Vyproštění (2020)

Skvelý akčný film, ktorý sa kvalitatívne hrdo môže postaviť vedľa Johna Wicka či ázijský Raid. Avšak zhruba v polovici tvorcom dôjdu nápady a celé to začne tak trochu stagnovať a točiť sa na jednom mieste. Napriek tomu je to nadštandartne zvládnuta žánrova jednorázovka, do ktorej sa krvácajúci “Thor” perfektne hodí, ktorá dokazuje, že rýdzi akčný žáner má toho pre divákov stále, ešte veľa čo ponúknuť.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Slušný epilóg za kultovým seriálom, ktorý nie je ničím výnimočný, no nepôsobí zbytočným dojmom, ale ako dôstojná “bodka” k ukončeniu dejových liniek Breaking Bad.

Eli (2019)

Ak by sa toho chopili lepší, repsketíve schopnejší tvorcovia, mohla to byť jedna z hororvých udalostí roka. Takto je to štandartná klišé “ducharina”, ktorú do nadpriemeru tiahne najmä fajn námet s chorým dieťaťom, no hlavne skvelé finále. Technicky je to taktiež na vysokej úrovni. Strašidené scény, ktoré nie sú postavené na tuctových jump scareoch, sú fajn a predovšetkým sa dočkáme zopár originálnych nápadov. Za mňa je to príjemné prekvapenie.

Gomora - Série 4 (2019) (série)

Štvrtou sériou sa opäť potvrdilo, že Gomorra je najlepším európskym seriálom súčasnosti a dovolil by som si povedať, že aktuálne najlepším gangsterským seriálom vôbec. Skvelá chladná atmosféra, no najmä realistické zobrazenie Neapolu. Celý seriál však stojí predovšetkým na výbornej práci s dejom, vývoji hlavných hrdinov a zaujímavých zakončení "zauzlených" dejových liniek (niečo podobné ako to kedysi bravúrne zvládalo Game of Thrones).Klobúk dole. Neostáva mi nič iné ako sa netrpezlivo tešiť na ďalšiu sériu.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Game of Thrones: The Long Night alebo ako jednou scénou, vyslovene trápnym spôsobom, znehodnotiť všetko, čo tu bolo budované sedem sérií.

Joker (2019)

Špičkovo napísané, zrežírované, nasnímané, ozvučnené a najmä zahrané. Životný výkon Joaquina Phoenixa, ktorý do toho dal všetko (aj po fyzcikej stránke) sa snáď dočká akademického ocenenia. Nepríjemná psychologická dráma, ktorá vykresľuje zrod Jokera bravúrne, v pochmúrnom Gothame, presne tak ako som si to vždy prial. Masterpiece vo všetkých smeroch!

Rány (2019)

Nezáživný “horor” (ak ho takto je vôbec možné označiť), kde je celý lore a gradujúci príbeh v posledných minútach zahodený do koša. Jeden z tých výtvorov, ktorý sa tvári na niečo, čo v skutočnosti nie je.

Roztříštění (2019)

Veľmi zručne natočený, tak trochu “oldschoolový” psycho-thriller, ktorý diváka vtiahne už z úvodu. Skvelá nepríjemná hudba, spolu s občasnými nepríjemnými kamerovými zábermi, dotvára perfektnú psychedelícku atmosféru. Sam Worthington mi taktiež do role zmäteného otca sadol na jednotku. Výborne zvládnutá žánrovka.

Sweetheart (2019)

Sympatická survivor jednohúbka, ktorá neurazí ani nenadchne a rozhodne neprekvapí.