Farma zvířat (1954)

Další Orwellovka, kterou jsem ve filmové verzi shlédnul zase až po té literární. Tentokrát byla nadšenost větší. Čtyři nohy dobré, dvě nohy lepší.

1984 (1984)

První kniha, druhý film. Samozřejmě, že v porovnání s knihou, mi tu chybělo hrozně moc scének a dialogy nebyly tak pestré jako v knize. Já osobně jsem se rozhodně bavil, ale co se týče závěru - nebyl tak ostrý, jak v knize, na což jsem čekal od začátku. A teď mě omluvte. V rámci příprav na týden nenávisti se musím dostavit zpět na kóji.

Příběh rytíře (2001)

Perfektní zábavný i akčností naplněný snímek Helgelanda, který si na tom dal vážně záležet. Health Ledger mi dal před oči jednu ze svých nejlepších rolí ( hned po Temném rytíři ) a bavil mě každičkou vteřinu.

Demolition Man (1993)

Kultovní filmová klasika, kterou jsem si zamiloval už jako malý. Wesley Snipes uhrál perfektně.

Cesta do pravěku (1955)

Naprostá klasika mého dětsví. V té době skvělé efekty a pamatuji si, jak jsem chtěl zažít taky vlastní cestu do pravěku.

Život je krásný (1997)

Tak tohle jsem viděl asi v 12ti letech a ten zážitek byl vážně hodně silný a srdcervoucí. Jedno z nejlepších dramatů co se týče koncentračních táborů. Snímek plný emocí, srandy a převážně otcovské lásky k synovi, kterému se snaží celý pobyt zpříjemnit jen jako výlet. Naprostá 5ka

Kult hákového kříže (1998)

Znáte způsob, jak napravit nácka plnýho vzteku a silný nenávisti vůči černé komunitě? Tony Kaye ho znal a pokusil se napravit Edarda Nortona. Film se smutným koncem a dramatickým dějem po celou dobu sledování. Jako z hrdosti udělat strach a zároveň se poučit a změnit.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Asterix byl u mě vždycky v srdci zapsaný jako nejlepší francouzký pěstmi nabitý animák. Taky bych si dal kance :)