shyster

Stanislav P.

okres Děčín

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 13.8.2010  16:14

Co si budeme nalhávat, justiční systém a ty osoby, které se kolem toho motají, no to je prostě svinstvo a prolhanost. A pokud se někdo snaží tento kolos změnit, tak ho to jen sešrotuje.

• 15.5.2008  18:28

Emmerichovi filmy nikdy nepatřily mezi logické. Jejich předností byla odpočinková zábava. Jenže tady selhává všechno a tak se nedočkám ani té odpočinkové zábavy, ale tak mi nezbývá nic jiného než jen nevěřícně kroutit hlavou.

• 21.10.2013  23:01

Díky pořadu se dostaneme na hezká místa na světě, ale ten ústřední pár a ty jejich hlubokomyslný bláboly to dost schazují.

• 27.2.2011  13:39
    127 hodin (2010)

Danny Boyle si u mě zase polepšil. Hodnocení jeho filmů se u mně střídá jak po sinusoidě. Milionář mi přišel klišovitý a prvoplánovitý, ale 127 hodin vyzněl jako úchvatné cvičení velice nadaného režiséra. Mnoho vychytávek vzhledem k příběhu, který by normální režisér natlačil do krátkometrážní délky.

• 19.10.2008  11:52

Dobytí ráje jako by nevědělo, co nám ukáže. Ať je to těžký boj Kryštofa o sehnání podpory pro jeho zaoceánskou výpravu či již samotnou výpravu, nebo následný kontakt s Novým světem. V tom prvním film selhává. Za hodinu a pár minut je vše objeveno, aniž by byli ukázány jakékoliv komplikace (těch pár drobností nepočítám). V té druhé to už je pouho pouhá kopie lepší Mise, kde je Kryštof ukázán jako idealista. Samotný děj nemá žádnou gradaci a snaha zanechat na konci hořko v ústech také selhává. Herecké výkony jsou obstojné, ale žádný nezůstane v paměti dlouho. I sám režisér natočil lepší i výpravnější filmy. Trochu nadprůměrnější je tu hudba Vangelise.

• 14.6.2006  01:17
    16 bloků (2006)

Krásnej průměr. Bruce Willis je pořád kvalitní hrdina, který má své chyby a proto je tak blízký divákům. Film zpočátku kopíruje zaběhlý schéma. Zajímavý prostředek, který se této šabloně vymyká, ubíjí sladkobolný konec. Výrazná chyba je ve stopáži, která měla být výrazně kratší. Potom bych se ani nebál, že by tento film byl stejně kvalitní jako Telefonní budka.

• 4.11.2013  14:16
    2 zbraně (2013)

Je to buddy movie a pak je to drsné krimi a pořád takhle dokola. Bohužel vychází z toho patvar.

• 16.12.2009  22:01
    2012 (2009)

Film asi zachraňuje to velké plátno, kde všechny ty monumentální triky vyniknou. V televizi nebo v počítači by zůstal jen dosti chabý příběh s takovým nánosem klišé a slabomyslností naposled viděnou v Transformerech 2. Jediný, kdo mi utkvěl v paměti, je Woody Harrelson. 2012 je nejlepší Emmerichův film od Dny nezávislosti.

• 8.1.2008  18:03
    25. hodina (2002)

Mám stále stejný problém s filmy Spikeho. Vždy jsem z té první třetiny uchvácen. Vynikající rozjezd s plno originálními nápady, při kterém se těším jako malý kluk na další uchvacující zážitky protchnuté emocemi. Pak ale přijde prostřední třetina, ve které mám pocit, že mi něco uniká, že smysl filmu mi proplouvá mezi prsty. Že jsem byl nepozorný a přehlédl nějakou informaci. Poslední třetina mě ale přesvědčí, že jsem nic nepřehlédl. Film je prostě pro mě plochý, bez žádného vnitřku, prázdný. Nic na tom nezpraví ani vynikající herci.

• 9.6.2008  23:36
    27 šatů (2008)

Americké romantické komedie v posledních letech recyklují stejný námět až domrtě. To, co bylo nové a svěží (Hitch), rád shlédnu i vícekrát. Ale tady u mě nečekejte, že se budu dívat na průměrnou (a nadhodnocenou) herečku jménem K.Heigl.

• 26.11.2005  16:39

Horor? Určitě ne. Thriller? Možná. Sci-fi? Asi jo. Film celou dobu pendluje mezi 3 a 4 hvězdičkami. Bohužel závěr filmu ho sráží na 2,5. Film se podobá mnohým apokalyptickým vizím (od stupidních béčkových hororů až po ty opravdu skvělé snímky - viz 12 opic atd.), od řady z nich se odlišuje vynikající atmosférou v první hodince, kterou ale pokazí dějový zlom. Od té doby to jde z kopce, a ani řada dobrých momentů to nezastaví. Proč jsem nakonec zvolil ***? Ta atmosféra je opravdu dobrá (doprovázena dobře zvolenou hudbou) a i výkon Cillian Murphy není k zahození.

