Nodame cantabile (2007) (seriál)

Vzhľadom na to, že klasika je môjmu srdcu blízka, som si tento seriál vychutnal. Aj z toho dôvodu, že bol "iný", vďaka svojmu prostrediu, jeho najväčšou devízou je samozrejme hudba. Animácia nie je zlá, plus samotná love story mi silne pripomínala podobný vývoj ako v mojom obľúbenom Planetes. Pokračujem ďalšími sériami, bude to zaujímavé.

NHK ni jókoso! (2006) (seriál)

Kdesi som čítal, že najcennejšie filmové/seriálové zážitky sú tie, ktoré vo vás zanechajú niečo, vďaka čomu si na ne stále spomeniete. Welcome to NHK patrí k nim, teda aspoň v mojom prípade - tak ako Clannad, Kanon, Angel Beats a Suzumiya Haruhi, aj toto ma prinútilo sa zamyslieť nad niektorými vecami.

Ben Tó (2011) (seriál)

Vcelku zaujímavý seriál, ktorý ale zanecháva v divákovi pocit slušnej hromady cliffhangerov. Škoda, že specials neohúrili a druhá séria kvôli slabým predajom DVD a Bluray zjavne nevyjde...

Dakara boku wa, H ga dekinai. (2013) odpad!

Ešte horšie ako samotný seriál. Vzhľadom na to, že diváci čakali od OVA aspoň náznak ukončenia príbehu a namiesto toho dostali totálnu volovinu, dávam tomu nižšie hodnotenie ako seriálu. Ecchi alebo nie - je to strata času.

Boku wa tomodači ga sukunai - NEXT (2013) (série)

No...Animácia sa mi na rozdiel od ostatných nezdala zlepšená, práve naopak. No všetko ostatné zostalo na dosť dobrej úrovni, aj keď sa mi zdá, že v prvej sérii boli vtipy na trochu vyššej úrovni. Škoda toho cliffgangera v závere, uvidím, že čo prinesie season 3...

Boku wa tomodači ga sukunai - Season 1 (2011) (série)

Takýto štýl sa mi zvyčajne nepáči, ale v tomto prípade som spravil výnimku. Neviem čím to je, možno tie postavy, hoci vôbec nie originále, prípadne niektoré pasáže situačného humoru (mobilné telefóny a ich "objav" ma vážne pobavil) - všetko to tvorilo aký-taký konzistentný celok, ktorý mi celkom imponoval. Od piatich hviezdičiek to má určite ďaleko a je bližšie k tým trom, ale rozhodol som sa pre štyri, pretože z komediálnych anime seriálov je to zatiaľ hádam to najlepšie, čo som doteraz videl.

Robotics;Notes (2012) (seriál)

Skvelá animácia, dobrá hudba, zaujímavá zápletka, ale stále sa to nechytá na Steins Gate a Chaos Head. Steins Gate jednoducho nastavil latku poriadne vysoko vo všetkých aspektoch a tento výtvor sa síce snaží, no niečo mu chýba, vrátane detailnejšieho rozvoja postáv. Škoda, potenciál to malo.

Asobi ni iku jo! (2010) (seriál)

No...akože by som to len sofistikovane slovne ohodnotil...Je to proste chujovina. V anime jednoznačne medzi najhoršími seriálmi, ktoré som kedy videl, jediné plus za animáciu. Príbeh, postavy a zápletka sú nahlúple tak, ako hudba a všade prítomní otravní roboti-asistenti. Strata času.

Bakurecu tenši (2004) (seriál)

Potenciál tam bol, hoci nie som veľkým fanúšikom týchto mecha vecí. Sympatické postavy, ktoré ale bohužiaľ nedostali dostatok priestoru, niektoré z nich boli úplne nedotiahnuté do konca a zdalo sa, že v závere série už scenáristi mleli z posledného. Je to škoda, mohlo to dopadnúť aj oveľa lepšie, posledné časti mohli zlepšiť moje hodnotenie na 4, ale nestalo sa tak a dopadli pod očakávania.