Rudá planeta (2000)

Hodnocení 50% je na tento snímek tak akorát. Režie se mi líbila, scénář vůbec. Vizuální zpracování bezvadné, výkony herců již tolik ne. Nicméně má film spád a nudných míst je pomálu. Nebýt Carrie-Anne Moss a skvělého vizuálního zpracování včetně robota A.M.E.E., jehož provedení se mi hodně líbilo, šlo by jen o další z řady klasických béček na téma Marsu. Pro mne se jedná o příjemnou oddechovku, u které nemusím moc přemýšlet a rád se na ni znovu podívám.

Projekt Arrow (1997) (TV film)

Film natočený na základě skutečných událostí pojednává o skupině leteckých konstruktérů, kterým se po strastiplné cestě podaří vyrobit nejspíše nejlepší stíhačku na světě CF-105 Arrow. Naneštěstí je díky politickému tlaku projekt ukončen a vyrobené stíhačky včetně všech materiálů zničeny. Pouze jednu CF-105 se podaří zachránit. Film je líbivým a dojemným vyprávěním o osudech lidí a jejich geniálním projektu. Bohužel se nevyhne nudným místům a Dan Aykroyd mi do tohoto snímku nějak nesedí. Fanouškům letecké techniky však zcela jistě doporučuji.

Hlava rodiny (1991)

Když jsem zahlédl tento film v televizi, řekl jsem si, že se jedná pouze o další z tuctu podobných amerických rodinných komedií. Naštěstí jsem se spletl. Humorné výkony a komediální talent Steve Martina (George Banks), po boku okouzlující Diane Keaton (Nina Banksová), jakožto staromódního tatíka, který není nadšený z vdavek své dcery jsou vynikající. Scéna při návštěvě budoucích příbuzných, kdy Goerge nakonec skončí s šekovou knížkou svého tchána v bazénu, je sice hodně ztřešťěná, ale já se u ní pořádně pobavil. Příběh skvěle doplňuje zženštilý svatební koordinátor v podání Martina Shorta. Každopádně povedený výběr představitelů postav, který působí přirozeně. Po shlédnutí této rodinné komedie se stala jednou z mých nejoblíbenějších a myslím, že jí dlouho zůstane. Děj filmu je svižný a bez trapných okamžiků (možná až na pár vyjímek :-) ). Kdo má rád romanticky laděné rodinné komedie, si zcela jistě přijde na své. Možná trochu přechvaluji, ale neviděl jsem původní verzi filmu.