Lenka_J

Lenka_J

Lenka Jacková

okres Ostrava

homepage

17 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Černobílý svět (2011)

  The Help, film natočený podle knižní předlohy, která je neuvěřitelně čtivá. A podobné je to i s jejím filmovým zpracováním, i když má film přes dvě hodiny, utíká neuvěřitelně rychle. A to i proto, že ačkoli je téma rasismu složité a těžké, Tate Taylor jej podává s neskutečnou lehkostí, která však ani v nejmenším neubírá vážnosti tématu. Příběh je sám o sobě velice zajímavý, výborně zpracovaný už v knize, ale herecké osazenstvo, z velké části hlavně ženského pohlaví, mu dodává ještě více, jak emocí, tak vtipu. Ať už je to Emma Stone, Viola Davis, Octavia Spencer nebo pro mě osobně jedna z nejlepších postav Celia Foote v podání skvělé Jessicy Chastain a pozadu nezůstávají ani ostatní především herečky. Pro mě nejoblíbenější film ze všech, ke kterému se hrozně ráda vracím a jehož příběh mě pokaždé zasáhne a téma mě při každém shlédnutí nutí k zamyšlení.

 • poster

  Hotel Rwanda (2004)

  Jedna z filmových prvotin o problematice genocidy ve Rwandě. Film, který mě před léty donutil se tímto zabývat mnohem více a patří mu za to velké díky. Hotel Rwanda v podstatě zachycuje život a činy jednoho muže, Paula Rusesabaginy, v zemi, kde bývalá koloniální nadvláda Belgie jasně vymezila identitu obyvatelstva a tím zasela to první semínko, z kterého o pár let později vyrostlo něco tak děsivého jako genocida. Avšak poselství filmu je mnohem širší, než by se na první pohled, když se řekne, že film zachycuje něčí život, mohlo zdát. Ačkoli se jedná o téma, které snad musí vzbudit emoce v každém člověku, Hotel Rwanda rozhodně netlačí na pilu v prvoplánovém slova smyslu. Je to těžké téma, těžce stravitelný film, avšak pokud se chcete dostat do obrazu této problematiky, můžu jen doporučit.

 • poster

  Útěk do divočiny (2007)

  Překvapilo mne, že Sean Penn je nejen vynikajícím hercem, ale také vynikajícím režisérem. Hlavní postava Chrise, mladíka, který se snaží najít krásu v jiných věcech než je majetek, mladík s duší dobrodruha, který se jen tak něčeho nezalekne, tato postava se dostane divákovi opravdu pod kůži. Vlastně celý film je krásným poselstvím o jednoduché kráse, o dobrodružství, ale také o tom, jaký vliv může mít nefungující rodina na mladého muže. Na Útěk do divočiny budu moc ráda vzpomínat jako na jeden z nejsilnějších filmových zážitků poslední doby.

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Forrest Gump je klasika, která neomrzí i na několikáté shlédnutí. Dramatické situace s komediálním podtextem, dokonale vykreslená postava Forresta, která se mi na první shlédnutí vryla pod kůži a s každým dalším shlédnutím se zarývá stále hlouběji, a hlavně dokonale herecky ztvárněna panem hercem Tomem Hanksem.

 • poster

  Výměna (2008)

  Je mi až špatně z toho, když si uvědomím, že se tohle opravdu stalo, vlastně tomu ani nějak nemůžu uvěřit. Clint Eastwood poslední roky předvádí, že všechny filmy, které si vezme "pod svá křídla" dovede do neskutečného zážitku s nezaměnitelnou "Eastwoodovskou" atmosférou, jak to umí jenom on. A Angelina Jolie opět a zase ukazuje, že je neskutečnou herečkou. Mám slabost pro filmy, které jsou natočené podle skutečné události a tento příběh je jeden z nejsilnějších, který jsem měla šanci na plátně vidět. Budu na něj ještě dlouho vzpomínat a jsem si jistá, že mi nikdy nezmizí z paměti, protože se tam zaryl skutečně hluboko.

 • poster

  Dočasný domov (2013)

  Jedno z největších překvapení poslední doby. Short Term 12 je sice nenápadný snímek, ale rozhodně si zaslouží velkou pozornost. Příběh ze zařízení pro mladistvé nám otvírá dveře do životů jednotlivých lidí, kteří jsou zde nuceni žít a nebo zde dobrovolně pracují. Strasti a osudy jednotlivých postav ve filmu jsou skvěle vykreslené a pro mě bylo velmi snadné si ke všem najít cestu a přesto, že je můj život natolik odlišný od jejich, bylo pro mě jednoduché je pochopit a soucítit s nimi. Důležitou součástí skvěle napsaných postav a jejich příběhů jsou také jejich protagonisté, u kterých jsem ani neměla pocit, že jde o herce, ale o lidi, kterým skutečně tyhle příběhy patří. Ať už šlo o skvělou Brie Larson nebo Kaitlyn Dever, všichni jako by nebyli jen stvořeni pro tyto role, ale skutečně se těmito postavami stali. Byl to pro mě jeden z nejsilnějších filmových zážitků za dlouhou dobu a jediné, co bych vytkla je to, že bych tento filmový prožitek nejraději ještě prodloužila a nahlédla do života postav ještě více.

 • poster

  Počátek (2010)

 • poster

  X-Men: První třída (2011)

 • poster

  Narušení (1999)

  Psychiatrická léčebna, kde spolu žijí lidé s různorodými problémy a životními osudy, které nám postupně odhalují v dvouhodinovém filmu. Girl, Interrupted je postavený hlavně na skvělých hereckých výkonech. Angelina Jolie, která si za roli Lisy odnesla Oscara, byla oceněna naprosto zaslouženě, jelikož zde předvedla něco neuvěřitelného. I když tak trochu zastínila hlavní hrdinku filmu v podání Winony Ryder, i její herecký výkon určitě zaslouží zmínit a vyzdvihnout. Skvěle sekunduje i Whoopi Goldberg, Brittany Murphy a další.

 • poster

  Million Dollar Baby (2004)

  Na první pohled klasický americký námět, ovšem ihned po prvních minutách filmu člověk zjistí, že je to něco víc. Clint Eastwood v posledních letech stále více potvrzuje, že je nejen výborným hercem, ale hlavně obdivuhodným režisérem. Z filmu se mu podařilo vytěžit maximum. Skvělé herecké obsazení, především úžasná Hillary Swank, která mě poslední dobou velice příjemně překvapuje, jakých těžkých rolí se chopí a s jakou hereckou bravurností je dokáže ztvárnit. Filmy pana Eastwooda mají vždy zvláštní kouzlo, neuvěřitelným způsobem se člověka dotknou a zvláště film Million Dollar Baby. Jen tak dál Clinte!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace