• Krátkometrážní

Papírový hrdina (2009)

Pro mě strašně úžasný příběh- nesnáším sice filmy o spisovateli který má blok- ale tohle bylo něco neskutečného- jako by to všechno dávalo smysl, jak bych něco takového zažila taky! A když ano? Spisovatel na mě působil neskutečně opravdově, každý jeho nápad, bolest kterou prožívá, nepochopení od světa, problém sám se sebou, zamiluje se, čistě bezbranně a přátelsky do dívky která má bolest tak obrovskou že ji tají sama před sebou a zároveň se ale musí rozloučit protože ona mu nedokáže pomoct natolik aby to zachránilo oba dva a oba vědí že se potřebují a zároveň si musí říct sbohem, protože on musí projít skrz něco, co nezvládne jinak než sám. Je zacyklený ve svém vlastním nízkém sebevědomí, ve své bolesti - má vymyšleného přítele z dětství s kterým stále komunikuje, a ona má někoho podobného aniž o tom navzájem vědí. Láska má mnoho podob a jedna z nich je tahle - přátelství v bolesti. Jsem v tom zkrátka až po uši - jsem součást příběhu. Mimochodem film má krásnej soundtrack - písnička Driftwood od Marka Mcadmana. A všechny herecké výkony musím pochválit - zvláště Kierana Culkina který je nejen skvělý herec ale i velmi zajímavý typ.

Skandál v katolické škole (2002)

Zajímavý film - líbil se mi v tomto snímku svět z pohledu 14ti-letých chlapců, pohled na školu, náboženství, dívky, lásku, sex a vůbec na dospívání se kterým se vyrovnávají. Zajímavý nápad je jak se prolíná realita s komiksem který si hlavní čtveřice chlapců vymýšlí. Film je příjemně inteligentní a myslím si že vystihuje život jaký asi chlapci skutečně žijí. Plus to se Kieran Culkin (který vyniká vždy svým hereckým talentem) a Jodie Foster perfektně ujali svých rolí, což přidalo filmu na "Opravdovosti"

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Film se mi moc líbil, ze začátku jsem byla trochu v rozpacích, ale když jsem si pak hlavou nechala projít celý film, všechny vypracované vtipy, skvělé hlášky, herecké výkony, originalitu snímku, nápady, vtipnou zápletku, řekla jsem si: takových filmů je skutečně málo, je tam kombinace všeho co pro příjemný snímek vyžaduju. Je to sice moje úchylka, ale fakt jsem se zabavila.

Kvílení (2010)

Spoustu let jsem si myslela že Allen Ginsberg je "Ten teplej vousáč z klipu Boba Dylana". Tohle je rozhodně o něčem jiném, ale úplně můj pohled na Beat Generation to taký není. Celkem mě jeho básně a prózy oslovují, ale tohle je hlavně reklama pro mladý aby si na ně vzpomněli. Není v tom žádná hloubka.

Noční rande (2010)

Tenhle film mě něčím oslovil. Ani nevím proč, byl to celkem zajímavý, mírně kýčovitý příběh dvou trochu nudných stárnoucích manželů, kteří si uvědomí že se stále velmi milují. Bylo to svým způsobem velmi milé. Líbili se mi dva hlavní herci, Fey a Carell, dali filmu zajímavou atmosféru a i pár vtipů kterým se dokonce dalo zasmát, ale viděla jsem to v noci. A znova už bych si snímek nepustila.

Blbec k večeři (2010)

Nedala jsem hodnocení odpad., jen proto, že celý velmi stupidní, trapný a ve špatném slova smyslu Americký snímek zachraňuje před totální zkázou skvělá Britská herečka Lucy Punch. Steve Carell o kterém si myslím že je dobrý herec byl zde nudný a trapný, k Paulu Ruddovi se snad radši ani nebudu vyjadřovat. Byl tam asi jeden vtipný fór, ale jinak to bylo nudné, nezáživné a o ničem. S původním Francouzským snímkem se nedá srovnávat.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Krásný snímek!! Svět a láska očima dvou odlišných dětí, neskutečná síla a originalita a dojemnost snímku, mě naprosto oněměla, a ne jen na hodinu a půl co film trval ale na velmi dlouho. Krásný příběh, čistý, bez zadních úmyslů, takový jaký je očima dětí, a jaké děti samy jsou. Krásná atmosféra, přesně vystižená. Zkrátka nemám filmu co vytknout, takových filmů je málo, všichni vidíme problémy které jsme samy v dětství řešily, první lásku, rodinu, samy sebe a vůbec celý svět který se nám pomalu ukazoval v celé své kráse a špatnostech.

Přes noc třicítkou (2004)

Tyhle věci mě brali když jsem měla fakt velký depky a chtěla jsem se ztotožňovat s kráskami z romantických komedií, které po různých spletitých situacích konečně potkávají svou lásku. No, naštěstí mně tohle už přešlo. Sice tady to byl celkem zajímavý nápad, ale to co z toho vznikne, je tak na úrovni dvanáctiletých.

Na Hromnice o den více (1993)

Milé, vtipné, romantické, zábavné. a celkem opravdové, hodně sleduji romantické filmy a už mám dost trapných příběhů o dvou dokonalých krásných lidech, které se ve stupidním Americkém příběhu do sebe zamilují. Tenhle film takovýhle není. Bill Murray je herec, který si nehraje na to co není, a Andie MacDowell se nám snaží v tomto snímku ukázat jaké ženy skutečně jsou. A vůbec jaký je absurdní vztah dvou lidí, v absurdní situaci. Na zabití pochmurného odpoledne ideální.

Taková zvláštní rodinka (2001)

Film se mi dost líbil z mnoha důvodů: Za prvé, originální příběh, za druhé, mám velmi podobnou rodinu, takže přesně vím o čem film vypovídá, za třetí, skvělé herecké výkony a nádherné obsazení. Nikdo tam nebyl pozadu, krásná Anjelica Huston, Skvělý Gene Heckman, o Stillerovi, Wilsonových, a Murrayovi nemluvě. Dokonce se mi tam líbila i moje jinak dost neoblíbené Patlrow. Možná na komedii málo vtipů. Jenže důležitý byl celý dojem filmu a myšlenka, kterou tím chtěl vyjádřit. A kdo v podobné rodině vyrůstal jistě to celé dobře pochopí.