Flash (2023)

Nejvtipnější na tom je, že to vlastně není až tak špatný. Ale průtahy, Millerovy kontroverze (škoda, že si to tak zavařil, protože herec je fakt dobrý), a obecná přesycenost diváků CGI komiksárnami bohužel udělaly svoje.

Terapie pravdou - Série 1 (2023) (série)

Swing and miss. Tohle mě docela minulo, postavy jsou schematické a nesympatické, vtipy nevtipné, jeden Harrison Ford to neutáhne. Trochu se to zvedne až v předposlední epizodě, ale nevím, jestli to úplně stačí. Na základě ohlasů a faktu, že je to od tvůrců Ted Lasso, jsem čekala něco jiného. 2,5*

Jen vraždy v budově (2021) (seriál)

Kvalitativně to má vzestupnou tendenci, na "herectví" Seleny Gomez jsem si sice musela trochu zvykat, ale zápletka super, je to vizuálně krásné a v rámci možností i napínavé, a pokud chcete nekomplikovanou, ale rozhodně ne banální zábavu, určitě si Only Murders dejte.

Daisy Jones & the Six (2023) (seriál)

Kniha nebyla bůhvíjaký zázrak, a i seriál je v první polovině zdlouhavá nuda, herecké výkony dost nepřesvědčivé (Sam Claflin je prostě na roli teenagera už moc ošlehaný) a děj rozbředlý, ale zhruba v šestém díle se to rozjede a závěr už je absolutní paráda (v roli staršího Billyho už je Sam Claflin špičkový a za výkon v posledním díle bych ho nominovala na všechny ceny.) Škoda jen, že tvůrci oproti knize udělali některé změny, které podle mě nedávaly moc smysl (původní člen kapely, Teddyho smrt, závěrečná konfrontace mezi Daisy a Camilou - to všechno v knize vyzní jinak) a ubraly z příběhu hodně silných momentů, které se bohužel nepodařilo nahradit jinde. Takže dojmy takové smíšené, ale už kvůli tomu poslednímu dílu jsem ráda, že jsem vydržela do konce.

Avatar: The Way of Water (2022)

To muselo dát takový práce... přitom taková blbost, co? Cameron zkrátka rád potápí věci. Bohužel k té potápějící se lodi i zrecykloval hudbu z Titanicu. A jestli se na to budu dívat ještě někdy (unlikely, ale kdo ví), zahraju si drinking game na slovo FAMILY.

Spirited (2022)

Absolutně skvělý nápad, ale provedení pokulhává. Přitom by stačilo o trochu míň hudebních čísel, NENECHAT pány Reynoldse a Ferrella zpívat a hlavně udržet na uzdě jejich místy nablblé vtipkování, které bohužel krásnou myšlenku filmu dost shazují. Rozporuplné pocity, 2,5*

Pán prstenů: Prsteny moci - Série 1 (2022) (série)

Well that was underwhelming. Jediná dobrá epizoda v celé sérii je fakt málo. Seriál doplácí na příliš mnoho postav a přílišnou roztříštěnost dějových linií, z nichž některé jsou nudné, až to bolí (f*ck the harfoots, jako vážně). Chápu, že je to úvod, kdy se prostě divák musí tak nějak se vším obeznámit, ale určitě se to dalo udělat líp a ne ve skoro každém dílu skákat od jednoho k druhému jak pomatená koza. Nezbývá než doufat, že tvůrci si něco z oprávněné kritiky vezmou k srdci a v příštích sériích se polepší.

Kde zpívají raci (2022)

Je to jen o malilinko lepší než všeobecně přeceňovaná knižní předloha. Jinak je to prostě pohádka, na které není prakticky nic realistického, ovšem krásně natočená a od Daisy Edgar-Jones i výborně zahraná, takže na dlouhý podzimní večer můžu doporučit.

Pamfír (2022)

Vizuálně skvělé, má to výbornou atmosféru a z hlavního hrdiny charisma fakt přímo stříká, ale postavy se podle mě chovají děsně nelogicky, nejdřív něco řeknou a pak udělají naprostý opak, navíc ta osudovost "nemáme jinou možnost, takhle to prostě musí být" je podle mě spíš vynucená scénářem, než že by postavy reálně jinou možnost, jak situaci řešit, fakt neměly.

Rozhovory s přáteli (2022) (seriál)

Je velká škoda, že se tohle nepovedlo líp. Je vidět, že na seriálu pracoval stejný tým jako na Normal People, má to podobný vizuál, atmosféru, všechno. Ale bohužel, na rozdíl od Normal People je tu příběh vyprávěný výhradně z pohledu hlavní hrdinky, a na tichou přemýšlivou holku, co neumí dávat najevo emoce, je prostě dvanáct epizod moc. Přitom se mi Conversations with Friends jako kniha líbily víc než Normal People, ale co v knize funguje, tady nějak nefunguje. Sex, na který je v knize velký důraz, tady působí podružně. Herci jsou vybraní super a hrají skvěle, postavy vystihli přesně tak, jak jsou v knize, ale všichni do jednoho jsou mi nesympatičtí a nedokázala jsem se do nich vžít, nezáleželo mi na nich. Navíc se přidává problém, že spolu postavy komunikují hodně přes sms a maily, což v knize nevadí, ale tady (kdy navíc často v obraze vidíte jen záběr na displej telefonu nebo monitor, málokdy je tu voiceover) to příběhu dost ubírá (a to tvůrci hodně těch knižních mailů a sms převedli na dialogy nebo telefonáty, ale zjevně ne dost). Zkrátka tohle mělo být o dost kratší a nemělo se to tak nábožně držet knižní předlohy.