Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Jako první Hobit, hodně vyumělkovaný. Já bych spíš ocenil tu syrovost, kterou byla nasákla trilogie Pána prstenů. Celej příběh byl podanej takovym bezduchym způsobem, diváka to prostě nepohltí.

Kapitán Phillips (2013)

Zbytečně dlouhé, pár scén by se dalo určitě zkrátit a filmu by to jedině prospělo. Kromě délky asi neni co vytknout, hodně autentické, podvyživení herci do rolí pirátů seděli na jedničku.

Gravitace (2013)

Jednoduchej procítěnej film bez hlubšího děje. Po vizuální stránce super podívaná.

Zmizení (2013)

Od začátku do konce napínavý. Divák ani do poslední chvíle nemůže tušit kdo za tím vším stojí. Gyllenhaal se role zhostil výborně, jeho tiky, reakce a scény kde se užíral byly realistické a každý mu to musel zbaštit. A o tom to přeci je. Radost se na to dívat :-) i když téma únos dětí je pověrně silná káva.

Thor: Temný svět (2013)

Chyběl mi tu náboj, kterej byl právě v prvním díle. Film utíkal poměrně rychle, ale nezaujme tak jako předchůdce. Vizuální efekty byly nadprůměrné, ale děj nebyl nic extra, záporné postavy taky nebyly nijak chytlavé.. pořád to je ale THOR!

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Divím se, že jsem o tak rozsáhlém seriálu zaslechl až po X letech od pilotního dílu, ale naštěstí se tak vůbec stalo. Bylo super, že v seriálu šlo o více než jen vystřílet pár mozků (vědecké prostředí obyčejného diváka rozhodně neurazí). Pár dílů mě dokonce nutilo googlit a zjišťovat si různé informace a zamyslet se nad chemickými hrozbami. Po třech týdnech nepřetržitého pobytu ve Walterově laboratoři můžu říct, že seriál je více než jen líbivý zabiják času. První dvě série jsou bezkonkurenční, třetí série byla táhlá a nezáživná, kvůli postavení Bishopa juniora, které se ve čtvrté sérii už tak nějak přecházelo a to, zda je ve správné časové linii už nikoho nezajímalo, což bylo trochu zvláštní.

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Nicholson se na pekelníka báječně hodí. Jinak totálka nemastný neslaný, nevim vůbec co tímhle dílem chtěl autor říci. K dobru neni ani délka.. 2 hodiny? Děs běs.

Elysium (2013)

To nemá chybu!

2 zbraně (2013)

Nejlepší hlášky: "co chceš kurva, nějaký bentley?", "tak co seňore Einsteine, snad nejste na sračky".. Mě baví každej film s Wahlbergem a todle je prostě klasickej akčňák.

Con Air (1997)

Škoda těch pár vyhrocenejch scén. Chvílema to vypadalo jak americká Kobra 11. Cage byl dobrej, ale zbytek byl trochu přehnanej, třeba přestřelka mezi vězni a vycvičenými vojáky, kde vězni meli geniální strategii jak nahnat do pasti a odrovnat vojáky .. to mi přišlo fakt přitažený za vlasy. Buď ve filmech vykreslují vojáky a policisty jako hrdiny, nebo jako totální budižkničemy.