seth82

Slovensko
Trolololo

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 8.7.2018  09:22
    Hinamacuri (TV seriál) (2018)

Vôbec som nevedel, čo od toho čakať a aj ak by som vedel, určite by som bol rovnako prekvapený, ako som teraz po všetkých dvanástich častiach. Neviem presne, o čom všetkom to bolo, ale bolo to veľmi zaujímavé, s celkom slušným tempom a "iným" štýlom humoru, na aký som bol doteraz v anime zvyknutý. Nebolo to dokonalé, no za 4 je to bez pochybností.

• 17.9.2017  15:31

Hneď v úvode je potrebné vysvetliť, že Major nie je v anime filmoch či seriáloch definovaná ako aziatka. A preto všetky tie srágory o whitewashingu sú mi do smiechu. Pôvodný film z 1995 má u mňa v osobnej výstavnej skrini anime čestné miesto a vlastním všetky filmy aj seriály, mám to prešpacírované odzadu a aj odpredu a v tomto filme som nenašiel veľa tak vážnych prehreškov, ako to tu poniektorí priam tragicky vykresľujú. Samozrejme, nedrží sa to deja pôvodného filmu. No a čo? Dej anime som poznal a preto som chcel vidieť, ako sa s tým všetkým potrápia scenáristi. A celkom im to vyšlo. O kvalite produkcie je úplne zbytočné vypisovať litánie, pretože tá bola bezchybná. Kenji Kawai v záverečných titulkoch to iba vylepšil. Takže ideál? Nie. Ale jednoznačne zatiaľ to najlepšie, čo z prerábok anime filmov Hollywoode uzrelo svetlo sveta. Hejt tam bude stále, "puristi" sa budú trieskať päsťami do hrude a mrnčať o tom, ako je to všetko veľkým hriechom, no film splnil účel - zvýšil popularitu seriálu a anime, nebol prepadákom a hlavne pobavil.

• 25.8.2017  14:40
    Initial D Final Stage (TV seriál) (2014)

Tak som za pár dní zvládol všetky. Len tá posledná finálna séria bola ako keby vytrhnutá zo zvyšného kontextu. Celá hromada otázok a slušná plejáda nedokončených príbehov - takto to po 18 rokoch uzavrieť? No, videl som už aj lepšie ukončenia. Škoda.

• 15.8.2017  11:34
    Ren'ai bókun (TV seriál) (2017)

Áno, je to hlúposť. Ale človek potrebuje niekedy po dňoch práce vypnúť, trochu sa odstaviť od všetkých vážností sveta a hoci existuje X ďalších žánrov a možností - práve takéto absurdné komédie vedia potešiť. Samozrejme, nie je to tak zábavné, ako napríklad Azumanga Daioh či Lucky Star alebo Lovely Complex, ale má to svoje ťahy. Malé detaily, ako napríklad Akane počas servírovania svojho skvele vyzerajúceho obeda dá na tanier Guri iba polovicu rozkrojenej zelenej papriky - to ma vie pobaviť. Odkazy na Super Maria, či iné kultovky, sú taktiež celkom OK. Nič geniálne, ale priznám sa, že som tu a tam asi na nechuť susedov vyrazil s poriadnym rehotom. Od dokonalosti to má samozrejme ďaleko, od nahlúplych postáv, až po nekonečné, stokrát opakované klišé (jedna z častí na pláži, etc.).

• 1.4.2017  02:53

Dávam tri, hoci by si to zaslúžilo dve. Pretože je to plné klišé a zbytočných scén. Ale je to o cyklistike, je to o tom, čo mám ja veľmi rád a keďže bývam v Tokiu, tak Kamakuru mám preskúmanú a vyvolalo to asi vo mne nejakú tú nostalgiu spoločne s Enoshimou.

