• Pohádka

Slunce, seno, jahody (1983)

Celú trilógiu dokážem pozerať dookola už dlhé desaťročia. Pohľad na rezignovaného, životom a manželkou bitého Škopka s fľašou piva v ruke sa mi asi nikdy nezunuje. Rovnako ako láskyplné tituly ("dobytku jeden"), ktorými ho non-stop častuje jeho nežná polovička. Moral of the story: pred cestou do mesta vždy očistíme auto od exkrementov, nech nie sme za sedláka :-)

Slovensko chutí (2015) (pořad)

Silvia je beťárka, vidno, že jej chutí jedlo aj život a že sa priam narodila pre prácu, ktorú robí. Jej knižky receptov, ktoré zozbierala po všetkých regiónoch Slovenska, patria v mojej kuchyni medzi tie používanejšie :-) Nadchla ma aj myšlienka premeny tradičných jedál starých materí na moderné pokrmy, ktoré sa vizuálne ani chuťovo nestratia ani v "lepších" reštauráciách. Oceňujem aj zaangažovanie klasických gazdiniek "z ľudu", hrdých na svoje kuchárske umenie aj nárečie.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Hey Bella... fakt radšej chceš toho studeného impotenta? OK, tak pošli to horkokrvné zviera sem, ja už budem vedieť, čo s ním :-)))

Parental Control (2005) (seriál)

Toto je tak strašná relácia, až je dobrá. Vzájomné invektívy rodičov a neželaného partnera ich dieťaťa ma neraz rozosmiali tak, že som sa vyslovene tešila na každý nový diel. Nemôžem za to, ale tento typ americkej plytkosti mi príde nesmierne zábavný. Každý máme holt svoje divácke úchylky :-)

Annie Hallová (1977)

Tí dvaja v tom filme nehrali, oni ho žili.

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Luxusná prehliadka spoločenského suterénu. Počula som už aj názor, že je nemorálne sa baviť na jednoduchosti ľudí, ktorí za ňu nemôžu. Treba si však uvedomiť, že tí účinkujúci sú svojprávni (aj keď je to miestami dosť zarážajúce) a prihlásili sa tam dobrovoľne, väčšinou s cieľom užiť si svojich 15 minút televíznej slávy. Takže - prečo by som sa nezasmiala? :-) P.S. A druhá séria "ešte lepšá jak tá pred ňu", ako by povedal Kuko a spol. Štefan je nová ikona televíznej zábavy :-)))

Lost Highway (1997)

Môj prvý Lynch ... úžasná atmosféra a dejovo celkom solídna hádanka. Prítomnosť Patricie a Rammsteinu (z čias, kedy ešte robili kvalitnú hudbu) veľmi potešila moje oči aj uši. Ale priznávam dobrovoľne, Mystery mana by som "v dome" mať nechcela.

Fany (1995)

Stará žena s dušou dieťaťa ma na dlho odrovnala plačlivo prednesenou vetou "Psy jsou hodnější než lidi". Bohužiaľ často je to pravda ... Avšak ktovie, čo by z tohto filmu vzniklo, keby hral titulnú rolu niekto iný ... našťastie pre diváka to bola božská Jiřinka :-)

Mulholland Drive (2001)

Z toho, čo som zatiaľ od Lyncha videla, bol pre mňa Mulholland Drive to najlepšie a najľahšie dekódovateľné dielo. Prebudenie do reality býva kruté a na nezvratnosti niektorých našich životných rozhodnutí nič nezmení to, že ich vo sne chceme vziať späť. Pri každom ďalšom zhliadnutí (ktorých bolo doteraz 5) si tam nájdem niečo nové. Úžasný film, aj vďaka Naomi, a najmä Laure. V dobe natáčania bola snáď najkrajšou ženou v galaxii. Súkromná TOP 10 :-)