• 9.11.2007  11:07

Vynikající první půlka filmu, která je korunovaná pohledem z ptačí perspektivy. Tenhle moment bych si mohl neustále pouštět dokola a neztratil by vůbec nic ze své působivosti. Režisér Slade buduje skvělou atmosféru, která se drží po celý film. Filmu ale škodí všemožná klišé, počínaje statého otce až po zastav se a čum a vůbec neutíkej, a hlavně tedy závěr. Někdo ho vidí jako chladivě mrazivý, já jsem při něm byl dost nasraný, jak to mohl tímto způsobem režisér zkazit.

• 14.2.2012  21:57

Od režiséra Zombielanda ohromné šlápnutí vedle. Hlavně ten timing vtipů je otřesný. Tedy pardon málem bych zapomněl na Azize.

• 27.3.2007  10:24

Tak tohle je pro mě zklamání. Trailer mě navnadil na audiovizuálně orgie. Ta se ale bohužel nekonala. Film sráží hlavně nepřiměřená délka (vždyť je to opravdu krátký komiks!!!!). Prvních 40 minut patřící rozjezdu je opravdu nuda, až když "začíná" komiks (tj. pochodujeme do bitvy,...) to začíná se trochu rozjíždět. Nebudu chodit kolem horké kaše, takže vedlejší linie odehrávající se ve Spartě je nudná, nenápaditá, špatně zahraná, zbytečná a často k smíchu (hlavně proslovy na shromáždění, jak od královny tak i na konci). Nechci být hnidopich, ale tato vedlejší linie je opravdu mimo dějepisnou mísu (žena ve Starověku neměla VŮBEC žádná politická práva, a trochu mě poopravte, ale ve Spartě byla tyranida, ne žádná demokracie, kdy mohl každý chlap do toho kecat). Jediné, co si zaslouží 5 hvězdiček jsou bojové scény. Zde se konečně odehrává ta audiovizuální orgie (zpomalené záběry + hodně násilí = procitnutí v ráji). Jenže když si to vezmete kolem a kolem tak to je pouhá 30 minutovka zcelé délky, a to je dost málo. Herci jsou "B" (pár i "C") až na velmi málo výjimek (např. Gerard Butler). To se ale nedivam, když většinu času přípravy na roli strávili v posilovně (to se musí uznat, že jsou to kluci našláplí). Nakonec jako pomyslný hřebík do rakve zaráží scénář, který doslova opsal komiks. Dialogy ale na plátně nefungují a často jsou patetický a prkenný. Při sledování 300 jsem nezabránil srovnání se Sin City a musim podotknout, že Sin City je jasný vítěz K.O. (btw. i na body).

• 8.2.2008  14:26

a máme tu další remake. S těmi se prostě roztrhl pytel. Zpět ale k filmu. Ve filmu se sešli dva charismatičtí herci a další dobře vybraní jedinci. K tomu si připočtěte nádherné kulisy a hudbu. Jenže, co se nepovedlo je scénář. Již od seznámení s padouchem si scénaristi připravují naivní a neuvěřitelné berličky na závěrečný přerod Crowea k charakternímu zločinci. Jenže ten konec je jen výsměch všem fandům westernům a ničí předešlou nadprůměrně vybudovanou atmosféru.

• 22.7.2013  17:12
    42 (2013)

U tohohle filmu mi dost vadila ta prvoplánovost a následně to, že se jen mluví a vyhrožuje hlavní postavě filmu, jak to bude mít těžký. Jenže dokupy to je ukázáno jen fragmentovitě a dost klišovitě.

• 1.3.2007  18:34
    4400 (TV seriál) (2004)

Námět za milión. Bohužel jako většina dnešních seriálá nevyužit a protahován až do nudy. Proč to ti producenti nechápou, že chceme radši kvalitu než nekonečnou řadu. První sézóna, všechno vyřešeno a konec. Ne, že se to bude až tak natahovat, kdy v každém dílu se seznámíme s novým hrdinou, obdařeným neuvěřitelnou schopností. No a když v průběhu 2.řad se nic nového neobjeví a ani nevyřeší a jen nakonec ta malá protivná holka s výrazem ve tváři, do kterého bych mlátil, oznámí, že se všechno změní, že všechno bude jinak, mě ovládlo několik emocí - smích (jak je to všechno trapné a blbé), nenávist (za to co to ti scénáristi vymysleli), zloba (že jsem strávil zbytečný čas nad tímhle seriálem).

• 28.11.2009  20:27

Ale to víte, že to skončí dobře, ikdyž se nám film na začátku snaží namluvit něco jiného. Zpracování povyšuje tento film na něco lepšího (stejné proplétaní časových rovin ale o poznání dokonalejší platilo už ve Věčném svitu neposkvrněné mysli). K tomu si ještě připočtěte zdařilý soundtrack a máte zajištěnou zábavu na sobotní večer. 70%

• 28.11.2005  20:52
    60 sekund (2000)

Jen kvůli těm autům a pár honičkám, které mi připoměli jeden film (Rychle a zběsile) a jednu našlapanou hru (Nfs Underground 2).

