Potomci lidí (2006)

Naprosto geniální,od začátku do konce vizuálně nadupané.Inteligentní sci-fi,ve kterém nejde o akci (ne že by nebyla) ale o hluboké myšlenky a skvělé vykreslení světa,ve kterém se odehrává.Clive Owen ve své životní roli! A Cuarón by měl urychleně něco natočit,takový talent je hřích si nechávat pro sebe.

Pravidelní milenci (2005)

Naprosto neznámá,přitom naprosto geniální mozaika plynoucí si svým pozvolným tempem.Dokonale mi to sedlo a atmosféra Paříže konce 60. let mě absolutně vcucla.Není to pro každého,každopádně doporučuju zkusit,může se vám stát to co mě,tedy že vás film pohltí.

Mission: Impossible III (2006)

Jeden z nejlepších akčních filmů uplynulé dekády a jednoznačně neejlepší díl série,kterou jsem dosud považoval za stěží průměrnou.J.J. Abrams válí!

Match Point - Hra osudu (2005)

Naprosto geniální psychologická studie muže,který měl všechno a nechtěl o to přijít.Od Allena bych takový film nikdy nečekal,o to lepší je konečný výsledek.Scarlett svůj výkon tady asi už nepřekoná.

Legendy z Dogtownu (2005)

Obrovské překvapení.Legendy z Dogtownu jsou takový malý nenápadný film,který má ovšem velké srdce.Skvělý příběh,výborní herci a pořádně dojemný závěr,který je kýči na hony vzdálený.Rozhodně doporučuji sehnat,protože tento film si zaslouží velkou pozornost.

Blade Runner (1982)

I've seen things you people wouldn't believe.Attack ships on fire off the shoulder of Orion.I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate.All those moments will be lost in time.Like tears in rain.

Válka světů (2005)

Hodně nepochopený film,který mě v kině před pár lety naprosto uhranul a úžas neochladnul ani po mnoha dalších zhlédnutích.Tohle je velkofilm s velkým V,ale přitom vpodstatě komorní rodinné drama,které všechny ty trikové parády tahá z rukávu jen tak z povinnosti.A to rozhodně není výtka.Steven to zkrátka má pořád v ruce Válka světů je toho velmi pádným důkazem.

Nový svět (2005)

Možná vůbec nejkrásnější film,jaký byl kdy natočen.Malick je a vždy bude velkým režisérem velkých příběhů,které ovšem nikdy nejsou pro každého.Nový svět je film o souznění.O souznění mezi lidmi,o souznění s přírodou,to je jedno.Dokáže být krutý i citlivý,dokáže vás oněmět i rozplakat.Colin Farrell je skvostný,ale co tady předvádí teprve čtrnáctiletá Q'Orianka Kilcher,to je nepopsatelné.Film,který nestačí jen vidět.Tohle je třeba si prožít.Já to dokázal a svět už nikdy nebude stejný.Jednen z filmů,které skutečně miluju a jeden z mých nejoblíbenějších.

Malý velký muž (1970)

Moje absolutní srdcovka,díky které je Dustin Hoffman mým nejoblíbenějším hercem.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Kdybych měl naprosto objektivně a bez jakýchkoliv oblíbenostních měřítek jmenovat nejlepší seriál všech dob,řekl bych The Wire.