• 29.3.2017  13:11
    Gabriel DropOut (TV seriál) (2017)

Páčilo sa mi to viac, ako by sa asi malo. Prečo? Neviem. Jednoducho niektoré momenty ma rozosmiali tak, ako sa to už v anime dlho nepodarilo. Musím priznať, že prvá polovica bola oveľa lepšia a vtipnejšia, v tej druhej ako keby tvorcom dochádzal atrament pri písaní scenára, no neskončilo to až tak zle. Príjemné večerné anime.

• 8.9.2016  16:54

Iba štyri hviezdičky, pretože vďaka celému hype a aj vďaka tomu, že Šinkai patrí medzi mojich najviac obľúbených tvorcov, som čakal niečo viac. Najhoršie na tom je, že ani ja sám neviem, čo presne. Animácia bola skvelá, to sa dalo predpokladať, hudba a postavy tiež, no zdalo sa mi, že istá dejová línia tam bola iba preto, aby tam bola. Možno si to budem musieť pozrieť ešte raz, možno mi niečo kvôli mojej nie celkom stopercentnej japončine ušlo. Ak je to tak, hodnotenie zmením na päť. Pretože už teraz, asi hodinu po skončení filmu, sa nad ním zamýšľam a leží mi na mysli, čo bolo u mňa vždy dobré znamenie. V každom prípade je to určite výtvor, ktorý si zaslúži pozornosť - nie len medzi fanúšikmi anime, ale aj od širokej verejnosti. V Londýne ho na BFI zaradili medzi súťažiace filmy, uvidíme, ako naň a na jeho úspech zareaguje senilná Akadémia.

• 19.8.2016  10:27
    Šin Godžira (2016)

Film som videl na premiére tu v Tokiu. S priateľmi sme sa po jeho skončení zhodli, že namiesto názvu Godzilla by sa to malo volať KaigishitzuZilla (Kaigishitsu = konferenčná miestnosť) - nebojím sa s istotou vyhlásiť, že 90% z celého filmu sa odohralo v kancelárii niekoho, alebo v kdejakých konferenčných miestnostiach. Hranie hercov skostnatené, scény boli viditeľne a citeľne sterilne naaranžované (notebooky v kancloch na stoloch otvorené v rovnakom uhle), silený humor zo strany jednej z hlavných postáv ženského pohlavia, ktorá nás, cudzincov v publiku, pobavila aj "skvelou" angličtinou. Hudba detto - počas scén v kanceláriách absentovala úplne, najvýraznejšie sa prejavovala v scénach so samotnou godzillou. Logické chyby a nekonečná hlúposť postáv a komparzu, či samotného scenára taktiež nepotešili (hint: postaviť všetky tanky do radov na jedno miesto presne tak, aby na čo najviac z nich mohla godzilla niečo šľahnúť a bez námahy ich čo najviac odrovnať). Jednoducho hrôza, ľutujem každý yen, ktorý som za lístok zaplatil.

• 26.8.2015  21:17
    Šokugeki no Sóma (TV seriál) (2015)

20/24 častí videných a môžem skonštatovať, že tento seriál patrí v roku 2015 k mojím najobľúbenejším. Samozrejme, celková zápletka sa dá predvídať ľahko, ale tvorcovia dali dohromady to správne korenie a prísady, s ideálnym dávkovaním a preto ma zatiaľ ani jedna z častí nenudila. Detailné zobrazenie jedál a ich prípravy ma často donútili prepnúť na uja Gúgla a vyhľadať si čo-to o spomínaných pochúťkach, dozvedel som sa aj čosi nové (kto by to bol povedal) - jednoducho anime s dobrou náladou a zaujímavou tematikou s istým prívlastkom originality. Minimálne v tomto animovanom svete. V prvej polovici okrem toho aj skvelá ending theme od Tokyo Karankoron s názvom Supaisu plná veselosti a dobrej nálady.

