Skalpel, prosím (1985)

Tento příběh je krásný i proto, že ukázal jak důležitý je kladný přístup lékařů k pacientům. V nynější době mám leckdy dojem, že lékařství je pouze dobrá výdělečná činnost, ale poslání se z něho vytrácí, tak jako i z většiny ostatních zaměstnání.

Snídaňový klub (1985)

Velice kvalitní sonda do myšlení a chování středoškolské mládeže. Pětice žáků, každý z nich reprezentující jinou zájmovou skupinu / viz obsah /, je spolu ponechána "po škole". Film je nádhernou ukázkou toho, jak konkrétní situace dokáže spojit i tyto úplně odlišné děti, a vytvořit z nich komunikující a spolupracující partu, a to i přes diametrální odlišnost každého z nich. Další z nádherných a nedoceněných filmů, který bych rád měl ve své filmografii. Slabších, ale 5 * .

Synové a dcery Jakuba skláře (1985) (seriál)

Jelikož jsem byl svědkem likvidace sklářského a bižuterního průmyslu, nemohu jinak než vysoko hodnotit tento seriál, který naopak ukazoval jeho počátky. Nechci hodnotit kvalitu hereckých výkonů, ani jako vždy vynikající scénář Jaroslava Dietla, ale především atmosféru této těžké, a přesto krásné práce. Myslím, že až na pár době poplatných scén se jedná o výborný seriál, který ukazuje obtížnou práci ve sklářské huti. Když si však vezmu současnou filmovou tvorbu, tak v každém nynějším českém filmu přece musíme poukázat na nějaké to "svinstvo" předcházejícího režimu. Tím nechci říci, že neexistovali, a navíc nelze přece "chcát" proti větru, že ??? Ale to by přece nebyl malý český člověk, aby se nedokázal zavděčit každému kdo zde mocensky nastoupí.

Vesničko má středisková (1985)

Vždy, když jsem na návštěvě u lékaře / a nebývá to nijak často / , tak se obávám, že se bude chovat jako bodrý doktor z tohoto filmu. To je jediný drobný kaz na jinak již klasické komedii, která vždy potěší, ale i inspiruje. Bohužel jsem doma ještě nebjevil ten správný "sedmý schod".

Honba za diamantem (1984)

Typický scénář pro oddychové chvilky. Nezkušená žena odjíždí do drsných krajů, kde potkává bezstarostného dobrodruha s kterým prožije dobrodružství o kterém celý život sní. Hezké na tomto filmu je, že funguje chemie mezi hlavními představiteli a humor není zase až tak trapný, takže proč nedat 4*, že ?

Nekonečný příběh (1984)

Co napsat, aby člověk tomuto křehkému filmové skvostu neublížil. Snad jen toto - doufám, že svět fantasie nebude v dohledné době zničen především obrovskou a kolem nás všude přítomnou komercializací, která v nás zabíjí vše krásné a žene nás pouze za jediným cílem. A to by byla obrovská a těžko napravitelná chyba. V í r a v krásu nusí přežít !

Ničitel Conan (1984)

Oproti prvnímu filmu o Conanovi nám tento film nabídne poloviční zábavu i akci. Arnold je jako vždy hodně prkenný a je na něm vidět, že je vybaven pouze svaly, ale hereckého umu moc nepobral. I většina ostatních hereckých aktérů se rekrutuje dle mého názoru z druhé kategorie herců. Průměrné 2 * .

Policejní akademie (1984)

Jednozačně nejpovedenější díl ze všech "Policejních akademií". Pokud chci zapomenout na trable, pustím si tento film, vypnu mozek a užívám si gagů. Navíc je to zpestřeno i pohledem na velmi žádoucí Kim Catrall, takže proč né za 4 ?

Flashdance (1983)

Povedený muzikál, který je vystavěný především na půvabné Jennifer Beals a kde po druhém jeho shlédnutí musím konstatovat, že mě dostal víc než Horečka sobotní noci. Slušnou choreografii tanců a dobrou hudbu sráží pouze slabší děj, ale i přesto si tento film zaslouží 4 / slabší /. Když porovnám z CZ muzikálovou scénou = muzikálová perla.

Sexmise (1983)

Který z chlapů by alespoň jednou nezatoužil dostat se do země žen s možností neomezeného výběru mezi nima,že? Ale pozor realita může být velmi odlišná ... Pokud chci přijít na veselejší myšlenky sáhnu po tomto filmu a vychutnávám si některé jeho pasaže a nezřízeně se chechtám - proto se přece točí komedie, né?