Životy těch druhých (2006)

Skvělé drama o praktikách tajné pollicie bývalé NDR . Strhující snímek o zastrašování občanů a shromažďování kompromitujících materiálů právem získal Oscara . Opravdu silný zážitek , který dlouho doznívá .

Tanec s vlky (1990)

Nemám moc rád indiánský folklor , takže s opatrnou nedůvěrou jsem čekal 15 minut co bude a najednou hledím ,že uplynuly tři a půl hodiny . Neskutečný zážitek a podívaná . Jen mě mrzí,že jsem to viděl na obrazovce a ne v kině . Další chvály rozhodně netřeba , ten zástup Oscarů mluví za vše .

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Tak to je velký zážitek. Obvykle nemám k vysokému hodnocení až tak důvěru, ale zde jsem se nezklamal. Majestátní námořní epos a dobrodružství o souboji dvou bitevních plachetnic je doveden do dokonalosti, včetně bitevních scén. A Russell Crove ,jako kapitán , je jedinečný . Film Vás nadchne.

Předčítač (2008)

Předčítač je velmi silný film. Začíná jako běžná milostná romance pubertálního panice a graduje do překvapivého dramatu , odehrávajícího se o řadu let později . Sám jsem byl nečekanou zápletkou zaskočený . Právem mu náleží Oscarová ohodnocení a následně i zdejší vysoké procento úspěšnosti . Je to velký zážitek.

V Bruggách (2008)

Zpočátku se vlastně nic neděje , skoro nuda . Jenže pak přichází rana za ranou . Napětí a akce se stupňují až do šokujícího finále . Zasloužená nominace na Oscara .

Hříšné noci (1997)

Skvostná sága o vzestupu a pádu pornoherce . Ty ,kteří toto téma nemusí , ujišťuji ,že budou nadmíru upoutáni . Osudy hrdiny a lidí kolem se do Vás zakousnou a hrdinova intimní anatomická chlouba Vám bude přece jen v závěru představena . Pánové budou mít mindrák .

Mamka & taťka (2008)

Otřesný příběh vězněné dívky v rodině vraždících sadistů . Šokující film.

Bigbít (1998) (seriál)

Mimořádně skvělý dokument , který mapuje muzikantskou historii a který může sloužit i jako studijní materiál . Rovněž laika výtečně zaujme .

Baader Meinhof Komplex (2008)

Málokdy dávám pět hvězdiček , ale tato velkopodívaná si to zaslouží . Je to výtečná rekostrukce části dějin teroristické RAF . Akce této organizace, jejich následovníků a obětí jsou zcela věrně vystiženy . Film má navíc výborně zakomponované reálné dokumenty .

L. A. - Přísně tajné (1997)

Tak má vypadat prvotřídní kriminálka . Není co dodat - stačí se jen dívat .