Cosmopolis (2012)

Prekvapivo slušne zahraná Pattinsonova postava dekonštruuje kapitalistické pravdy velikánov ako Gordon Gekko a Patrick Bateman v Cronenbergovej sabotérskej exhibícii za desiatky miliónov dolárov. Podstatne zaujímavejšie ako film samotný však bolo sledovať ho v multiplexe medzi fanynkami Twilightu a randiacimi zaľúbencami. Od Lynchovho Inland Empire som nezažil tak rýchlo vyľudňujúcu sa kinosálu.

Vega$ (1978) (seriál)

Robert Urich tu hrá súkromné očko, niečo na štýl Magnuma (tiež jazdí na nablýskanej káre a točia sa okolo neho samé roštenky) a robí reklamu hazardu vo Vegas. Devízou sú dynamické naháňačky áut a keďže Urich je prakticky neustále v kolotoči gamblerov, pasákov a striptérok, dá sa na to pozerať.

Kainova výchova (1992)

De Palma opäť vykráda hitchcockovské motívy, ale... má to miestami televízny look, Lithgow nie je materiál na hlavnú postavu a okopírovaná scéna z Psycha v močiari je vyslovene trápna (dokonca aj na De Palmu). Príbeh o x-krát rozpoltenej osobnosti = pitomosť prvej kategórie. Ale i tak je to ešte celkom slušná zábava.

Bennyho video (1992)

Hanekeho Discopříběh. Ale fakt. Akurát namiesto rošťáckeho Hrušínskeho sledujeme ultimátne monštrum Bennyho a hity Michala Davida znejú skôr ako výstrely z pištole na prasatá. Okej, beriem to. Ale ja radšej, keď ide chladnokrvnosť a totálna absencia ľudskosti ruka v ruke s provokáciou (viď Funny Games).

Prachy k likvidaci (1998)

Videl som všeličo, ale na to, ako vykysnutý Brando namláti Mire Sorvino šteklami do ksichtu, nezabudnem.

Sorority House Massacre II (1990)

Notorický céčkar Wynorski, vyzbrojený flashbackom z The Slumber Party Massacre, poňal dvojku tradične ako prehliadku prsatíc, unikajúcich záhadnému vrahovi medzi lacnými kulisami kalifornského štúdia.

Studený jak kámen (1991)

Popri peckách s Van Dammom to bol svojho času zaručený trhák každej videopožičovne.

Mstitel (1989)

Dolph Lundgren sa tentokrát predstavil ako regulérny stroj na zabíjanie a jeho ultra-drsná mimika pri kosení hracích automatov sa vyníma v kronike béčkoveho filmu zlatým písmom. Oprávnene.

Panna nebo orel (1997)

No jo, kedysi chodili po polnoci v bedni aj takéto ujetiny. Divná road-movie s divným Forsterom.

Angus (1995)

Holt, mám slabosť pre tlsťochov, ktorí počúvajú Green Day.