Policajtka (2001)

Film, který hraje na city diváků. Řeší totiž dva problémy, které se možná dotýkají více lidí, než jsme si ochotni připustit. Přesto mě to však vůbec nevadilo ! Naopak - zkuste si položit otázky. Je lepší trpět domácí násilí, nebo se mu postavit ? Je lehčí vyrovnat se ze ztráou rodiny, nebo žádnou nemít ? Kvalitní herci, slušný scénář - pro mě silnější 3.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Další z milých seriálů, kde hlavním cílem není pouze to, aby se divák dobře pobavil, ale zároveň i zamyslel. Zamyslel nad tím co život běžně přináší, nad tím s čím se musíme denně potýkat a co musíme řešit. Nad sílou a krásou citů a k nim zaujatých postojů ... . Proto mu jsou nabídnuty extravagantní "figurky" a krásné dívky, kteří potom vytvoří koktejl, který však nemusí vždy každému sednout. U mě však platí, že čím častěji ho sleduji tím více se mi líbí. Lepší 4*, a verbalův "odpad" se mnou nedělá absolutně nic ... :)) .

Smallville (2001) (seriál)

Tento seriál se musí brát s nadhledem, a proto - jeden bod za lásku, která se jako zlatá nit proplétá celým seriálem. Jeden bod za hezké lidi, kteří ukazují své silné i slabší stránky, a poslední bod za jednoznačně vymezené hranice mezi dobrem a zlem /což samozřejmě vím, že je fikce/.

Stíny mrtvých (2001)

Film od samého začátku nabral velmi slušné tempo. Nechybělo napětí, hustá atmosféra pochybností vše halila do lehkého mystična a dobře vybraní herci neubírali na dramatičnosti. Atmosféra Jerusalema byla výborná a mnohočetnost národností v tomto městě, tak připomínající starý Babylon, byla také plně na místě. Intriky, tak běžné v případě takovéhoto objevu by plně zapadaly do kontextu filmu. Mé hodnocení dlouho oscilovalo mezi 3 a 4 *. Nakonec z toho vyšly silnější 3. Důvodem byl nevyrovnaný závěr - únos dětí, zničení kostí a odchod hlavního hrdiny z řad církve. Jinak jde určitě o kvalitní film, který stojí za shlédnutí.

Těžce zamilován (2001)

Nelze než souhlasit s myšlenkou, že i vnitřní krása může být úžasně přitažlivá. Tento film však tuto myšlenku pojal hodně pohádkově, a to se mi moc nelíbilo. Příběh nebyl špatný, herecky docela slušné, ale přesto pro mne pouze silnější 2.

Válečník (2001)

Jen ten, kdo se vrací domů ví, jak dlouhá je to cesta. První shlédnutí filmu mne nenaplnilo žádnou eufórií, ale svůj názor jsem přehodnotil po druhém. Krásný a realisticky provedený film, který se zmítá mezi láskou jednotlivých hrdinů k mingské princezně a touhou konečně se dostat DOMŮ. Naturalistické bojové scény ukazují, že disciplína a čest nemusí jít vždy ruku v ruce, a může vyústit i ve zbytečné kveprolití. Bohužel jediné mínus vidím v roli princezny, která byla "studená, odtažitá až křečovitá". Takže za mě 4*.

Veselé Vánoce, Santa Clausi (2001) (TV film)

Nemám rád, když ze mě dělají absolutního blbce. Pro dětský úsměv jsem ochoten odpustit lecjakou nesrovnalost, ale zde toho bylo již příliš. Tento film na mě přímo hulákal : " scénáristé vymyslete nějaký vánoční "flák", aby se vlk nažral a koza zůstala celá". Jediným světlým okamžikem filmu byla závěrečná píseň té malé černošky, která to zazpívala opravdu skvěle. Celkově to však více než na 1 * nebylo.

Vražda v čínské čtvrti (2001)

Tak tenhle krimi film nebyl vůbec špatný. Sice byl postaven na oblíbeném scénáři o chudém vrchním komisaři, který si chce do důchodu odnést nějaké peníze, a proto připraví podraz svému podřízenému - zde hlavní hrdina, ale myslím, že provedení nebylo špatné a i herecké výkony byly slušné. Po shlédnutí několika podobných filmů si začínám myslet, že to je v US asi běžná praxe. Navíc si myslím, že většina těchto podrazů zůstane, stejně jako u nás, nevyřešena, nebo zametena pod koberec.

Zaklínač (2001)

Znám a miluji knižní předlohu, to co s ní však předvedli tvůrci tohoto filmu je "zhovadilost". Omluvit by se to dalo jen za předpokladu, že to je upoutávka na mnohem kviltnější seriál, který za tímto filmem následuje. Jinak film na mne působil jako chaos bez hlavy a paty, kde spousta děje byla pouze naznačena a nedokončena. Jedinou hvězdičku mohu proto dát pouze za slušně vybrané herce, kde především M.Zebrowski je výborný.

Zatracená noční dřina (2001)

Tak tohle je skutečná a pravdivá realita, která ukazuje i stinné stránky tržního a spotřebitelského kapitalismu. Lidé pracující po nocích, které nikdo nevidí, a jejichž život se pomalu rozplývá v nikdy nekončících nočních šichtách. Mladí, kteří si těžko mohou užívat "horečky vášnivých nocí". Za tuto pravdivost - 4.