Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

První a poslední film, u kterého jsem brečel. Vinnetouovi poslední chvilky byly emotivnější než sestřih z Nagana říznutý zlatým hattrickem. I dnes mi lehce zvlhnou oči když to vidím. Víc asi netřeba dodávat.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Hrdinové mého dětství v té nejlepší Mayovce. Napínavý dobrodružný děj musí zaujmout každého kluka, který se na to podívá a ta skvělá hudba, k tomu není třeba slov. Osobně jsem taky docela rád, že jsem filmové Mayovky viděl dříve, než jsem četl knihy, protože filmy se od knižních předloh liší natolik, že krom názvu, části postav a úplně nejzákladnějších rysů nemají nic společného.

Zdivočelá země (1997) (seriál)

Zajímavý seriál ukazující zhovadilost minulého režimu v celé své kráse. Strhl jsem dvě hvězdy za úvod, kde si ty akční scény mohli tvůrci odpustit a za poněkud slabší poslední sérii, pak jsem ale jednu přidal, protože vzhledem k tomu, že mezi námi stále pobíhá sebranka typu Marty Semelové a burani s hláškami typu zlatí komunisti, je třeba si tyto hrůzy nadále připomínat.

Lovci zločinců (2011) (seriál)

Příjemná odreagovávčka. Akční scény působí svižně a reálně, žádné kopy z otočky ani akce alá Steven Seagal, Peter Emerson na roli geniálního nerda sedí parádně, samotný námět o stroji, který nás všechny sleduje a dovede předpovědět kdo je v ohrožení je zajímavý a celkově je to takové svižné a nenucené. Rozhodně jeden z těch lepších ze záplavy dnešních krimiseriálů.

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Nejlepší hraný Večerníček a vlastně pro mě nejlepší Večerníček celkově. Krakonoš vypadá přesně tak, jak si člověk Krakonoše představuje, Trautenberk je naprosto boží a Anče, Kuba a hajnej jim zdatně sekundují. Kulisy se mi líbí, efekty taky, námět s poučením i vyprávěč naprosto super. Takovému Večerníčku není co vytknout.

Xena (1995) (seriál)

Dávám hvězdu navíc za ty rajcovní lesbičky v hlavních rolích, kultovní jekot, salta, čakram a úvodní titulky se znělkou...Jak jen že to bylo ? Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů......

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Jako kluk jsem měl Rychlé šípy moc rád a to jak v knižní podobě, tak i v té seriálové. Musím říct, že adaptace je to povedená, navíc skvěle doplněná parádní Šustovou hudbou. Nicméně nedostatky zde jsou, zejména natáčení v ateliérech (Stínadla natočená v Olomouci v modernější verzi tohoto příběhu působí mnohem lépe) a pak také některé herecké výkony, mám na myslí hlavně naprosto dřevěného a nehereckého Lukešova Mirka Dušína a pak třicetiletého Jana Tleskače v Hanzlíkově podání, ten mi vždycky dovede vykouzlit úsměv na tváři.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Jednoduchý a opakující se scénář, špatní herci a špatné herecké výkony, Chuck Norris s jediným výrazem ve tváři a legendárním kopem z otočky. Ale stejně na to čučel každej.

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Neoznačil bych to za propadák, nicméně pan ministr a jeho parta není něco, co bych vyloženě vyhledával. Ze začátku jsem se i vcelku pravidelně koukal, teď už na to narazím jen zřídka. Seriál k zapamatování to není, každopádně u nás vznikají mnohem horší věci.

Padesát odstínů šedi (2015)

Mám opravdu rád filmy, takže jsem jich viděl spoustu. Sleduju je z mnoha důvodů- protože se mi líbí děj, protože jsou dobře natočené, kvůli atmosféře nebo třeba nostalgii. Jsem také mladý muž, žijící v éře internetu, takže jsem viděl opravdu spoustu porna. Viděl jsem všechno možné od lechtivých erotických filmů přes soft porno až po hardcore věci, viděl jsem jednoduché gaučové píchačky, sadomaso i pokusy o opravdové filmy s dějem. Nicméně proč bych se měl dívat na toto je mi stále záhadou. Jako film to stojí za prd a nemá to nic z toho, co jsem popisoval a jako porno či spíše erotika to stojí za dva prdy. V čem tkví ta obrovská popularita tohoto díla nechápu. V tom, že autoři vzali to, u čeho si doma všichni natřásáme nářadíčka a předělali to do formy, na kterou můžeme v jednom sále čučet s třema stovkama cizích lidí a nebudeme se u toho cítit trapně ?