• Krátkometrážní

Goofyho má každý rád (2003) (video kompilace)

Goofyho má každý rád je pořád ta stejná sranda jako všechny ostatní díly tohoto cyklu, akorát je to zaměřené na popletu Goofyho. Nepřijde mi to zrovna jako velmi vyspělá zábava, ale je to určené dětem, a alespoň děti které já znám, mají Goofyho a jeho bláznivé příhody rády. Takže to musím hodnotit kladně, protože můj názor je takový, že když se to líbí jim, a nemá to nijak urážlivý obsah, tak ať se jim to líbí, a ať si to užijí.

Grandhotel Budapešť (2014)

Příjemná, wesandersonovská oddechovka. Ale nechci psát zase to samé co ostatní. Byla jsem na tom v kině s tátou, a bylo to moc příjemné. Velké překvapení pro mě byla úroveň hereckých výkonů, Tony Revolori - na jedničku. Ralp Fiennes - velmi vtipný a na úrovni. Všichni ostatní to samé, hodně příjemně a profesionálně zahrané. Jediné u čeho mi malinko trnulo, byl Willem Dafoe, ale budiž. Přece jenom celý film byl velmi stylizovaný, a pohádkový, takže mi tam taková ta lehká parodická přestřelenost nevadila. Stejně tak jako že hlavní hrdina vlastně hlavního záporáka zabil, protože celý film byl na úrovni groteskní pohádky, o realitě se skutečně nedalo mluvit. Líbila se mi originalita celého nápadu, a pak samozřejmě ta jeho svojskost. Je obdivuhodné, mít svůj styl a udržet si ho. Hodně pěkná byla hudba, a nic mi tam vyloženě nevadilo, což se opravdu často u filmů nestává, zvláště u těch nových. Povedené.

Gulliverovy cesty (2010) odpad!

Hotovej odpad, kterej je jenom další ostudou Amerických filmů. Strašně trapné, nevtipné, absolutně neoriginální. Nebyla tam ani jedna scéna, nebo vtip který by člověka pobavil. Hromada patetismu a všeho, čeho už mám v amerických pseodo-vtipných komedií fakt plný zuby. Nemám ráda Jacka Blacka, protože mě v žádném filmu ještě nepřesvědčil, že je skutečně tak dobrý komik jak o něm všichni říkají.

Habermannův mlýn (2010)

Až mě skoro překvapilo že takovéhle názory někdo může ve filmu ukázat. Že někdo může říct jak to bylo doopravdy. Samozřejmě mám filmu mnoho co vytknout, zejména ty nahé scény mohl pan režisér vynechat. Ale musím se přiznat že celkový dojem byl spíše docela dobrý. Je strašné vidět jak se k sobě lidé chovali, a chovají. A Herz v tomto snímku ukazuje že to nebylo jen že "zlý Němci se pustili do chudáčků Čechů", ale že Češi jak mohli, tak to Němcům ve zlém stonásobně vrátili. Je to ten největší lidský hnus, hrozné věci co si vzájemně děláme. A tento film to ukazuje velmi zajímavě a poutavě.

Hamlet (1996)

Naprostý úžas z mojí strany! Naprosté nadšení! Před Kennethem Branaghem vážně klobouk dolů, jeho Shakespearovy filmové adaptace jsou naprosto perfektní, ale co se týče Hamleta, dá se mluvit snad i o genialitě. Branagh dokázal posunou jeho umění ještě na vyšší level. Nejen že herci hráli naprosto perfektně, ale i celé pojetí hry, scény, dialogy, kostýmy, postavy, okolí, všechno naprosto skvělé. Vážně jsem si sledování tohohle snímku užila víc než cokoli jiného, navíc jsem si k tomu vzala i Hamleta v knižní podobě, a sledovala a četla jsem to ve stejnou dobu, čímž se můj zážitek znásobil. Hamlet mě oslovil jako málo co, znám ten příběh sice už od plenek, ale nikdy mi vlastně nedošlo jak opravdové to je. Není to jen tak o královské rodině, je to ze skutečného života. Našla jsem tam tolik prvků shodných z mým životem až mě to skoro vyděsilo. Ani nevím co víc napsat, tohle byl pro mě zážitek na jaký se nezapomíná. Pět hvězdiček a ještě mnohem víc.

