22. července (2018)

Let číslo 93 to teda nie je. Začiatok a priebeh na ostrove su pomerne drsne nasnímane a nechýba tam ani napätie. Ale potom sa to nejako prehupne a tie dalšie udalosti ktoré su viac menej všetkých zname su natočene pomerne nezáživne. Premier, pravnik aj samotny Breivik su uplne nezaujímave postavy a jediný kto sa tam herecky snaží je ten postrelený chalan. Na to aký silny namet ma tato hrozna tragedia tak sa to dalo urobiť určite lepšie.

Dark (2017) (seriál)

Taký mix Pustiny a Donnieho Darka. Celkom slušný rozjazd aj zaujímavé postavy len ku koncu som sa už v tých časových pasmach začínal strácať.

Na návštěvě (2015)

Tak toto je Skutočný Shyamalan. Ta blbosť Split sa tomuto nechytá ani nahodou. Atmosfera neistoty a strachu vygradovaná na maximum. Po dlhej dobe slušny horor od čias REC.

Pátrání (2018)

Za tu nostalgiu s Win XP dvíham na 5 :).... Mal som trochu obavy keď som si prečítal že sa film bude točiť okolo Pc wekbamery a mobilu ale ono to funguje. Človeka až zamrazí ako veľmi su moderne technologie implatované do našich životov a tak ako mi starnene ony sú čoraz dokonalejšie a čoraz viac vecí o nas samých vedia. Toto je presne film pre tuto generáciu statusov, intagramov, vlogov a rôznych hračiek ktoré kradnú náš čas :)....... Na mne to zanechalo pomerne silný dojem a to napriek tejto "nezvyčajnej" forme rozprávania príbehu. Zrejme jedno s prekvapení roku.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

The storm is comming... Podobnosť s Dark Knight je čisto náhodna :). Mne to vôbec nevadí pretože sa jedná o čistokrvný akčnak so všetkým čo k tomu patrí. Hudba, akcia (záchodová rvačka ako v Casino Royal) a hlavne nestarnúci Ethan Hunt ktorý ešte vládze šprintovať po strechách Paríža. Už z traileru mi bolo jasne kto bude ten hlavný záporak ale v tomto type filmu mi je to asi tak jedno. Oproti tej digitálnej omalovánke Infinity War pri ktorej som sa šiel unudiť som si tu fyzicku akciu s Ethanom celkom užil. Ak nepočítam tie vrtulníkové nahanačky pri ktorých treba vypnuť mozog moc nie je čo by som chcel kritizovať.

Rozpolcený (2016)

Začiatok vyzeral sľubne ale potom už len desná zývačka ktorú nezachráni ani ten "šokujúci" záver :). Sledovať Kevina a jeho xy identít je dosť ťažka schizofrenia.... Od Osady (2004) už tomuto pánovi nejako veviem prísť na chuť.

Avengers: Infinity War (2018)

Mayby im too old ale toto už ide akosi mimo mňa :) Uznavam je to velkolepe je tam kopa hviezd že mi tam chýbal už len Chuck Norris ale čo z toho ked tomu chýba skutočné napätie. Ak neratam Thorov nastup tak tie CGI rvačky ma skôr už nudili ako zaujali. Sledovať týpka ktorý sa hocikedy hocikde zjaví s neobmedzenou mocou ako sa mlati na päste s Iron-manom je skor vtipne ako uveritelné. Oproti tomuto je Zimný vojak daleko lepší aj uveritelnejší. Tie prehnane hodnotenia možno platia pre kategóriu 15+ :)...

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Typický Spielberg ktorý síce vie rozprávať zaujímavý príbeh ale zároveň tušite že sa nič šokujúce nestane... Dicaprio a Hanks sú tu skôr taká stavka na istotu.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Zrejme už starnem ale tato vynovená sága šla akosi mimo mna. Neviem či to bolo tými hercami alebo príbehom ale chýbalo mi niečo hutne. Ked to porovnám s pomstou Sithou tak jednoznačne pokles... Tých par subojov ten celkový dojem nezachráni.

Pustina (2016) (seriál)

Dam nedam ale dám lebo si to plný počet zasluži. :).. Český "True detective" v komornejšom šate ale dostatočne presvedčivý . Herecky a najmä dejovo to funguje a ku koncu tá atmosfera poriadne hustne takže sa neviete dočkať dalšieho dielu. Pán Dušek klobuk dole.