Sólista (2009)

Vzhledem k tomu,jak fenomenálně vstoupil režisér Joe Wright do světa filmu,musím Sólistu brát jako zklamání.Herci se snaží,režie je jistá,v podstatě se tomu filmu ani moc vytknout nedá.Ale přes abnormální výskyt talentovaných osobností a poctivý námět z toho stejně vznikla pouze úhledně natočená nuda,ve které se za ty dvě hodinky v podstatě nic nestane.Respekt za řemeslné kvality,ale pocitovka roku z toho nakonec opravdu není.

Solomon Kane (2009)

Přesně takhle jsem si Solomona představoval.Žádný okolky,zbytečný proslovy,jenom patřičně temná atmosféra 16. století,brutální akce,charismatický hrdina.Dle mého názoru lepší než Barbar Conan a myslete si o mně co chcete!

Stáhni mě do pekla (2009)

Po zhlédnutí Stáhni mě do pekla člověk ještě více lituje,že tak talentovaný a osobitý režisér,jakým je Sam Raimi,musel točit celou komiksovou trilogii o pavoučím muži.Tam se,omezen klasicky hollywoodskými mantinely,nemohl nijak odvázat a tak točil jen nemastné neslané spektákly.Ale když dostane možnost točit látku,která ho baví,ke které má bližší vztah,je z každé minuty onoho filmu cítit obrovská láska k řemeslu.Dnes už vzniká jen málo dobrých hororů a když vás v kině trkne do hlavy nějaký přímo výtečný,je to událost.Jen doufám,že se od Sama ještě nějaké podobné bomby dočkáme,když teďka má točit onen Warcraft...

Strážci - Watchmen (2009)

Až do premiéry jsem Snyderovi nevěřil nos mezi očima.Myslel jsem si,že se nejslavnější komiks všech dob pod jeho vedením rozpadne do ostudné smršti efektních záběrů a jeho mnohovrstevnatý příběh zmizí pod nánosem zbytečných zpomalovaček.Nestalo se tak.Snyder sice nenatočil geniální dílo,jak se tady docela hojně zmiňuje,ale rozhodně se nespokojil s filmem pro masy.Z Watchmenů tak nakonec vylezlo poněkud problematické a příliš naleštěné,ale taky vizuálně promakané a relativně hluboké dílo,které bylo odsouzeno k finančnímu krachu.Za mě spokojenost,protože nezfilmovatelný komiks byl zfilmován velmi zdařile a důstojně.Což nebyla žádná samozřejmost.

Survival of the Dead (2009)

Romero má pořád nápady a na jeho tvorbě je znát jasná tvůrčí vize,ale bylo by potřeba,aby si přesně ujasnil,co chce říct a neexperimentoval zbytečně se žánrem samotným.Ten totiž pořád ještě obstojí sám o sobě.

Temná krajina (2009)

Velmi zajímavé a stylově natočené,bohužel ten závan amatérismu je tady pořád až příliš citelný.Jane ale minimálně zaujal.

Terminator Salvation (2009)

Sorry,ale Terminátor po Soudném dni,to mi rozhodně není po chuti.Protože jakmile se ukáže ta budoucnost,kterou si několik generací fanoušků s láskou představovalo,zničí se tím tajemno,které se kolem celé série váže.Co na tom,že se film jako takový relativně povedl,pro mě Terminátor zůstane navždy jen trilogií a tomuto levobočku víc jak dvě hvězdičky prostě a jasně nedám.

Tetro (2009)

Coppola pořád umí režírovat.A zatraceně dobře a stylově.Filmařsky naprosto přesné a bez nejmenších zaváhání,jen příliš chladné na to,aby se to mohlo rovnat režisérovým vrcholným počinům.Přesto je příjemné vědět,že režisér nejlepšího filmu,jaký byl kdy natočen,ještě pořád umí.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Když se Tonymu Scottovi nějaký film povede,většinou to vážně stojí za to.Tohle pohužel není ten případ.

Zábavný park (2009)

Zábavná,pravdivá a občas dost hořká komedie,která mě napoprvé až tak nechytla,ale zraje s každým dalším zhlédnutím.Takže pravý opak Superbad.Mottolovi hodně fandím,sám Apatow nemůže žánr táhnout moc dlouho.