Šéfové na zabití (2011)

Film bol tak absurdne komický, že sa na ňom nedalo nesmiať. Jedna nepravdepodobnejšia zápletka za druhou. Traja pomerne neznámi herci (snáď až na Batemana) sa zhostili svojich úloh vynikajúco a zahrali obstojný snímok. Pár krát to režisér seriózne prestrelil, ale väčšine obyčajného diváckeho osadenstva to vadiť nebude. Slušná oddychovka na piatkový večer s priateľmi a alkoholom :D

Dál než se zdálo (2010)

Dobrý film. ...čo dobrý...kecám... Veľmi dobrý. Drew opäť raz zažiarila. Píjemné, uvoľnené hranie s množstvom vtipu a scén ktoré človeka príjemne "neamericky" pobavia (viď nápad so scenou a soundtrackom k muchlování :) Ale kto ma naozaj dostal bola jej "filmová" sestra Christina Applegate. Jej prínos snímku bol neoceniteľný a schuti som sa smial na každom jej výroku. Vráťme sa ale k hodnoteniu celku. Námet slušný, spracovanie s ohľadom na tento námet nadpriemerné, réžia slušná bez nejak zvášť viditeľnými hluchých miest. Takže celkové hodnotenie veľmi dobré so zaujímavým a vtipným záverom. 80%

Kluk mojí holky (2010)

Pekný, sympaticky romantický a zamilovaný film. Alyssa Milano....fakt ju milujem. Je nádherná a jej herecký výkon bol vynikajúci. Doslova som ju hltal očami. Celková zápletka filmu a "poněkud" americké spracovanie trochu odrádza. Ale je to veľmi príjemný snímok ktorý neurazí, príjemne nadchne a romantické duše uspokojivo naplní. Moje hodnotenie dosť ovplyvnila Alyssa, ale tak to už býva. Keď niekoho milujete, kadečo mu odpustíte. 80%

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Buď sa mi to zdá, alebo sa skutočne chystám dať 2* 26temu naobľúbenejšiemu filmu? Veľa ľudí tu píše, že zlepšilo hodnotenie až po druhom vzhliadnutí... Či to nie je len masový tlak a snaha nevybočovať z radu, aby na nich niekto neukázal prstom že nedocenili "geniálny" film. Film je doslova šialene poskladaný. Chvíľu som si myslel, že bude pripomínať A.G. Iñárritu a jeho geniálnych 21 gramov. Žiaľ, nestalo sa. Celý čas som mal pri filme nepríjemné pocity. Prakticky, začal dávať zmysel až od 3/4. Dovtedy to bolo skutočné utrpenie. Taká Kirsten Dunst tam mala tak nepríjemnú a neprirodzenú pózu, že by som ju z filmu úplne vypustil. A aj mnoho ďalších. Winsletová to zahrala dobre, Carrey už menej. V každom prípade som sa s režisérovým šialeným nápadom miznutia spomienok nestotožnil

Den před krizí (2011)

To...bola....zhmotnená...brilantne zahraná....filmová...poézia ! Môj prvotný skepticizmus k obsadeniu filmu veľa známymi menami sa po chvíli rozplynul a začal som si naplno vychutnávať atmosféru tohto, nebojím sa povedať, majstrovsky zahraného snímku. Kevin sa v mojom rebríčku obľúbenosti šplhá stále vyššie a právom. Jediná škoda, že Stanley Tucci nedostal viac priestoru. Pre mňa, ako študenta ekonómie, čo som videl na túto problematiku finančnej krízi už množstvo skrípt, leafletov, prezentácii a počul veľké množstvo názorov bol tento film trefou do čierneho. A záver...? Stavil by som sa že minimálne polovica bežných divákov ho úplne nepochopí. Sám za seba by som ale dal 5* nie len spracovaniu, ale aj samotnému J.C.Chandorovi a scénáristom. Celé to dopĺňa výborná kamera a decentne tajomný soundrack. Nezabudnuteľný kúsok filmového umenia. Dúfam že bude v hodnotení ďalej stúpať. 95%

Vyměřený čas (2011)

Jedinečná myšlienka a námet celého filmu, ktorým ma tento snímok zaujal sa mi už dávno nestala. Inštinktívne sa mi počas filmu stalo, že som sa pár-krát pozrel na predlaktie ľavej ruky a kontroloval, či tam niečo netiká. Aj napriek pár hluchým scénam a poslabších "akčných" naháňačiek som si ho užil. Timberlakea veľmi nemusím, ale postava mu sadla a zahral ju vierohodne. Amanda ho dôstojne dopĺňala. Celkom by som si prial dožiť sa pokračovania... 80%

Zkažená úča (2011)

Bavil som sa! A to bude pre veľa divákov pri tomto filme asi to najdôležitejšie. Napriek tomu, že som to od takto koncipovanej americkej komédie nečakal, Cameron bola skveá....a to že sa jej charakter nezmenil počas celého deja (ako to býva v podobných "amerických dojákoch) znamená veľké plus pre celý film. J. Timberlake bol strašný, ale komu na tom záleží... Náplň filmu na príjemne strávený večer bola splnená a scenárista ktorý to ustál až do konca by si zaslúžil ocenenie. 65% slušných

Jonesovi (2009)

Zaujímavý námet filmu a príjemné herecké obsadenie. Samotné spracovanie však stráca na kvalite "vďaka" svojej typickej krčovitej čitateľnosti. Film sa príjemne rozbieha, je svižný, no a následne spadá do všeobecne známych a predvídateľných koľají, ktoré vedú do mainstreamu. Škoda tejto typickosti,... po hereckej stránke je film zvládnutý solídne - Demi Moore po dlhom čase opäť hraje + vyzerá výborne (a tak sa na ňu dobre pozerá) a DUchovnemu rola sedí perfektne. Je to pohodový film, ktorý mal na viac, ale vydal sa len obyčajnou cestou. 3*slabé

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Už jednotka ma nebavila tak ako som predpokladal, no ale toto bolo doslova katastrofálne. Nič nové, objavné, čo by hlavnú ideu posunulo ďalej a rozvinulo nápad z jednotky. Vtipných scén málo...so skrátka zbytočný film

Správci osudu (2011)

Romantická zápletka zabalená do sci-fi kabátika s americkým happy endom. Nedá sa povedať, že by nezaujala. Pojatie "Správcov osudu" bolo dosť svojské, ale asi to tak režisér chcel. V každom prípade ma film ale nebavil tak ako by som očakával od tak originálneho námetu. Matt Damon to ale ustál a herecky bol výborný. Jeho prekvapený výraz v tvári vždy stojí za to. Ostatní herci už boli poslabší... Pár hluchých miest vo filme a zrazu som si uvedomil, že na viac ako slušné 3* snímok naozaj nemá.