I Love You Phillip Morris (2009)

V obsazení skvělí herci, J.Carrey, E. McGregor, ale stejně jsem se moc nepobavila.Což chápu, když si uvědodomím, že je to dle skutečné události. Zvykla jsem si na to, že Jim mě rozesmívá, ale ke konci se to změnilo v melodrama, což pro mě mělo trpkou příchuť a do smíchu mi nebylo. Bohužel na mě v tu chvíli působil rozporuplně,ale vtipné scénečky ala taneček a líbačka chlapi uhráli skvěle. Nakonec jsem ráda, že je tu dost pozitivních ohlasů i když se jedná o gay tématiku. Tímto reaguji na uživatele či uživatelku, která/ý/ si nebral servítky jen malá vsuvka do genetiky pro tohoto uživatele. Tady se jedná o recesivní a dominantní geny, jež ovlivní vznik pohlavního genu DNA. Bohužel to tito lidé neovlivní, kdykoliv si můžete něco o této tématice něco přečíst a né předem odsuzovat. A zrovna tak teprve,když to jde do kin, víte přece o co půjde a máte svobodnou volbu, zda na to jít či ne. Vy ostatní jste skvělí, snažíte se to pochopit a to je fajn, že padají tabu sice pomalu,ale ano.

Ils (2006)

Šla jsem do toho naostro, bez nějakých informací jen na doporučení. Musím před pány režiséry smeknout klobouk, dokázali to natočit za měsíc. Povedený hororový thiller, přes den nic moc, ale večer pro zamilovaný páreček a pro mě hutná mrazivá atmosféra. Největší plus byly honičky chodbami. Tak trochu směsice Blair Witch a Eden Lake. Rumuni opravdu zabodovali, za málo peněz hodně muziky. For me big surprise, that is based on true story! Těžké rozhodování ohledně hodnocení, ale zkusím se zaměřit jen na požitek z filmu v rámci svého měřítka, dávám 3*/70 %. ILS opravdu solidní podívaná.

Iron Man 2 (2010)

Na první díl to nemělo, ale i tak velmi dobré. Robert Downey Jr. teď hraje perfektně ( samozřejmě má charisma a talent ) a role Tonyho Starka mu šíleně seděla. Jon Favreau se se scénářem popral velmi slušně, ale mohlo to být lepší. Musím souhlasit, že dabing žádná sláva, ale stejně dávám přednost originální jazykové verzi skoro vždy, tak mě to netrápí. A konečne jsem zas viděla M. Rourka, padoucha si vystřihl znamenitě.

Italský hřebec (1970)

Ke komentáři uživatele Divočáka není snad už co dodat, to už nejde líp popsat. Snad jen, že Sly jako Stud měl taky svého vlastního bobra. Chtělo by to 1*za bobříka odvahy pro Sylvestra i pro mě :-) .

Jackie Brown (1997)

Konečně mi tento film ukázal, že Quentin Tarantino je skutečný režisér. Tohle jeho dílko je dospělejší než jeho ostatní. Konečně tentokrát nestavěl na akci, ale na charakterech perfektně hraných postav. Zatím má nejoblíbenější tarantinovka a dál se uvidí.

JAG (1995) (seriál)

Strašlivá nuda z vojenské protektury, nikdy jseme si nepadli do oka. Jedna * za Davida Jamse Elliotta, těžko bych hledala někoho komu by uniforma namořní ,letecké pěchoty v těch odstínech tak sekla!!

Jahody a čokoláda (1993)

Nebýt pomoci Roberta Redforda, který podporuje nezávislé snímky, nejspíš by se film na žáden festival nedostal a to by byla škoda. Spojení komunismu a homosexuality , nejde o explicitní snímek naplněný sexem. Je to o zprvu nepatřičný vznik dobrého citlivého kamarádství přes mylnou rozličnost politických ideologií. Neskutečně mě bavil Jorge Perugorría jako bohémský citlivý gay Diego a jeho neposlušná lednička Rocco.

Jako dým (1999)

Jane Champion se snažila a je to vidět. Kate Winslet hraje roli dívky opoutané indickým guru úchvatně, rodina to nevzdává a posílá za ní poslední záchranu Harvey Keitla nebetyčného svůdníka a začíná hra kočky s myší. A Kate umí použít ženské zbraně. Vyprahlá poušť a poutavý příběh, který mě držel u obrazovky až do konce.

Jak vykrást banku (1964)

Tak moc jsem se těšila na komedii, kterou jsem objevila jen náhodou. Louise de Funés byl opravdu obdivuhodný herec. Nápad dobrý, jenže jsem měla problém začátek nápadně připomínal Darebáčky od W. Allena, který je samozřejmě natočil o mnoho let později,ale pro mě jsou svižnější a vtipnější. Nemůžu vychválit dabing Faltuse, nechytalo mě jeho šišlání, sotva jsem rozuměla. Pro mě 3*nemůžu dát víc.

JCVD (2008)

JCVD to se mi dost líbilo. Neuvěřitelná změna, sice do jiného žánru, ale prima. Díky bohu se toho ujal Mabrouk El Merchi, nechal Jeana improvizovat v různých situacích a ten monolog sebezpytu byl hodně dobrý. Takže to vrstvení, bylo velmi zvláštní , neokázalé .Poldové ve spodním prádle taková perlička. Takže žádné, že Van Damm neumí hrát, pro mě ano, zatím neměl dostatek příležitosti.( A já doufám, že budou a on nezklame. Nečekám už samé karate, protože si dobře uvědomuji, jak už má opotřebovanou páteř, vždyť on si nevybíral náhradníky a hrál vše sám. )Takže za mě 4 */ 70%.