• Thriller

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Na začiatku môže byť divák trochu zmätený, nakoľko sa v deji otvára veľa rovín a príbehov, ale postupne ako dej graduje všetko sa stáva zrozumiteľnejšie, aj keď na úplne pochopenie určite odporúčam prečítať aj knihu. Skvelé herecké výkony, temné a chladné počasie, nádherne prostredie, a skazený príbeh spoločnosti. Skrátka je to výborný a prepracovaný detektívny príbeh, s kvalitnými postavami a nečakaným koncom. Nemôžem vytknúť ani dĺžku, ktorá asi na začiatku môže niekoho odradiť, ale naozaj celé 2 hodiny a 30 minút budete tŕpnuť, rozmýšľať ale najmä so zadržaným dychom sledovať čo všetko sa deje za dverami ľudí, ktorých poznáme.

Cizinec (2010)

Podľa popisu ide o thriller/drámu. Avšak počas celého filmu som rozmýšľala komu je vlastne tento film určený. Na thriller má veľmi úbohú zápletku a veľa dramatických scén som nepostrehla. Chvíľami sa zdalo, že to chce byť romantický film, ale ani táto línia deja nebola dostatočne rozvíjaná. A čo sa týka komediálnej stránky filmu, zosmiešnenie policajtov nevyšlo až tak humorne ako tvorcovia mienili. Dojem z celého filmu je veľkým sklamaním, a rozčarovaním čo chceli výberom dvojice Jolie a Deep vlastne dosiahnuť. Jednoducho nefunguje. Obraz Benátok je naozaj pekný, ale radšej si pozrite cestovateľský dokument.......... Pre mňa rozhodne strata času, úsilia a peňazí.