Tango a Cash (1989)

Skvělá kombinace napětí, akce a humoru, který mám moc ráda. Tango a Cash se báječně doplňují a vyniká zde hlavně jejich neustálé vzájemné provokování. Kurt Russell zahraje všechno perfektně, a co se týče Sylvestera Stalloneho, tak právě takové filmy mu podle mě sedí nejvíce - alespoň já se na něj radši podívám v akční komedii.

Anatomie lži (2009) (seriál)

Tenhle seriál se mi líbil hned od prvního dílu, ale teprve po zhlédnutí několika dalších jsem mu přišla na zoubek. Každý díl je jedinečný, každý je svým způsobem jiný, i když ve všech jde jen o jedno - zjistit, kdo lže. Tim Roth v roli opravdu charismatického a jedinečného muže, který dokáže odhalit i toho nejlepšího lháře. Spolu se svými lidmi, kteří jsou v tomhle rovněž skvělí (avšak vyrovnat se mu zdaleka nemůžou), vyšetřuje případy, ve kterých by nikdo jiný nepomohl více. Je zajímavé sledovat ho při práci, jak dokáže jen z malého posunku obličeje poznat, na co asi dotyčný myslí.

Oheň (1991)

Velmi propracovaný film po všech stránkách. Opravdu jsem měla pocit, jako bych tam byla s nimi - zasahovala s nimi, cítila jejich nadšení pro práci, touhu zachraňovat. Cítila jsem jejich strach a zároveň vzrušení ze živlu, který všichni potřebujeme a zároveň před ním musíme mít respekt. Klobouk dolů před touto profesí, tedy před lidmi, kteří se jí živí a denně zachraňují životy.

Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

Opravdu dokonalý seriál, díky kterému se nebudete ani chvilku nudit. Bouvard a Pécuchet coby myslitelé, kteří neustále něco koumají a chtějí vylepšit a zjednodušit, se vám určitě nezapomenutelně vryjí do paměti. Některé jejich snahy jsou opravdu k popukání, ale oni se nikdy nevzdávají, ba naopak - jakmile je napadne něco nového, nestojí jim nic v cestě k tomu, aby svůj plán začali realizovat. Jako vždy perfektní Jiří Sovák i Miroslav Horníček.

Akta X (1993) (seriál)

Tenhle seriál vysílali každý den v podvečer, a protože jsem na jeho sledování byla poměrně malá, dívala jsem se potají.. Některé díly byly dost silné na nervy, některé méně, každopádně celkově je tento seriál geniální a legendární. Mulder v roli člověka, který věří v nadpřirozeno a hledá ho v každém případě, spolu se Scullyovou, která je stoprocentní realistka, a někdy jí mysteriózní věc musí praštit snad přímo do nosu, aby tomu byla schopná uvěřit. Dodnes nezapomenu na díl se sběračem vnitřností (myslím, že to byla játra ve skleničce).

Kouzelná romance (2007)

Opravdu kouzelná pohádka, která vás hned na začátku vtáhne do děje, a nedovolí vám odejít. Je krásná svou originalitou a zároveň jakousi přirozeností a upřímností, a to vše je doplněné milým humorem. Amy Adams je opravdu okouzlující a spolu s Patrikem tvoří krásnou dvojici. Líbí se mi propojení animovaných pasáží s těmi hranými (animace nepřevažují, ale dokonale doplňují). Kdybych tenhle příběh měla nazvat jedním slovem, použila bych to ze začátku mého komentáře - KOUZELNÁ.

Rio (2011)

Miluju Blua - jeho grimasy, jeho ne/bojácnost, jeho hlas (Jesse ho nadaboval opravdu skvěle). Jewel je rovněž jedinečná a není se čemu divit, že si k sobě najdou cestu. Další skvělý animovaný film plný barev, tance, zpěvu a samozřejmě přátelství a lásky, který se mi moc líbil. (Akorát psíkovi mohli ubrat trošku slin :-))

Nekonečný příběh (1984)

Nádherný příběh, který se mi v dětství nesmazatelně vryl do paměti. Příběh je napínavý, má plno krásných i strašidelných postav, ale nejvíce ze všeho jsem zbožňovala létajícího psa jménem Falco :)

Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (seriál)

Willy Fog byl jediným důvodem, kvůli kterému jsem jako malá v sobotu vstávala o půl 7 ráno. Tenhle seriál jsem milovala, a nejlepší na tom je, že i dnes v dospělosti se na to můžu dívat. Milé, napínavé a zároveň poučné pro děti.

Šest dní, sedm nocí (1998)

Skvělá komedie, u které se vždy dokonale pobavím. Můj oblíbený Harrison Ford, který ztroskotá se střeštěnou, ale zároveň milou a chytrou Anne Heche. Jejich neustálé pošťuchování a popichování je prostě senzační. Má asi nejoblíbenější scéna je ta s hadem v kalhotkách, kdy oba nahodí tak skvělý grimas, že vždy vybuchnu smíchy :-D