Jako ty (2015)

Sci-fi Romeo a Julie. Velice pomalý rozejzd, ale atmosféra super a ke konci mě to vlastně už dost bavilo.

Konečně doma (2015)

Poprvé viděno z dabingem, který se překvapivě povedl, podruhé konečně v originále, který nemá chybu... pokaždé jsem uronila slzu, takže zvyšuju na 5.

Královská rodina (2015) (seriál)

Po prvním díle: slibná dramedy s perfektním písničkovým soundtrackem. Postavy zajímavé a vzhledem k tomu, že jsem dost britofil, budu určitě koukat dál. Edit: druhá série rezignovala na vtip a zamotává se do vážných "dramat", aniž by ale jednotlivé díly měly jakoukoli solidní výplň. Herci pořád super, písničkový soundtrack mi dál obohacuje playlist o netušené klenoty, ale kvalita šla hodně dolů, škoda.

Maggie má plán (2015)

Julianne skvělá, ale jinak jsem od všech čekala víc. Na komedii je to hodně málo vtipné, spíš jsem se neustále ošívala z toho, jak dvě mrchy krutě manipulují jedním chlapem (a to jsem feministka).

Marťan (2015)

Je to fakt hustý a hodně dobře udělaný, ale tu pátou hvězdu tam nedám, protože KNIHA BYLA LEPŠÍ. Pokud jste ji nečetli, bude se vám film asi dost líbit (a budete si jako někteří místní komentující jen marně domýšlet, proč jsou ve filmu Číňani), ale pokud jste ji četli, nedostanete bohužel nic nového, jen americky dovysvětlený konec.

Most špiónů (2015)

Být to o půl hodiny kratší, mileráda bych dala i víc. Jenže přepálená délka prostě něčemu tak málo napínavému opravdu neprospěla. Výprava super, atmosféra super, herci dokonalí s Markem Rylancem v čele. Ale když už to chtěl mít Spielberg tak dlouhé, měl to natočit jako televizní minisérii.

Muž na laně (2015)

Uznávám, že jsem asi měla jít do kina... ALE i tak. Levitta mám ráda, ale ta paruka a kontaktní čočky hodně rušily (tak buď rezignuju na vytváření podobnosti s historickou postavou, nebo sakra obsadím někoho, kdo se jí podobá), navíc dojem táhne dolů zoufale neoriginální hudba. Podivný komentář od pochodně Sochy svobody taky nic moc (všechny ostatní efekty vypadají zcela realisticky, ale tohle je prostě zelené pozadí jako poleno a je to hrozně poznat). U true story asi nemá cenu stěžovat si na předvídatelnost děje, ale přece jen, několikrát jsem skoro usnula. Sorry, za mě ne.

Narcos (2015) (seriál)

Ano, je to super. Ale jako člověk sžitý s latinskoamerickou španělštinou mám dost problém s přízvuky herců v čele s Mourou, který, ač skvělý, prostě mluví divnou španělštinou s přízvukem. Stejně tak ostatní, co hrají Kolumbijce, ale nejsou. Chápu, že se to snaží o realističnost a běžný (nejen) americký divák rozdíl nepozná, a že to je lepší, než je nechat mluvit anglicky se špatným španělským akcentem, ale sorry, mně to ruší. (BTW, anglické titulky peprnou španělskou mluvu hrozně zjemňují, fakt o hodně přicházíte!) A ten blonďatý model v roli Murphyho taky nic moc nepředvádí. No ale dám jim ještě šanci.

Osm hrozných (2015)

Pro mě nejslabší Tarantinův film... sorry

Padesát odstínů šedi (2015)

Šla jsem na romantickou fiktivní selanku a tu jsem taky dostala. Herci i režisérka se s látkou v rámci možností poprali skvěle, a kdyby to nebyl tak přehnaně očekávaný film natočený podle tak megaprofláklé knihy, tak by se asi všichni shodli, že v rámci žánru je to nadprůměr. Bohužel, takhle si na Fifty shades chodí vyhonit ega hateři, kterým nedošlo, že je to prostě fikce určená pro velmi konkrétní cílovou skupinu. Dívat se na to dá, já se bavila a vůbec se za to nestydím.