96 hodin (2008)

Film, ktorý sa určite oplatí vidieť v originálnom jazyku. Pozvolný začiatok strieda akcia od frázy Good Luck. Vtedy Liam Neesom zahodí svetelný meč a vyberie svoj špionážny kufrík. Tento film podľa mňa je dôstojným partnerom k Bournovej trilógií aj keď to je úplne iná káva. Odomňa absolútne zaslúžených 5 hviezd.

Ctihodný občan (2009)

Na môj vkus až príliš rýchly začiatok. Vtrhnutie ,,banditov", preskočenie 10.rokov a potom už je to mela. Z bežného ,,otecka" je akýsi superboháč, ktorý vraj aj slúžil pre vládu ako zabiják a teraz svoje skúsenosti využíva pre pomstu. Zo začiatku som si myslel že sa príbeh bude odohrávať viac vo vezení ako mimo neho ale z právnika Foxxa sa stal zrazu ,,superpolicajt". Neviem či aj u nás sú právnici pri každej vražde ale v USA majú zláštny súdnický systém. Podľa traileru som sa na ten film tešil, ale po ńom je to viac sklamanie ako nejaké očarenie. A inak súhlasim s názormi,že koniec stojí zato..:)Vlastne, posledných 10 minút. Ale viac už neprezradím, diskutovať o tomto filme by sa dalo niekoľko hodín.