• 21.7.2015  20:59
    R.O.D: The TV (TV seriál) (2003)

Komentáre zvyčajne píšem iba vtedy, keď som z niečoho buď úplne nadšený, alebo sklamaný. Vzhľadom na päť hviezdičiek je to prvý prípad. Skvelé anime s originálnym príbehom (OVA som nevidel), s klasickým hudobným doprovodom, ktorý sa v anime len tak často nevidí, výborná zmes postáv, mix rôznych žánrov, jednoducho lahoda. Tá atmosféra, ktorá zo seriálu sálala, ma upútala hneď od prvej časti, aj napriek tomu, že poniektorí kritizujú rozbeh. Možno sa budem rúhať, ale spojitosť s noir (štýlom, nie seriálom) tu jednoducho vidím.

• 28.1.2015  11:41
    Jamato nadešiko šiči henge (TV seriál) (2006)

Úvod vyzeral veľmi dobre, tešil som sa na čiernu komédiu, no postupne sa to začalo zvrhávať do totálnych absurdít. Tvorcovia ako keby dostali za úlohu dodržať stanovený počet 25 častí a niektoré z nich, hlavne v druhej polovici, boli totálne zbytočné. Niektoré vtipy sa naozaj vydarili, tá jedna hviezdička je práve za ne - neskutočne otravná "chibi" postavička mi liezla na nervy a to platí aj pre ostatné postavy. Dopozeral som to iba preto, aby som to mohol skritizovať, pretože to mohol ešte zachrániť excelentný záver, ktorý sa nekonal. Ďalší z premrhaných potenciálov na scéne.

• 26.1.2015  14:12
    Peach Girl (TV seriál) (2005)

Pôvodne som sa tešil na niečo v štýle Lovely Complex, aj animácia mi ho pripomínala, ale potom sa to všetko zvrhlo na obdobu argentínskej telenovely. Vzhľadom na 25 častí to bolo čím ďalej, tým bolestivejšie pozerať to bez myšlienok plných sarkazmu a duchovných facepalmov - potenciál to malo, škoda len, že to autori prekombinovali do totálne otravnej podoby.

• 21.10.2014  11:09

Iba zriedkavo sa mi stáva to, že nejaký seriál nedopozerám. Ale toto sa jednoducho nedalo vydržať, po troch častiach som to vypol a už sa k tomu nikdy nevrátim. Koláž klišé poskladaná z tisíckrát obohratých anime z minulosti, postavy sú doslova ako podľa šablóny (knihomoľ, hyperaktívna slečna obľubujúca telocvik, ďalšia zasa vedu a chalan, ktorým nepohne ani keby mal oppai priamo na čele) a tie nápady...Hrôza.

• 16.7.2014  07:14
    Working'!! (TV seriál) (2011)

Už to tu bolo spomenuté - žiadny rozvoj postáv, všetko zostalo v podstate tak, ako to bolo v prvej sérii a hoci podľa môjho názoru bolo vtipov trochu viac, nič to nemení na fakte, že je to zaseknuté. Vzhľadom na to, že som sa k seriálu dostal až teraz a o tretej sérii nie je ani chýru a slychu, dávam 2 hviezdičky, pretože neverím, že sa z toho ešte niečo vykľuje...

• 11.7.2014  22:15
    Rjúgadžó Nanana no maizókin (TV seriál) (2014)

Celkom zaujímavé anime, konečne niečo iné, teda aspoň mierne. Pôvodne som sa bál, že to dopadne ako tá hlúposť Rio:Rainbow Gate, no tvorcovia to tak nezhuntovali a keďže ma to chytilo a nepustilo až do jedenástej epizódy, usudzujem, že si to zaslúži viac ako 3 hviezdičky. Plynulá zábava, žiadne hluché miesta (aspoň podľa môjho názoru) a hoci mi vadili postavy, ktoré sa objavili a dej sa o ne už vôbec neobtrel, dá sa čakať, že bude nasledovať aj druhá séria, takže je to v poriadku. Zatiaľ jeden z najlepších počinov v tomto roku.

