Interstate 60 (2002)

Miluju road movie a tohle patří mezi jedno z těch nejpodařenějších.

Královna prokletých (2002)

Příšerná slátanina, které jsem nikdy nepřišel na chuť. Nejvíc mne mrzí jak zprznili Lestata. Díky podobným filmům jde upírské téma ke dnu jako Titanik. Na Stmívání to sice nemá, ale beztak je to prachslabá patlanina, postavená na hudbě, nikoli na hereckých výkonech. Nic proti ujetým filmům, ale tohle je prostě škvár napsaný pro gothické puberťáky a věřím, že emaři jím jistě taky nepohrdnou.

Hellsing (2001) (seriál)

Alucard je nejlepší kladná/záporná postava všech dob. Tedy aspoň co se anime týče. Takového upíra by žádný Evropan nikdy nevymyslel. Pokud se někomu seriál líbí, doporučuji shlédnout i Elfen Lied. "Releasing Control Art Restriction System To Level Zero. Releasing Control Art Restriction Systems three...two...one, approval of Situation A recognized. Commencing the Cromwell invocation. Ability restrictions lifted for limited use until the enemy has been rendered silent." — Alucard.

Drsňák Chopper (2000)

"To bylo tak příšerné, že jsem z toho dostal rakovinu." Větší úchylárnu jsem neviděl od doby co jsem shlédnul Polární expres. Jestli je film skutečně inspirovaný knihou Marka Magora Reada, tak klobouk dolu před ildmi, kteří se ji odvážili zfilmovat. Film je neskutečně plytký, scény nereálné, dialogy absurdní, bez špetky humoru, hlášek, atmosféry a vlastně všeho co z filmu dělá něco koukatelného. Mark Read musel trpět silnou duševní chorobou, kterou oblboval především sám sebe. Učebnicový případ paranoidního psychopata, patřícího na elektrické křeslo. Na druhou stranu musím uznat, že se všichni včetně herců s tou příšernou předlohou poprali docela dobře a tak se podařilo vylíčit příběh Choppera suše a bez nadsázky. Žádná demagogická oslava hrdiny, jako v případě našeho "neviňátka" Kájínka. Vše zde bylo podáno zkrátka tak, aby každý člověk byť jen s polovinou mozku pochopil co to bylo za šílence.

Ve spárech yakuzy (2000)

Geniální, místy až neskutečně surový film se silnou atmosférou, za jehož český název by Takeši Kitano někomu jistě s chutí usekl malíček.

Záhada Blair Witch (1999)

Na film jsme šly dřív než vyšlo najevo, že je vše smyšlené. Tu hrůzu cestou z kina si pamatuju doteď . Ale kdybych věděl, že je to čirá fikce natáčená takovýmhle stylem, hodnocení by šlo asi dolu.

Drtivý dopad (1998)

Film inspirovaný výborným dvoudílným románem Luciferovo kladivo od autorů Jerryho Pournelle a Larryho Nivena, má do kvality knižní předlohy samozřejmě daleko, ale hlavní prvky souhlasí. Dost mě mrzí, že děj skončil událostmi v první knize. Mít pokračování, dočkali bychom se celkem drsného postapo nářezu, jelikož to, že kometa dopadla do moře nebyl žádný happyend, jak se mohlo zdát. Změna počasí totiž celkem logicky způsobila likvidaci celosvětové úrody, nedostatek potravin jak pro zvířata, tak lidi a v důsledku globální hladomor vyúsťující v boj o přežití, ve kterém se ukazuje pravá povaha lidské rasy.

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Naprosto nechápu komentáře typu "Kurt Russell klesl až na samé dno akčního béčka" nebo "Napřed jsem si říkal, že to bude první film, kterému dám nálepku odpad!" Viděl jsem desítky mnohem, MNOHEM horších filmů! Soldier je perfektní upomínka starých béček typu Útěk z LA a ještě symbolicky odkazuje na kultovního Blade Runnera. Do toho má samozřejmě daleko, ale to mi nevadí. Shlédnutí si rozhodně zaslouží. Kurtovi by určitě víc sedělo, kdyby od boku sypal drsné suché hlášky místo přiblblého civění, (Musím ale uznat, že "totálního" vojáka tím definoval perfektně. Kolikrát jsem čekal, že se neudrží a dodá něco mimo scénář. Dost by mě zajímaly nepovedené záběry.), ale to by se takový univerzální voják asi musel pořádně praštit do hlavy. Pro mě perfektní béčko s pár nedostatky u kterého jsem se dobře bavil. Z jakého roku film je jsem si přečetl až po shlédnutí. Nebýt moderních efektů, zařadil bych ho s klidem o takových 10let zpátky. Pochopím když někdo tští síru na takové gumárny jako Twilight, ale tady tenhle přístup není podle mě vůbec na místě. Blade Runner se ve své době taky nechytl. Nečekám, že by se tenhle film stal někdy kultovním hitem, ale s odstupem času možná získá na oblíbenosti. Tři hvězdy si tohle dílko rozhodně zaslouží. Protože tady spousta chytráků straší s * kterou bych dal tak nějaké teenagerovské komedii o ztrátě panictví, nejradši bych dal hvězdy čtyři, ale udržím si soudnost a zůstanu u *** . Co na závěr? Hlavně nezapomeňte děti naučit, jak správně zabít hada botou!

Gattaca (1997)

Není nutné brát obsah Gattaky jako sci-fi. Gattaca vypráví příběh, který by se mohl odehrát kdykoli a kdekoli na světě. Neznám film který by člověka víc motivoval k boji s nepřízní osudu. .. Jinak se mi líbí ten symbolizmus ve jménech hlavních postav. Vincent Anton Freeman - svobodný člověk. Svobodný člověk, volící si svůj vlastní osud. Jerome Eugene Morrow - Eugen né náhodou jméno podobné směru jménem Eugenika, který se snaží o dosažení dokonalosti člověka z hlediska genetiky a Morrow - zítřek. Člověk zítřka, propůjčující své zítřky právě Vincentovi. Z filozofického pohledu je Gattaca perfektním příkladem vítězstvím síly lidského ducha nad předurčením daným chladnou perfekcionistickou společností, ze které skutečná lidskost už téměř vyprchala.

Lexx (1997) (seriál)

Je chybou, že jsou zde čtyři FILMY LEXXu zařazené jen pod nazev celé serie a navíc uvedené jako TV seriál, takže pro pořádek: LEXX se skládá ze čtyř serií. První sérii tvoří čtveřice filmů: Dark Zone - Ctim Jeho Temnost, Supernova, Model (Výborný výkon Rutgera Hauera, známého z kultovního filmu Blade Runner.) a Gigastín. Až poté následuje 57 seriálových epizod. Jako víc než slušný znalec Červeného trpaslíka také musím uznat, že se jím film silně inspiroval (Což jen potvrzuje fakt, že ve třetím dílu, čtvrté série hostuje Charles Craig - Lister a Hattie Hayridge - Holly.) i když převlékl kabát z červené do černé. LEXX hodnotím pěti hvězdami, jelikož jde o úžasné kultovní dílo, vymikající se mezím normality a balancující na hraně absurdna.