• Thriller

Bourneovo ultimátum (2007)

Hodnotím mezi akčními jako to lepší, jinak mi to nepřipadlo nijak geniální, pořád jsem vlastně čekal na bombastický závěr, který z toho "udělá" tu v tuto chvili 64. pořadí, ale nic se nekonalo. Děj začal, plynul, plynul a skončil. Škoda.

Cedulky (2008)

Docela miloučký, chvílema to i zahřálo u srdíčka. Nic víc nic míň. Škoda, že se se někdo nezamyslel nad koncem a alespoň nějakou pointou.

Cena za něžnost (1983)

NUDA, Nicholson tentokrát nevýrazný nebo pořád stejný? Ostatní herci jsou na tom podobně. Akademici se museli před udělováním Oscarů zhulit.

Cesta do Indie (1984)

Být lépe vykreslené a zdůrazněné odlišnosti v mentalitě a myšlení lidí z východní Asie, které mám rád bylo by to za 4*, ale to by byl pak asi úplně jiný film. Takhle mi to přišlo trochu "ploché" spíš jako reálný pohled Evropana / žijícího pod tlakem zdejší propagandy / na asijský svět. A na tuto myšlenku je potřeba 163 minut? Film na odpoledne. Škoda.

Cesta z města (2000)

Velice neucelené, bez vtipu. Rádoby natočené ve smyslu "dáme tam pár super hlášek, na ději zas tolik nezáleží". Bohužel, hlášky se asi ztratily a stávající se staly stupidními. Nějak se to celé nepovedlo.

Con Air (1997)

Ale jo, mělo to spád , děj, nenudil jsem se. Určitě se na to dá podívat i podruhý.

Crash (2004)

Rasismus a pozitivni rasismus krásně ukázaný celkem v celé šíři problematiky. Myslím že něco podobného platí i pro naši republiku. Jen jsi nejsem jist, zda by měl někdo odvahu se do toho pustit. No a pokud ano, jak by to dopadlo s hodnocením, když se nacházíme v období zralé pozitivní diskriminace. A také nejen té. Toto je napsáno v čase kdy v nominaci na Českého lva máme 12x Havlovo Odcházení.

Černí baroni (1992)

Pro mě jako účastníka povinné vojenské služby nemá chybu. Měl jsem trochu pochyby po přečtení knížky, ale fakt se to povedlo. U knížky jsem se nasmál více, ale Terazky a spol. mě dostane asi všude.

Čínská čtvrť (1974)

Velký plus za noir atmosféru, tu mám rád, doplněnou velice slušnými hereckými výkony. A dál? Zdlouhavý, celkem předvídatelný děj, který byl po celou dobu zoufale podporován zmíněnou noir atmosférou, která na to ale nestačila. Vznikly dlouhé nudné pasáže, které nezachránil ani konec, který rozplétal to klubko nejasností. Pokud jde o zápletku, doufal jsem spíš v něco podobného jako psal Peter Cheyney. Od tohoto filmu ověnčeném masivním 5-ti hvězdičkovým hodnocením jsem čekal mnohem víc. Ačkoliv o ty ceny tolik nejde, jsem rád, že Coppola natočil v témže roce Kmotra II. Jinak by Polanského film asi sebral co se dalo a tomuto snímku by to prostě nepatřilo. Slabší 4*