Hana a její sestry (1986)

Tenhle film nemá obdoby. Takových umělců jako je Woody Allen je skutečně málo! Všechno na tomhle filmu je skvěle zvoleno: herci, herečky, hudba, doba, kostýmy, všechno to perfektně hraje dohromady. Allen má ve svých filmech vždy skvělé dialogy, ale tady skutečně stojí za to. Tenhle film zbožňuji, a obdivuji do každého detailu. To, že jsem ho viděla za svůj život už nejméně padesátkrát, mě stále jen utvrzuje v tom, že je to jeden z nejlepších filmů vůbec. V podstatě se mu nedá nic vytknout. Nádhera.

Hanebný pancharti (2009) odpad!

Kýčovitý, agresivní, pro-násilný, proti-německý, užvaněný, strašně dlouhý, patetický, násilnický, nesympatický a trapný trhák od Tarantina jsme fakt potřebovali. Dal nám tam do toho spoustu "hvězd" a všichni padáme na zadek... Já jsem asi spadla na ten zadek už dávno, protože tohle se mnou neudělalo opravdu nic. Trochu mě to naštvalo, a trochu mě to nudilo. Ne, prostě ne. Není to dobré ani trochu.

Happy Feet (2006)

Především skvělá animace, dále skvělý a originální příběh s myšlenkou, dále spoustu skvělých vtipů a gagů, samozřejmě taky hvězdné obsazení, a nezapomenu zmínit ani různé covery populárních písniček. Mě osobně se film Happy Feet velmi líbil, protože přišel s něčím originálním, a dokázal to podat zajímavým i úsměvným způsobem. Má to styl a určitou laťku vkusu, pod kterou nejde, což je dost osvěžující a příjemné. Navíc je to takový ten snímek pro celou rodinu, protože si tam každý najde to svoje. Pro mě za čtyři.

Happy, Happy (2010) odpad!

Divím se že se vůbec někomu chce ještě takovéhle filmy točit. Ani mě to nepřišlo šokující, ani trefné. Jedno klišé vedle sebe, morální hnus který se nedá omluvit a moc se ani nedá se o něm vyprávět příběh - rozhodně tedy ne tímhle způsobem. Co se tím vlastně myslelo? Určitě herečka co hrála Kaju byla hodně šikovná, a vůbec bych řekla že herectví nebylo špatné. Ovšem ten příběh? Postavy? Jednotlivé scény? Běhání nahých ve sněhu? Ty dvě děti? Někdy mám pocit že fakt asi nejsem z téhle planety. Smála jsem se když to mělo být krutě vážný, a ze scén na zasmání mi bylo na nic. Nechutný a svým způsobem hrozně ubohý film. Omlouvající nejhnusnější lidský povahy. Čekala jsem navíc, že když je to Norské, bude to alespoň kruté, nečekané, zvrhlé, nebo jakkoli zábavné. Když už chce někdo dělat tohle otřepané téma, má ho dělat alespoň nově. A ne pitomé klišé alá Hřebejk.

Harry a Walter jedou do New Yorku (1976)

A proč ne? Caan, Keaton, Caine... Mně to bavilo. Mám ty herce ráda. Nejde o žádný velký film, nebo zajímavou zápletku. Je to lehká komedie, s milým závěrem, dokonce i s nějakou tou kritikou na společnost, s docela sympatickou atmosférou, a hlavně s dvojkou hloupých a přesto zábavných klaunů ztvárněná právě Jamesem Caanem a Elliottem Gouldem. Je to trošku jako kdyby si vyjeli do New Yorku Laurel a Hardy, a připletla se k tomu jedna angažovaná novinářka, a jeden neskutečně šarmantní lupič, takový gentleman, že ho dokonce nechce policie ani zas tak moc zavřít. Příjemně to ubíhá, je tam pár scén docela k zasmání, a jak jsem psala, mně to prostě obsazením vyhovovalo, takže jsem se celkem slušně bavila. Asi to není pro každého, ale pro mně jo.