Disturbia (2007)

Nie nie, tak by to nešlo. Alebo žeby predsa? Caruso postavil a zrežíroval veľmi slušný dynamický snímok, ktorému sa parametre dobrého thrileru nedajú uprieť. LeBeouf aj C. Moss dobrí, S.Roemer už trochu menej. Posledných 15 minút je však sklamaním. Tajné dvere, chodby, priekopy s vodou a mŕtvolami a teenager, ktorý sa mení na super-zabijaka s veľkými nožničkami. To degradovalo film o niekoľko priečok dole. Ale v každom prípade dobre strávených 105 min. 65%

Muži, co zírají na kozy (2009)

A nemám šťastie a nemám... na dobrý 5* film. Toto snáď ani nemá zmysel komentovať. Nesplnilo to ani účel komédie, nieto ešte seriózneho filmu. Clooney je jediné, čo ten film drží nad hladinou.

Čas v Káhiře (2009)

Taká light love story s krásnou scenériou a úžasným klavírnym soundtrackom. Herecké duo mi zapasovalo ako výberom postáv, tak ich stvárnením. Len mi chvíľami prišlo, akoby sa režisér bál, bál sa riskovať, čo je škoda. Pozvoľné tempo celému snímku uberá na kráse.

Odpočítávání (2010)

Skvele zrežírované, s prehľadom natočené, brilantne zahrané a hlavne, čo nebýva zvykom dobre na-dávkované napätie počas celého snímku. Jediný slabý moment (hoci chápem režiséra, že po filmovej stránke to bolo efektné) je práve záver. A to preto, že hoci nie som so CIA, FBI či pyrotechnického oddielu, tak viem, že okolie nukleárnej bomby by dokonale zabezpečili a hlavne 100% prehľadali pre prípad "poistnej" bomby, ktorá má odpáliť hlavnú bombu v prípade jej deaktivácie. Ale inak bez výhrad a s uznaním Samuelovi a Carrie, ktorí sa skutočne prekonali. 80%

Znovu se zamilovat (2009)

Budem sa opakovať, ale : Kedy konečne amíci pochopia že film robí dobrá réžia a inteligentný dej a nie len gegy. Ale aj tak som mal šťastie, lebo som sa nasmial dosýta. Richard E. Grant a jeho "face" ma dostávali do kolien. Zahral to skutočne výborne. (viď scéna s marišovými koláčikmi). Zvyšné parametre filmu sú však čisto americké a tak asi nemá zmysel sa nimi zaoberať. Úlohu na zabavenie film splnil. 55%

Není zač (2010)

Veľmi zvláštny film. Ale bol niečím iný ako ostatné. Podarilo sa mu preniknúť dovnútra. A osloviť presne tú časť vo mne, ktorá si tento snímok užila a rada sa k nemu vráti. Ale nebola to len komédia. V označení chýba dráma (viď IMDb). Film má podtext oveľa hlbšej tematiky, ako je navonok na prvý pohľad vidieť. Rozpracovanie viacerých psychológii postáv a sledovanie každej z nich ako sa vyvíja a následne zapája do celku bolo skutočne pozoruhodné. Dobré réžia aj herecké výkony, obzvlášť u Catherine Keener. K tomu príjemne zvolený soundtrack. 80%

Zakletý v čase (2009)

73%, tak som nečakal žiadne zázraky, len ľahko nadpriemerný film. A Tak aj bolo. Snímka pôsobí trošku nesúrodo. To strácanie, objavovanie, vekové skoky, ktorým som dá sa povedať nepochopil. Čo sa mi však veľmi páčilo, bol výkon Rachel, ktorá patrí medzi moje obľúbenkyne a nesklamala. Druhé pozitívum bola gradácia deja, čo v takomto diele a s takým námetom teda nebolo ľahké dosiahnuť a vôbec udržať. Čo by som ešte vyzdvihol je skutočne výborná kamera a "vďaka bohu" konečne americký non-happy end. 80%

Projekt LAZAR (2008)

Na daný námet dosť slabé s nevýraznou atmosférou a nijak excelentnými hereckými výkonami. Ale ako celok slušné, niektoré scény viac domyslieť a v závere sa viac odviazať a bol by skoro dokonalý. 55%

23 (2007)

Veľmi zaujímavý námet podložený aj pár vedeckými a historickými faktami, slušné herecké prevedenie, aj keď Carreymu viac pasujú komédie a príšerný scenár. To je asi tak zhrnutie do jednej vety. Film sa mi napriek tomu páčil, aj keď podanie divákovi v podobe lepšieho scenára a aj réžie by nebolo odveci. Záver prešpikovaný zvratmi až neuveriteľnosťami a úvod, pri ktorom divák zaspáva. To vzrušenie a odhaľovanie sa dalo dávkovať postupne a realistickejšou formou. Snáď sa niekedy na tento námet dočkáme úspešnejšieho remaku. 45%

Repo Men (2010)

Písať o tomto filme by sa dali doslova liturgie, ale pre tentokrát budem stručný. Originalita / námet - 90%, herecké výkony - 80%, spracovanie - 70% kompletizácia snímku - 65% (boli hluché a niektoré aj nepochopené scény) samotný záver - 95% (to som fakt nečakal). U mňa ako celok dosť dobré, napriek faktu že scifi a akčné veľmi nemusím. 80%