Na dotek (2004)

Na mě až přílišnou přelétavost mezi jednotlivými vztahy vynahradí skvělé herecké výkony, které dokáží vdechnout svým postavám dech. K tomu jim ovšem dopomáhá nadprůměrný scénář a citlivá režii. Doopravdy pro mě jediná výtka je, že jsem se imaginárně nestihla pořádně vžít do žádného vzniklého vztahu, když konečně pominulo jiskření, tak se v tu ránu rozešli nebo se tajně zamilovali do někoho jiného.

Mezi mužem a ženou (2005)

Zajímavý nápad s rozdělením obrazu, který někdy bohužel skřípe, ale i tak novátorství se cení. Určitě stojí za vidění.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Tak tohle mě teda překvapilo. Skoro by se chtělo napsat, že stačí hodit trochu britského humoru do amerického prostředí a recept na zdařilou komedii je tady. Simon Pegg a Kirsten Dunst se až překvapivě dobře doplňují. Děj je sice dobře předvídatelný, což ale není na škodu. Zkrátka ideální společník na deštivá odpoledne.

Občan Havel (2007)

Tak asi jenom fanoušci Havla dokážou docenit tento film, protože jeho odpůrci i kdyby to natočil Cameron se všemi efekty, tak Havel jim bude protivný pořád. Potřebovala bych to ale vidět aspoň dvakrát, abych si zapamatovala všechny vynikající hlášky (jestli to můžu takhle nazvat) a zvýšila svoje hodnocení. Klaus ale znovu ukázal jaký je to bezpáteřní švindlíř slušně řečeno. Už jenom za tu ohromnou práci s tím neskutečným množstvím materiálu, se musí tento film/dokument náležitě ocenit.

5 proti 5 (2007) (pořad)

Ale co, tak já dám 3*. Upocený, blábolící Novotný, čísla tvůrci nejspíš vymysleli, trapní soutěžící, ale stejně sem se na to vydržela koukat (ale upřímně se za to kaju)....

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

"Přidejte čerstvé hříbky a nebo i sušené, ale budou stačit i žampióny no a vlastně, když nemáte žádné po ruce, tak tam nedávejte nic." Prostě strašný

Výměna manželek (2005) (pořad) odpad!

Asi to o něčem vypovídá o našich domácnostech, ale pro mě je to stejně spojený s nechutným voyerstvím,...

Millerova křižovatka (1990)

Zvláštní film...Snad po druhém shlédnutí nahlédnu aspoň trošku pod masku Toma Reagana a zjistím, jestli to měl všechno od začátku v plánu, nebo se jenom vhodně přizpůsoboval situaci a jednal podle úsloví: kam vítr, tam plášť.

Human Traffic (1999)

Srovnání s Trainspottingem se asi Human traffic nevyhne. Ale bohužel Humna traffic vychází z tohoto souboje pro mě jako poražený.Zní to pro mě poněkud paradoxně, ale mě ty postavy z Human traffic prostě nepřijdou reálné. Něčím mi byly po celou dobu filmu prostě nesympatické, i když na druhou stranu nevím, čím mi byli Mark, Spud nebo Sickboy sympatičtí. No ale abych se tady nezaobírala něčím, co prostě nevím, tak jsem si jistá, co mi v Human traffic chybělo: nějaký ponaučení. Závěrečné pochybné procitnutí, že se sjíždět víkend co víkend na éčkách není nejlepší způsob života, mi prostě nestačilo. I když na druhou stranu, kdybych já jednou pracovala v práci, kterou nemuzu vystát celým svým sdrcem, tak bych asi byla "pod obraz" stejně. Tak jak teď nad tím přemýšlím, tak asi nám diváků nemělo být dáváno kázaní o správném životě....Nechám si to ještě projít hlavou.

Kult hákového kříže (1998)

Někdy bych si prostě přála, aby některé filmy končily o 5 minut dřív, ušetřilo by mi to totiž spoustu chmurných myšlenek. Nejenom že průběh celého filmu se mi vryl hluboko pod kůži, ale tím koncem mi způsobil hluboký šrám navěky. Stále jaksi nemůžu uvěřit, jak někdo může brát myšlenky nacismu za své. Jak je vidět i jakýkoli právní zákaz nedokáže hrůzné myšlenky ze společnosti zcela vymýtit. Zážitek navíc umocněn koncertem hereckých osobností: Fascinovaně jsem poslouchala monology Edwarda Nortona a neměla jediný pochyb o tom, že svá slova myslí vážně. A asi nikdy nezapomenu, jak Edward Furlong v umývárně dýchne cigaretový kouř ač ležérně ale s výrazem nejhlubšího pohrdání do černochovy tváře. Skvěle zpracované kontroverzní téma, které jenom člověku potvrdí správnost vlastních názorů a snad nadobro prohloubí záporný vztah k jakékoli formě rasismu. A tak by to mělo být.