Kosmo (2016) (seriál)

Seriál asi nebude patřit do zlatého fondu, ale prakticky celou dobu jsem se u něj velice bavil a těšil se na něj. Když ho srovnám s ostatní současnou tvorbou televizních stanic v ČR - jednoznačně vysoký nadprůměr!

Kosmo - Triumf (2016) (epizoda)

Čekal jsem konec všelijaký, ale tohle naprosto předčilo moje očekávání. Výborný závěr.

1612: Kronika smutných časů (2007)

Tak výborné scény, kamera, střih a tak mizerný scénář. No při přihmouření oka se ve filmu dají najít i dobré věci. Vykreslení bitev je výborné, ale to je asi tak všechno. Meziscény s jednorožcem jsou v jedné chvíli nahuštěné na jedno místo, bez silnéjšího dějového motivu, ke konci filmu už je vídáme jen sporadicky a už nám nemají co říci. Také v ději velice důležitá postava španělského žoldnéře, který vlastně provází hlavného hrdinu celým dějem se filmu nedočkala lepšího vykreslení, dohromady o něm nevíme nic ve filmu se mihne v pár scénách ale pak dělá hl. hrdinovi učitele. Během děje se více dozvídáme o polském hejtmanovi, než o hlavním hrdinovi, vlastně se dlouho čeká jestli je dobrý nebo ten zlý. Taktéž jeho "vojenský trénink" mi nepřijde dostačující k předvedeným dovednostem. Nevím, scénárista asi dostal zakázku na vojenské scény a "nějakou tu omáčku", v tomhle případě se hodně blíží té univerzální hnědé.

Křižník Potěmkin (1925)

Chcete návod na filmový trhák všech dob? Vezměte Křižník Potěmkin, udělejte kolorovanou verzi, vyčistěte obraz, nahrajte znovu Šostakovičovu hudbu v pořádné kvalitě a místo titulků film ozvučte. Myslím, že Avatara i s Titanikem strčíte do kapsy jedna dvě. Ne teď vážně, tento film prakticky nezestármul, některé scény by se dnes točili sice jinak, ale nevím jestli lépe. Na svou dobu, i na dnešek výborný filmový zážitek.

Avatar (2009)

Vezmete americké dějiny osidlování a indiánských válek, děj šoupnete o několik století dopředu, jako hlavního hrdinu dáte přerostlé šmouly + klasickou zápletku amerických velkofilmů. Gratuluji, natočili jste Avatar!

Olimpius Inferno (2009)

Ruská propaganda samozřejmě na snímku je , v době této recenze ale ještě nevišel americko - gruzínský film o válce v Jižní Osetii. Očekávám od něj vesměs tu samo propagandu, jako jsem viděl na tomto snímku. Jinak je film docela dobrý. Je vidět, jakou sílu mají v moderním konfliktu sdělovací prostředky. No dnes za 3.