Nepřemožitelné zlo (2005)

Docela slušný horor, ale nic tak děsivého ani zajímavého to nebylo. Tvůrci se nám snaží od začátku ukázat, že Calisa je vážně mentálně narušená, což možná až trošku přehánějí. Ale atmosféra slušná, konec povedený, a hlavně Yasmin Murphy jako malá holčička Maggie je naprosto kouzelná. Lepší průměr.

Goyovy přízraky (2006)

Velké zklamání. Poměrně slabý film a na Formana vysloveně mizerný. Goya od Liona Feuchtwangera je skvost světové literatury a doufal jsem že Formanův snímek se mu alespoň trošku přiblíží. Po přečtení knihy jsem šel zjišťovat všechno o osudech jednoho z největších španělských mistrů, ale po shlédnutí filmu jsem dostal akorát náladu ztrhat ho tady.

Identita (2003) odpad!

Nechápu zdejší nadšené nebo alespoň lehce potěšené komentáře, tohle byla naprostá hrůza. Devadesát minut totálně dementního filmu, kde jedno klišé střídalo debilitu s nudou. A hlavně že to bylo na indiánském pohřebišti. Možná by si to zasloužilo jednu či dvě hvězdy za relativně slušné obsazení a snahu, ale ne, bylo to vážně debilní.

V peřině (2011) odpad!

Nikol Moravcová je fakt pěkná ženská. Ale to nestačí bohužel na přehršel fakt ošklivých ženských, hrozných hereček, úděsných zpěvaček, strašných písníček etc.

Věčný žid (1940)

Neřeším obsah, ale to, co daný film dokázal a jaký měl vliv na celý národ. A bylo to hezký a bavili jsme u toho. Statistiky tam byly zajímavé, ale těžko říct nakolik se jim dá věřit. Film určitě udělal radost svým tvůrcům a naplnil německé biografy, což je ve válkou zmítané zemi jistě příjemné zpestření.

Banshee (2013) (seriál)

Super první polovina série, pak to trošku ztrácelo dech. Herecké obsazení je jednoznačně povedené, hlavně dívčí část týmu, a to nemyslím jenom proto že jsou všechny hezké a nahé. I když jsem se celou dobu těšil až se svlékne i policajtka, tak bohužel. Snad tedy příští sérii, na kterou si sice možná tvůrci zadělali až moc okatě, ale alespoň zadělali. Jenom se mi nezdály nějaké absurdity, něco tam občas nesedělo, taky šerif Hood měl v nadpoloviční většině scén místo obličeje krvavou kaši....ale jinak jo, dobrý, příjemný, těším se na další díly.

Trestná lavice (2005)

Překopaný Mean Machine, bohužel ne tak kvalitně, a s mnohem méně charismatickým hlavním hrdinou. Pro puberťáky možná docela zábava, pro mne ne.

Domek z karet (2013) (seriál)

Spacey mi tam na začátku moc neseděl, ale po pár dílech si to sedlo a teď už si tam nedovedu představit nikoho jiného, camera look excelentní. Mám rád hajzly v hlavní roli, kterým prostě musíte fandit.

Vikingové (2013) (seriál)

Počkal jsem na hodnocení tři epizody, a je to stále za plný počet. Pomalejší rozjezd vykompenzoval skvělý druhý díl, třetí nebyl o nic slabší. Skvělá podívaná a hodiny dějepisu najednou. Jestli to neztratí úroveň, což zatím nevypadá, tak to bude pro mne nejpříjemnější překvapení seriálové sezony.