Zlatíčko (2004)

Ať mi nikdo netvrdí, že osoba (lépe řečeno zevnějšek) Juda Lawa nezvedá hodnocení filmu u ženského publika. Což teda platí i pro mě. Dala bych 4*, protože Alfieho považuji za nadprůměrnou romantickou komedii, jenomže pohledy Juda Lawa do kamery, při kterých červenám jako 13ti leté školačka (ano a upřímně se za to kaju a stydím:), a navíc skvělé práce kostymérek prostě zvyšují mírný nadprůměr v pro mě absolutní špičku ve svém žánru. Jsme možná povrchní, ale někdy právě tohle člověk potřebuje, prostě se jenom pokochat a úplně vypnout, a v tom je Alfie úplný mistr.

Ve jménu otce (1993)

Někdy bych si prostě přála, aby některé filmy končily o 5 minut dřív, ušetřilo by mi to totiž spoustu chmurných myšlenek. Nejenom že průběh celého filmu se mi vryl hluboko pod kůži, ale tím koncem mi způsobil hluboký šrám navěky. Stále jaksi nemůžu uvěřit, jak někdo může brát myšlenky nacismu za své. Jak je vidět i jakýkoli právní zákaz nedokáže hrůzné myšlenky ze společnosti zcela vymýtit. Zážitek navíc umocněn koncertem hereckých osobností: Fascinovaně jsem poslouchala monology Edwarda Nortona a neměla jediný pochyb o tom, že svá slova myslí vážně. A asi nikdy nezapomenu, jak Edward Furlong v umývárně dýchne cigaretový kouř ač ležérně ale s výrazem nejhlubšího pohrdání do černochovy tváře. Skvěle zpracované kontroverzní téma, které jenom člověku potvrdí správnost vlastních názorů a snad nadobro prohloubí záporný vztah k jakékoli formě rasismu. A tak by to mělo být.

Trable prcka Binka (1994)

Někdy mi přijde, že někteří uživatelé zapomněli jaké je to být dítětem. Trable prcka Binka byly mým nejlepším kamarádem na videokazetě..pokaždé když jsem byla nemocná nebo se jenom nudila, rodiče vytáhli Binka a šups s ním do videa. A já se bavila a bála se, mnohokrát ve stejný moment. Teď, když jsem starší a podívám se na to s odstupem, tak vidím některé nedokonalosti, ale 5* nedává mé dospělé já, ale mé 6-ti leté. Tak mu to prosím odpusťte.

Záskok (1994)

Jak prostý a naivní absolvent univerzity Tim Robbins se stane prezidentem společnosti Hudsucker Industries.Skvěle jsem se bavila...Dokonalý nápad spojit šavlový tanec s kutálející se obručí a ještě teď mám před očima nadšený výraz Tima Robbinsna, jak drží vruce papír a na něm nakreslený kolečko, o kterém mluví, že se jedná o úžasný vynález...pro mě nejlepší Coenovic komedie po Big Lebowski.

Božská Julie (2004)

Tak čekala jsem úplně něco jiného (zdlouhavý film o několikrát omýlaném vztahu staršího s mladším) a nakonec jsem byla velice příjemně překvapena. Annette Benning je jedním slovem úžasná a Shaunu Evansonovi jsem to prostě "žrala" i já. Nemám jediný důvod proč nedat 5*.

Podfu(c)k (2000)

Vše už zde bylo řečeno, tak stejně nepřijdu s ničím novým, budiž mé hodnocení ať mluví za vše...."Do you know what Nemesis is?"

Velká ryba (2003)

Návod jak zůstata nesmrtleným?? Jenom škoda, že je pro mě jaksi nepoužitelný. Jsem hrozná vypravěčka a o to mě to víc mrzí. Big fish je nádherná pohádka lahodící oku pro dospělé. Tim Burton znovu ukázal, že umí točit filmy vizuálně překrásné. Spolupráce s Dannym Elfmanem jenom klape a i díky hudbě je Big fish o to cennější. Při závěrečné scéně, kdy si otec se synem prohodí roli, člověk jenom stěží zamáčkne slzu a pro mě osobně jedna z nejdojemnějších scén vůbec. Ideální, když má člověk mírně melancholickou náladu.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Krásný a děsivý zároveň. Bála jsem se jako čert. Byla jsem naprosto okouzlená animací. Jenom škoda, že to nebylo ze záhadných důvodů nadabovaný (pro děti to je nutnost), hned bych na to vzala mladší sourozence. Jenom na okraj: závidím Koralíně její modré vlasy a stylový žlutý pršiplášť.

Titanic (1997)

Stane se ze mně asi Cameronova šťouralka. Já byla vždycky spíš na ty srdceryvné malé příběhy než na vizuální stránku věci. Ale zase kdo neviděl, tak prohloupil.

Potíže s Arizonou (1987)

Coeny prostě můžu, i když pro mě asi nejslabší oddechovka. 4* hodnocení zachraňuje rozdrbaný Cage. Teď si ale uvědomuju, že je to jejich druhý film, zlepšení je vidět a vše co nebylo v raising arizona dotaženo do konce, si bohatě vychutnám ve filmech nasledujících.