Ledové ostří 2 (2006)

Myslím, že na tento film se hodí přísloví : "nevstoupíš dvakrát do téže řeky". Originální "Ledové ostří" patří mezi mé oblíbené filmy - bývá pravdou, že "dvojky" se málokdy povedou - pro tento film to platí. Nebylo zde k nahlédnutí nic nového, hercům jsem jejich projev nevěřil a Christy Romano ... nooo - průměr. Navíc ani ten film neukázal nic nového z krasobruslařského prostředí a hlavní představitelé mě nepesvědčili ani v tom krasobruslení.

Malá Miss Sunshine (2006)

Film, který ukazuje, kde je veškerá síla lidí - v rodině a její soudržnosti. Bezvadný film, který si dělá srandu ze všech těch přihlouplých voleb "královen a princezen krásy", když lidé zapomínají, že pravá krása je předvším v lidské duši. Pro mne se jedná o další ze zážitků, na který hned tak nezapomenu,a to především pro jeho obsahovou stránku.

Merlinův učeň (2006) (TV film)

Ničím nepřekvapilo, nenadchlo, takové nemastné, neslané to bylo. Film chtěl pouze vytěžit z legendy o rytířích kulatého stolu, a vzal si na paškál zničení Camelotu. Herecky nepřesvědčivé, a navíc nejlepším bojovníkem na hradě měla být žena? Tak to se nedivím, že ten hrad byl zničen tak rychle... . Ty dvě hvězdičky - za bitevní scény.

Nový svět (2006)

Při náhodném přepínání kanálů jsem dnes narazil na tento film, který mě po několika minutách tak zaujal, že jsem ho v němém úžasu dokoukal až do konce. Miluji totiž filmy, které si na nic nehrají a ukazují život a jeho problémy v plné "nahotě", což mě zde bylo na 100% dopřáno. Úžasná ukázka víry a touhy po lepším životě naznačená v symbolických obrazech, to vše se prolínající s občas až drsnou realitou všedního života, mě na chvíli naplnila novou sílou a životním entusiasmem. I z tohoto důvodu stálo za to tento snímek shlédnout. Hloubavým povahám ho mohu určitě doporučit. Zasloužené 4 * .

Nunui yeowang (2006) (seriál)

Tento seriál mě přesvědčil o správnosti mých dvou zjištění. Nelze rozumět ženské duši a pochopit orientální myšlení. Seriál hodnotím z "prvního podání", tak jak na mě zapůsobil. Chvílemi jsem byl nahoře, abych byl v dalším obraze vržen do hluboké beznaděje, chvíli jsem se smál aby mě hned na to vytryskly slzy zármutku. Nevím, jestli budu schopen ho dokoukat. Podobně na mě zapůsobil seriál Proč? 13x proto. Není mě dobře na těle ani na duši. Ještě poznámka po shlédnutí celého seriálu : nejuplakanější film, který jsem kdy viděl. V každém díle potok slziček.

Panic je nanic (2006)

Tak jsme se opět přiblížili "západu". Už i u nás se točí filmy ve stylu Holky, resp. Kluci to chtějí taky, nebo American Pie - důležítý je, že za to budou alespoň nějaký "chechtáky", že? Že ale kvalita české kinematografie udělala čelem vzad, a odpochodovala / až na drobné vyjímky / do doby kamenné, to si nikdo nechce připustit. Tento film je klasickým příkladem výše zmíněného. Za co 2 hvězdičky? Snad jen za pohlednou Šárku Vaňkovou a občas nějaký ten "bonmot". Slabší 2.

Polibek pod jmelím (2006) (TV film)

Film o naději, která nemá umírat spolu se smrtí milovaného člověka, neboť naděje musí žít navždy a ve všech srdcích. Sentimentální film s předvídatelným koncem, který však neurazí a dle mého názoru se ani neřadí mezi tzv. filmy "Pod lampou" nebo do řady filmů "Červené knihovny", kterým nevěřím. Pro mne solidní film, který netlačí na pilu víc než je záhodno - dva a půl.

Prolomená stezka (2006) (TV film)

"Většina mužů se bojí, že selže, ale někteří se bojí uspět". Myslím, že tato věta vystihuje podstatu tohoto filmu, který dokázal, že v kategorii westernů ještě nebylo vysloveno vše. Upřímný a silný příběh o čestném stárnoucím muži a jeho snaze vyrovnat skóre s né vždy příznivým osudem tak, aby se každé ráno mohl s klidem podívat do hladiny řeky a říci si - "ten život přece jenom za něco stál". Kéž by všichni lidé mohli říci totéž ... . Jediné, co lze vytknout tomuto filmu je, že divákovi dává málo nahlédnout do druhé linie filmu. Tou jsou pocity čínských dívek, jejichž jména se dozvídáme až úplně na konci, a člověk stejně vlastně neví, která byla která. I milostný příběh mladšího z kovbojů byl těžce odfláknutý. Pro mne slabších, ale 5* . P.S. To občasné "breptání" čínských dívek by měl také někdo přeložit. Docela mě jejich reakce scházely.

Rodinný chaos (2006) (TV film)

Úspěšný člověk může vyrůst jen z úspěšně fungující rodiny. Tak tohle se mi vrylo do paměti při sledování tohoto, dle mého mínění, poměrně úspěšného dílka. Člen takovéto rodiny se umí ve většině případů správně rozhodnout, dobře hodnotí životní situace a s podporou rodiny úspěšně absolvuje "očistec" nazvaný ŽIVOT. Každému, kdo se narodí do takovéto rodiny závidím, já jsem bohužel to štěstí neměl / narodil jsem se do rodiny, která moc přemýšlí / , ale i tak mám takovéhle filmy rád ... silnější 3.

Sebevrazi - Love story z onoho světa (2006)

Hodnotit tento film bylo pro mne hodně obtížné. Snad i z toho důvodu, že mám k tomuto tématu podvědomě dosti blízký vztah. Zoufalý čin dostal hlavního hrdinu do ještě zoufalejší situace, ale když se zdá situace bezvýchodná, mělo by přijít něco, co dá člověku ještě naději. To se právě stalo v tomto filmu, kde Zia, poté co spáchal sebevraždu, potká při hledání své lásky Desiréé, půvabnou a milou Mikel a úplně nečekaná Love story na onom světě je zde ... . I přes ponurost filmu i tématu se nakonec film ukáže jako optimistický, a naznačí divákovi, že nikdy nemusí být úplně pozdě.