• 10.7.2014  15:16
    Black Bullet (TV seriál) (2014)

To hodnotenie by bolo možno aj vyššie, ale strašne mi liezol na city Rentaro s tým jeho večným vyrevovaním a preskakujúcim hlasom. Doteraz ma v anime vedeli rozhohniť iba ženské postavy, prípadne všetky tie malé zvieratká, ktoré sa v niektorých žánroch objavujú, no toto vrieskanie a chrchlanie ma neuveriteľne rozladilo. Holt, nie všetko môže byť dokonalé...Príbeh ako-tak dobrý (niečo podobné sme tu už ale videli X-krát), postavy ničím výnimočné, jednoducho už to tu raz bolo...

• 3.7.2014  18:18
    Nórin (TV seriál) (2014)

Škoda. Potenciál to malo hlavne kvôli trochu "inému" deju a prostrediu. Lenže napokon sa z toho vykľula fraška zmiešaná s kabaretom, ako keby scenáristom dochádzal dych. Záver bol totálne blbý, druhú sériu (ktorá predpokladám, že bude), si určite nepozriem.

• 2.7.2014  17:27
    Rio: Rainbow Gate! (TV seriál) (2011)

Spočiatku to vyzeralo na nádejný seriál s nádychom chytrosti. Od druhej časti šlo ale všetko dole vodou a to priam závratnou rýchlosťou. Absurdity, ktoré v Rio: Rainbow Gate! vymysleli tvorcovia, nemajú konca kraja, fantáziu teda popustili poriadne. No to spôsobuje, že z celej show je napokon iba poriadny guláš, v ktorom je síce nejaká hlavná dejová línia, no tá by sa dala vtlačiť možno do štyroch častí - všetko ostatné sú hlúposti a veľmi trápne bočné príbehy či súboje, ktorých nahlúplosť hraničí so zdravým rozumom. Škoda, animácia bola veľmi pekná a aspoň na tej si dali autori záležať. O OVA je zbytočné písať, to je už iba zlátanina podčiarknutá ďalšou dávkou fanservice.

• 21.5.2014  11:31
    Kareši kanodžo no džidžó (TV seriál) (1998)

Dávam 3, hoci pod istou podmienkou by som dal 4 alebo možno aj 5. Animácia možno niekomu nesadla, no mne sa páčili tie experimenty ako spôsob, akým vyjadriť ďalšie emócie postáv. Niekoľko hluchých miest sa síce našlo a tie "recap" epizódy mi lezú na nervy vo všetkých seriáloch, no najväčším sklamaním bol koniec. Podľa toho, čo som sa dočítal, tak Gainax nemal rozpočet a preto sa ďalšie série nekonali. Sorry, neznášam cliffhangery, ak nie sú dostatočne premyslené. Áno viem, mám si prečítať mangu - ibaže na to ja nemám čas. Takže tak.

• 20.5.2014  16:23
    Dog Days' (TV seriál) (2012)

Strašná volovina, už prvá séria bola pritiahnutá za vlasy, ale pri tvorení tej druhej museli byť tvorcovia na dobrých drogách...Škoda času a je až neuveriteľné, že toto bude mať aj tretiu sériu aj napriek tomu, že kvalitnejšie seriály takú šancu nedostali...

• 11.1.2014  19:19
    Upotte!! (TV seriál) (2012)

Potenciál obrovský. Výsledok otrasný. Bez ladu a skladu, bez akejkoľvek snahy niečo vysvetliť, žiadna stabilná dejová línia a ešte aj ten sľubovaný fanservice, či prvky ecchi je tam riedky ako šafran. OVA ešte horšie ako seriál, škoda reči.

• 2.1.2014  17:03

Tento film mal samozrejme pôsobiť ako upútavka a akýsi "prechodný" diel k druhej sérii SAO, takže neviem, čo od toho poniektorí očakávali :) Samozrejme, že rekapitulácia bude pre tých, ktorí to videli, nudná - ale tí, ktorí seriál dopozerali dávnejšie, sa aspoň rozpomenú na to, o čo tam šlo a ako to prebiehalo. Uvidíme, ako dopadne 2. séria.

