Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Tento film je směsicí výborné, docela přehledné a fungující akce s dobrým nápadem na příběh - toto je ale ve směsi se scénářem, který je výsměchem pro myslící lidi. Už dlouho jsem ve filmu neviděl takovou směs rádobysměšných (t.j. trapných) scén s rádobyvědeckými (t.j. mimo mísu) výplody. Copak se z akční filmové branže stalo jen předhánění se v tom kdo udělá víc cool efekty ? Kdyby měl film 30 minut a byl pezentovaný jako němý film bez dialogů, dostal by 5 hvězdiček aspo'n za to, že neokrádá diváky o čas zbytečnýma scénama.

Paranormal Activity (2007) odpad!

Horor, u kterého nejděsivější okamžik je popis lidské blbosti a na hlavu postavené chování hlavních hrdinů. Naprosto nezáživný paskvil bez smyslu, průběhu a konce.

Skyfall (2012)

Film, který těží z atmosféry kombinovaného zmaru s jakousi nadějí, daří se mu udržet si atmosféru ne díky zbytečnému použití nicneříkajících efektů, ale díky propracovanému prostředí a vychytaných detailů. Pro mě nejlepší díl ze série posledních Jamesů Bondů, který baví a udrží diváka celou dobu. DObrá práce !

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Zatímco jednička nabídla nějaký návrat ke klasické akci, dvojka už oproti ní nic moc navíc nenabídne. Zatímco Stallone a spol se topí ve zbytečných dialozích, které tam radši být nemusely, nejsilnější obraz nabízí Van Damme, který sehrál svou roli do detailů a je to jeho postava, která dává filmu smysl. Zbytek je jen vata, která i když místy nabízí dobré vtipy, celkově působí tak nějak vyčpěle a podívat se na nějakou klasiku jako Commando nabízí mnohem víc.

Vyměřený čas (2011)

Po prvních zajímavých asi 15 minutách přichází další hodina a něco nudy, kdy se v podstatě už nic zajímavého nestane. A přitom nápad jako takový zajímavý, myšlenku by to i mohlo mít .. ale ta se vytrácí v tupých rozhovorech, zbytečných rádobyromantických scénách a nicneříkající akci. Tohle se moc doporučit ke shlédnutí nedá ...

Temný rytíř povstal (2012)

Pro mě stylově epické zakončení celé série. Pár slabších chvilek si film vybírá, ale to v kině vůbec nevadí. Herci hrajou na úrovni, vše je podtržené perfektní hudbou a výbornými efekty, bez zbytečného přehánění. Děj jako takový má rozhodně něco do sebe, takže pro mě po dlouhé době 5hvzdičkový film.

Prometheus (2012) odpad!

Tak dlouho jsem přemýšlel, proč po shlédnutí 3D verze dát tomuhle filmu alespoň jednu hvězdičku, až jsem tomu nedal žádnou. Film bych stručně popsal jako "nejnudnější vesmírný sci-fi výběr z tvorby všech dob". Najdete tady snad opravdu všecko, co šlo kde okopírovat a přitom tady není ani zlomek jakékoliv atmosféry, která jako by z oka vypadla z brakového filmu AvP 1. Absolutně nic nehrající nesympatičtí hrdinové (resp. jejich standardní mezinárodní složení) se zmítají v balastu zbytečných dialogů a prázdných scén. 3D jako takové je zajímavé asi jen při sledování zeleného modelu emzácké základny. V dnešní době bych čekal, že filmy začnou přinášet opravdu něco víc ...

Hněv Titánů (2012)

Film o řešení generačních problémů mezi týpkama se skládacíma zbraněma. Možná kdyby se tam nemluvilo vůbec a byla to jen řežba, bavil by se člověk víc. Souboj Titánů, ať byl jakkoliv kritizovaný, toho nabídl mnohem víc.

Iron Sky (2012)

další film, u kterého jsem měl zůstat u shlédnutí traileru a do celého filmu raději nejít. Těšil jsem se na to, jako na zajímavou sci-fi řežbu branou s nadsázkou - tak to trailer prezentoval. Dostal jsem scénaristický brak nejvyššího kalibru. A jen proto, že si film dělá srandu z Američanů (převážně) neznamená, že ho hodnotit jinak. Naivní herecké výkony většiny herců, atmosféra naprostá nula, to háknkrojc na Měsíci nezachrání. Jedna hvězdička za pár povedených vtipů.

Bitevní loď (2012)

Kdyby měl film stopáž asi tak 50 min obsahující souboje torpédoborců a bitevní lodě s ufounama, bylo by to fajn. Bohužel těch zbývajících 80 je utrpení pro mozek, které začíná v okamžiku, kdy komunikační družice vyšle paprsek ala stará dobrá Vaderova Deathstar. Alespoň taková ta "milostná vycpávka" tentokrát není tak trapná jako obvykle a jsou tam i vtipné okamžiky. Jinak tahle sorta ufounů je asi nejdementnější, co zatím vystupovala v akčních filmech a i kdyby hrdinové neudělali vůbec nic, tihle by se zvládli zlikvidovat sami nebo by je odhadem zničil pařez u cesty. Jinak film nabízí soundtrack nesoucí se na vlně dunivých tónů a poměrně pěknou střílecí podívanou. Už mě to nebaví stále psát, ale je škoda, že filmy s docela zajímavým tématem propadají na využití potenciálu, který v tom tématu je a radši se zabývají esejí na téma "jak tragéd a looser zachrání svět s láskou v srdci."