Grinch (2018)

Upřímně jsem nikdy v kině nezažil větší zklamání než u tohoto snímku. Ačkoliv má hraný film slabší hodnocení, je v mých očích jednoznačně lepší. Hlavní postava "záporák" je od začátku hodný jak kotě a sarkastickému, hláškujícímu Jimu Carreymu nesahá ani po kotníky (možná by zněl lépe v originále). Navíc, v průběhu filmu neprojde žádným vývojem ani posunem, prostě mu dojde, že mu to s ukradením vánoc tak nějak moc nevyšlo. A s pohledem kotěte se zúčastní závěrečné hostiny. Další věcí, která mně celý film vyloženě vytáčela, byla příběhová linka Cindy, ultra kýčovitě hodné dcery. Co dodat závěrem, vizuál je barevný, světelkující a bude se líbit hlavně dětem. To stejné se dá říct o humoru, je prostě cílen na děti, doufal jsem, že když už nic tak se aspoň posměju, bohužel. Rozhodně nedoporučuji film dospělým a ti, kteří budou doprovázet děti, si to musí vytrpět. 3/10 s hodně přivřenýma očima.

Železná srdce (2014)

Tenhle film měl velké naděje získat ode mě 5 hvězd, ty bohužel vzaly za své po zhlédnutí finální scény. Nepatřím mezi ty, kteří si potrpí na stoprocentně autentické a realistické provedení filmů, ale co je moc, to je moc. Bohužel nakonec se z dobře rozjetého filmu stala naprostá fraška, kterou jen dokládá poslední záběr, kde leží desítky SSesáku naskládaných přesně podél cesty tak, aby nepřekážely procházejícímu americkému praporu. Když se na konci filmu vzdalovala kamera od země, musel jsem se smát, protože jsem čekal, že nakonec budou ty hromady těl tvořit nápis USA, což by dokonale podtrhlo to sci-fi z posledních minut. 2 Hvězdy max!!!