• 28.12.2013  19:48
    Inu to hasami wa cukaijó (TV seriál) (2013)

Po prvých častiach som sa tešil, že som opäť po dlhom čase narazil na celkom originálne Anime. Žiaľ, v poslednej tretine sa seriál značne zopsul a záverečná časť bola teda poriadne zhnitou čerešňou na pomyslenej torte. Časom to začalo byť až nápadne repetitívne a človek vedel, čo bude nasledovať - to platí hlavne o "vtipoch" o "punishmente". Škoda, potenciál to malo a hoci niekedy tomu chýbala akákoľvek logika, dalo sa to spočiatku pozerať.

• 7.12.2013  21:56

Tento seriál ani nevie, čím chce vlastne byť. Jeho rádoby vážny podtón sekajú situačné vtipy a človek nevie, čo si o tom má myslieť. Nehovoriac o cliffhangeri, ktorý ešte viac deprimuje toho, kto sa dokázal dostať až na koniec. Škoda, potenciál tam bol, žiaľ zostal nevyužitý.

• 15.11.2013  10:56
    Toaru kagaku no Railgun S (TV seriál) (2013)

Tak toto dopadlo oveľa lepšie ako prvá séria. Hoci aj táto má svoje chyby, napríklad opakovanie dejovej línie v posledných častiach. Avšak prvý arc bol naozaj dobrý, menej infantilný ako zvyšok tohto seriálu. Hlavne kvôli nemu dávam štyri hviezdičky namiesto troch.

• 5.11.2013  16:14

Veľmi slabé tri hviezdičky. Od filmu som si sľuboval rozvoj iných/všetkých postáv a nie pohľady späť, ktoré síce niečo vysvetlili, no primárne postavy zostali dosť zanedbané. Tento film mi príde ako nejaký druh intermezza pred druhou sériou, ktorú už P.A. Works dúfam chystá, pretože takto bez konca to naozaj nie je ono...

• 23.10.2013  21:30
    Kin'iro no Chord: Primo Passo (TV seriál) (2006)

Sorry, viem, že je to staršie ako Nodame Cantabile, ale naň sa to nechytá ani náhodou. Cliffhangery prítomné úplne všade, myšlienky a postavy nedotiahnuté do konca, všetko bolo spravené iba tak polovične. Škoda, potenciál tam bol, no potom už scenáristi zjavne stratili niť a preplietali všetko možné a nemožné. Secondo Passo nebolo taktiež nič moc, človek očakáva nejaké ukončenie na úrovni, ale...

• 21.10.2013  11:36
    Šingeki no kjodžin (TV seriál) (2013)

Za posledný rok pre mňa osobne najviac overrated Anime seriál. Nechápem, prečo je okolo toho tak veľké haló, veľmi mi to pripomínalo SAO, pričom nechýbal určitý nádych idey mecha. Niektoré z časti boli tak nudné a plné kecov, že som mal sto chutí ich preskočiť, čo ja pri pozeraní nezvyknem. Ako sa to začalo, tak sa to aj skončilo, žiaden badateľný vývoj postáv, je jasné, že je to stavané na viacero (poriadne rozťahaných, kvôli zvýšeniu predajnosti) sérií. Škoda, z mojej strany veľké sklamanie.

• 15.10.2013  11:20

Toto je naozaj výnimočný seriál v jednom aspekte - po prvýkrát v živote som Anime nedopozeral až do konca a vzdal som to už po štyroch častiach. Na Ouran High School Host Club som narazil po odporúčaniach, ktoré tvrdili, že je to veľmi podobné Lovely Complex. IMHO, kto toto trvrdí, asi nemá v hlave všetko v poriadku. Štvoricu spomínaných úvodných dielov som zvládol iba s veľkou dávkou sebazaprenia, napokon som ale usúdil, že toto nie je moja šálka kávy a končím. Som si istý, že tomu už v budúcnosti šancu nedám, na zozname mám ďalších X seriálov, ktoré nebudú tak úlisné a plné klišé, ako tento. Teda jeho prvé štyri časti, ktoré som mal možnosť vidieť.

• 14.10.2013  20:19

Ako filmová verzia mecha anime je to celkom slušné, hoci som čakal niečo lepšie...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6