• 17.9.2009  12:30
    8 MM (1999)

Nicolas Cage mě stále utvrzuje, že to býval vynikající herec a že to nynější období je jenom nějaká menopauza a že se za pár let vrátí. I Joel Schumacher mě utvrzuje, že jemu musíte dát jen pár milionů a natočí vám vynikající drama. 8 mm má prostě všechno, co správný drama má mít. Hlavně ta atmosféra je nevídaně hustá a velice mi připoměla Angel Heart. Pro všechny, kteří mají rádi krimi s dokonalou atmosférou, si musejí tento snímek pustit.

• 14.10.2006  11:36

Teorií, které se snaží objevit a dokázat velkou konspirací, je velké množství. Počínaje života Ježíše Krista a jeho "manželství" s Máří Magdalénou. Dále smrtí Adolfa Hitlera, vraždou JFK až třeba po zvolení Václava Klause za presidenta. Mezi tyto patří i útok arabských fanatiků 11.9. na Dvojčata, Pentagon atd. Dokument se snaží vyvrátit z médií šířenou pravdu o útoků teroristů a nabízí nám vysvětlení mnohem závažnější, které vede až k nejvyšším místům USA. Autor nás jen zavaluje fakty, které obhajují tuto verzi. Jsou fakta často až neuvěřitelně pravdivá, která ve mě vyvolala pochybovačnýho červíčka (viz Pentagon), ale také "fakta", která jen vaří z vody (viz útok na Dvojčata). Autor rezignoval na jakékoliv vyvrácení případných protiargumentů a úplně je ignoruje. Prosím tohle si nakonci "dokumentu" uvědomte, neboť charisma průvodce je tak silná, že byste mu uvěřili i, že komunisti jsou pravicový liberalisté.

• 2.11.2008  09:33
    96 hodin (2008)

Dalo by se to nazvat takové francouzské Komando, ve kterém neřádí a neháže suché hlášky svalnaty Schwarzenegger, ale na místo něho je trošku starší Liam Neeson. Jenže i Neesonovi uvěříte všechno. Že vás dokáže usmrtit pár ranami a proto je jako bývalý agent CIA velice uvěřitelný. Film až na první a závěrečné scény je typický béčkový. Uvedené 2 scény nesou Bessonovu stopu, bez které by se film obešel, ale Luc asi ne. Od začátku je film nabytý akcí, která nenudí a hlavně pobaví a potěší při vzpomínce na zmíněné Komando. Jenže po té, co je Neeson zajat a on se dostane z obležení min.5 chlapů, se z filmu stává prachbídná kopie Bourne. Stejně je to nasvíceno a stejně se musí i chovat Neeson, a tady už mu nic neuvěřím. 70%

• 11.2.2006  20:02

Kvalitní romantický film, už ne tak komedie - pár fórků tam je, ale kvůli tomu bych z toho nedělal komedii. Reese začíná být pomalu moje favoritka (sorry Naomi), opravdu to zahrála dobře. I Mark Ruffalo není zlý. Reese + Mark + povedený hudební doprovod = ***. Pokud jste ale něžného pohlaví, tak si přidejte * nebo i **.

• 13.8.2010  15:31
    A-Team (2010)

70%. S týmovkama s atmosférou 80.let se nám tenhle rok roztrhl pytel. The Losers dopadl průměrně a Expendables mě teprve čekají. A-Team navazuje na klasický 80vý seriál a jde mu to slušně od ruky. Ústřední čtveřice je typově dobře obsazená, šlape jim to, i ta chemie mezi nimi je, testosteronu je to trochu méně než bych očekával, ale i tak jsem se dobře pobavil a nažhavil na Slyovu orgii. Režisér jen nezvládl konec, který se mu víceméně rozpadl a nejspíš ani on sám neví, jak to dotáhl do cílové pásky.

• 9.6.2008  23:37

Jako malý kluk jsem to žral, jako dospělý jsem to taky žral a myslim, že i vdůchodu se u toho budu tak smát, že to uslyší až u sousedů. Jim Carrey se svým gumovým obličejem prostě nemá chybu.

• 28.3.2008  23:02

Ze začátku velmi nápadité, ale postupem času se tato nápaditost jen ohrává a nudí a film se rozpádá do jednotlivých scén. Bohužel jako celek ale nefunguje.

• 2.11.2008  09:55
    Adaptace (2002)

Teď už chápu smyslu slov scénáristická onanie. Charlie Kaufman si tenhle film napsal nejspíš jen proto, aby ukázal jak skvělý scénárista je a jaký skvělý dialogy umí psát. Proto mu odpouštím i ten trochu akčnější závěr, který se k předešlému vůbec nehodí.

• 9.5.2006  00:06

Dobrej film na 1 shlédnutí (určitě nejkvalitnější počin v oblasti "agentních filmů" za posledních pár roků). Bohužel nezměnil můj názor na takový žánr.

• 26.10.2009  19:15

010 - 70%. Na mnoha místech se to trochu opakovalo s Žiješ jen dvakrát, tady ponorky nahradily raketoplány. Jinak zase zpátky ve starých kolejích - opět závěrečná monstr bitva.

• 9.6.2008  23:53

Velmi zvláštní film s podmanivou atmosférou.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34