Signál (2012)

Nezáživná a ani vtipná "komedie" podobná Bobulím. Čekal jsem od tohoto filmu daleko víc. Navíc po Signálu se mi zhnusil i Dyk, který mi do té doby tolik nevadil. Tohle byl krok vedle, Prostě Bobule byly lepší. A s klidným svědomím můžu říct, že byly lepší i 2Bobule.

WikiLeaks: Válka, lži a video (2011)

Na WikiLeaks se toho dá najít opravdu nepřeberné množství. Třeba, když si můžete stáhnout komplet záznamy z 11.září, máte celý rok nebo ještě delší dobu, co dělat. Jinak dokument zde

Temné lesy (2003)

Konečně jednou zase horor, ve kterém netečou litry krve. Ale jenom čekáte, kdy se máte leknout. A to všechno podbarvené tajemnou hudbou, která tomu všemu dodává atmosféru. Naproti tomu mi Temné lesy trochu připomínali Záhadu Blair Witch. Ale přesto všechno jsem cca před měsícem zažil první "táboření na divoko" taktéž v Norsku. A od té doby mám pár zásad. 1) Nikdy nestavět stan u jiného stanu, když jste neviděli jeho majitele. Radši obětovat ještě trochu sil a posunout se třeba o kilometr dále. 2) Když majitele stanu vidíte z dálky můžete odhadnout, co je to za lidi, už podle toho jak vypadají a co právě dělají. 3) Nikdy nestavět stan u benzinek, obchodů a podobných objektů, ale radši zalézt trochu hlouběji do lesa, kde nebudete všem tolik na očích. Ta třetí zásada je ze zkušenosti mého souseda, který mi vyprávěl, že chtěli postavit stan u benzinky, ale nakonec se posunuli o pár set metrů dále. A ráno, když si chtěli jít na benzínku koupit snídani, všude se rojilo množství policajtů. A oni zjistili, že tam co si večer chtěli postavit stan, si ho postavil pár z Polska a ráno je obsluha právě té benzínové pumpy našla podřezané. Z toho plyne, že země může být bezpečná sebevíc, ale nikdy nevíte na koho narazíte.

Havaj, Oslo (2004)

Příběhy různých lidí, kteří paralelně zažívají životní rány, které se neustále propojují. Možná bych trochu zkrátil stopáž, protože místy to bylo hrozně zdlouhavé, ale z konečného hlediska tomu není téměř co vytknout. Zvlášť když vidíte místa, na kterých jste skutečně stáli a neměli tušení, že se tam před pár lety toto točilo.

Huset på kampen (1998)

Svoje kouzlo to má, ale vypravěč zní jako google překladač nebo něco takového.

Pat a Mat: Data (2004) odpad!

Tento text je nevhodný pro děti a mladistvé stejně jako tato ku*evská ko*otina. Teď už chápu, proč jsou dnešní děcka tak vypatlaný. Je úplně jasný, na co Breivik po večerech koukal.

The Big Bang Theory: Unaired Pilot (2006) (TV film)

Je to něci jiného než současná Teorie velkého třesku. Hlavní postavy, převážně Sheldon, mají jinou povahu a trochu jiné chování. Na druhou stranu je to prvopočátek Teorie a všechno musí nějakým způsobem začít.