Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Oproti jednotke slabsi pribeh slabsie napetie tak na 2,5* aj ked akcne sceny s Jasonom slusne ako aj prostredie na mori a ostrovoch s palmami a skalami uzasna sceneria, Jessica Alba sa mi tu nehodi, nesadol jej tento pribeh.

Kdo jinému jámu kopá (2001) (TV film)

Výborne nakopnuty pribeh mecenasa na ustupe ktory sa snazi zachranit nemozne este umocnuje Belmondova charizma a napriek chybajucim akcnym scenam rychle prestrihy a rychle zmeny pribehu udrzuju divaka v napeti aj po nastupe nedockaveho cielavedomeho Samyho Naceriho, ktory hlada sam seba. Prva cast na 4 ****, nemohol som sa dockat casti druhej v ktorej som bohuzial cakal, kedy reziser uvolni rucnu brzdu a zaradi dvojku, ale prevodovka sa zasekla a motor filmu uz len dochadza zotrvacnostou do garaze domku na samote ostrova dvoch chlapov stareho a mladeho, kde jeden nechce byt sam a druhy potrebuje pravidelny prisun hotovosti na neviazany zivot, kde jedinym osviezenim je Maud - Ferzovu akcionarku potahujucu za nitky mocnych muzov z predoslej casti, aby sme sa dockali spackaneho zaveru,ale tato Belmondova hlaska nema chybu: "Ukaz mi co je to ten internet"..."aha to je vlastne velka popelnice, kazdy tam neco hodi a pak ostatni se v tom prohrabujou!"cast dva: 2 **-sklamanie.

Hluboko v gangu (2006)

Celkom slušne zvládnutý negerský akčák so sexi čokoládkou Coco a svalovcom O2, ktorý po návrate z basy má snahu slušne žiť, pokiaľ mu feťácky gangstri neunesú syna, O2 zistí že Coco pracuje pre nich ale len živorí a chce vypadnúť niekam ďaleko a začať odznova,tak nastupujú na cestu zločinu a násilia okorenenú slastným milovaním kvoli záchrane syna zo spárov Big Meata bývalého parťáka, ale všetci dobre vieme ako to chodí: "spolky-čertove volky"

Teď a tady (2012)

Kruty a silny pribeh, kde je nam predostrete ako si nevieme vazit zivot a ked konecne najdeme niekoho alebo nieco co nas naplna musime odist. Miestami sa pribeh vlecie ako v lete na saniach s nepodstatnymi pasazami asi to malo pridat trocha na dramaticnosti pribehu skor opak bol pravdou, ze v tychto miestach zaspavate.

Sniper - Lovec duchů (2016)

Pokracovanie uspesneho snimku Sniper s T.Berengerom, ktory dokazuje teoriu, kde menej je niekedy viac. Samozrejme americke zidovske nahravacie spolocnosti nas krmia nenavistou voci moslimom a amerika zachranuje svet. K pribehu skor povedane k deju lebo pribeh tu bohvieaky nieje, teroristi sa naburaju do americkeho systemu sledovania dronov a pomocou nich odpaluju americke jednotky aj sniperov, nasleduje hon na teroristov, kde hlavny hrdinovia prezivaju vybuchy bomb v tesnej blizkosti, kamera a sceny sniperov a ich subojov celkom slusne, keby bolo tieto detaily trocha prepracovane a hodnovernejsie urcite by stuplo aj hodnotenie, ale zaklad je rychlo natocit predat a pokracujeme v kolobehu distribuovania vykalov.

Kdo zabíjí nejlepší evropské šéfkuchaře? (1978)

Komedia to nieje je to kriminalka z prostredia kuchyn a sefkucharov v popredi s obeznym kritikom Maxom ktory najviac na svete miluje dobre jedlo a nedokaze mu odolat. Pribeh s vrahom postupujuci podla casopisu hodnotenych specialistov je uz trocha pritiahnuty za usi, priemerna detektivka, kde do konca nevieme meno vraha.

Bezva finta (1985)

Klasicky Belmondo vzdy ma v rukave nejaky zalozny plan aj pri vykradnuti banky prezleceny za klauna. Najskor sa mi dala scena v banke prilis natiahnuta, ale ma to svoj zmysel neskorsia nahanacka po meste uz trocha natiahnuta je. Ale celkovo akcna belmondovka na urovni.

Zloděj (1967)

Ak cakate na blaznivu komediu s blaznivym zlodejom Belmondom tak na to zabudnite. Priemerna vazna drama o zlodejovi z 19 storocia bez stipky humoru a nejakej poriadnejsej akcia. Trochu sklamanie aj ked Belmonda mam rad, ale takyto vazny a fadny zaner mu nepristane.

Muž z Hongkongu (1965)

Blazniva akcna dobrodruzna francuzska komedia s krasnou Ursulou Andress s dvoma moralnymi hodnotami kde si reziser popustil uzdu fantazie nebyt tych stoviek tibetskych a cinskych prenasledovatelov bolo by to fajn ale toto bolo uz pritiahhnute za usi, moralne odkazy tu mame 2, jeden s druhym suvisiace: pokial ma clovek vsetko je znudeny nebavi ho uz zivot nema preco zit a preco sa namahat, stare cinske prislovie hovori v zivote musi byt rovnovaha takze k stastiu musi byt sem tam aj nestastie aby zivot cloveka bol v rovnovahe,

Kašpárek (1980)

Vyborny namet podvodnika ktory ma sarm pre akukolvek krasnu zenu. A tie jeho finticky bodaj by pri nich ostalo lebo ako prevezme kufrik zacina to vsetko byt prilis moc utiahnute zausi, velmi preexponovane straca dej na povestnom belmondovom vtipe