Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Ok takže co k tomu napsat. Mam dilema, jak to vlastně celé brát. Obě části jsou svým způsobem dobré, ale každá jinak. Celkově ale tomu vždy něco chybí. Vloudí se tam trapná scéna s příšerným dialogem nebo hereckým výkonem a tím se to celé shodí. Co se mi prakticky v žádném z předchozích dílů nelíbilo, byly přidané nebo upravené scény oproti knize, ale tady se mi to i převážně líbilo. Třeba pojetí hlasu Voldemorta, když mluví kde všem najedou. Ale pak je tam třeba nádraží King´s Cross kde si i dost krutě poradí s Voldemortovou částí duše, ale vzápětí to zabije Brumbál příšerným dialogem (teď mluvím o české verzi, sám se těším, až se dozvím, co vlastně říká v angličtině...) a hlavně Brumbál tam není vůbec zlomený a předvedený tak, jako v knize. To mi hodně vadilo, spolu ještě s pár scénami, které mohly být udělané lépe, tak jako smrt Voldemorta, která v knize má mnohem větší napětí a je emotivnější. No a závěrečná scéna je prostě vtipná (tím nejhorším způsobem). Ginny tam vypadá jak kdyby vyšla z 80´ let. Nejlíp se povedla asi Hermiona a pak Ron, ti vypadá alespoň trochu přijatelně, ale celkově to i trpí na divný konec té knihy. Ale škoda, mohlo to být udělané prostě lépe. Takhle to vypadá, že jsem to strašně strhal, ale jen jsem nastínil pár momentů, co prostě zamrzí a sráží to dolů. Nicméně akce jsou dobré, i něco nového se mi líbilo. Vlastně do té doby, než začlo King´s Cross, tak to bylo možná i na 5 hvězdiček s přimhouřeným okem, ale pak mi to začalo víc a víc vadit. Je to i tím, že knížku opravdu znám a pamatuji si. Kdo je tím méně zasažen, tak bude asi uspokojenější. I tak je to dobrý film a dobré zakončení série, ale na víc jak 4 hvězdičky to není. Jo v posledním filmu, ještě víc než v předchozích, je vidět, jak Radcliffe neumí hrát (bohužel....) je tam prostě s jedním výrazem celý film a i tím film trpí. I tak jsem ale v závěru celkem spokojen a těším se, až si to pustím znovu a více detailněji. Tak to bylo vyčerpávající. Pokud jste to dočetli až do konce, tak Vám děkuji:D Jo a 3D nic závratného opravdu...ve kvalitním 2D by mi to bohatě stačilo, takže Blue-ray nebo kvalitní DVD a zážitek bude asi i lepší. Sbohem Harry. // ano tak jsem se na to podíval ještě jednou a tak nějak se mi to líbilo daleko méně. Co mě bavilo předtím mě teď nechalo chladným. Asi to bylo jen chvilkové opojení finále celé série. Musím tedy snížit a dávám 3*.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Čiré zklamání...Chyba je myslím ve scénáři, jelikož tam osekali tolik věcí, že ve filmu zůstaly jen ty neakční a nutné scény, i když je třeba říci, že si tam zase dodali scény jiné (jako zničení Doupěte), jejichž účel jsem opravdu nepochopil... Proč, proč a zase proč scénárista vynechal bitvu o Bradavice? Byl by to krásný vrchol filmu společně s následnou smrtí Brumbála. Osekané byly i vzpomínky na Toma Riddla, což je též škoda. Kamera je dobrá, Malfoyův problém taky, ale celkově v porovnání s knihou v tom vidím až příliš nedostatků v porovnání s předchozími filmy. Proto jen 2 hvězdy.

Králova řeč (2010)

Na film jsem šel až po delší době, kdy už se o něm mluvilo jako o vynikajícím snímku a spojovaly se s ním všechny ty absolutismy. jak už to tak bývá, tak po velké chvále mě to neuchvátilo tak, jak by se to stalo, kdybych se šel na film podívat s čistým štítem. Nicméně film je to opravdu dobrý. A proč 4 hvězdy? Jeden důvod už jsem zmínil a pak kvůli tomu, že na 5ti hvězdičkové filmy se podívám s chutí znovu. Na tento snímek ani znovu chuť nemám. A na závěr si myslím, že H.B. Carter tam je opravdu skvělá, snad i lepší než oni dva:)

Princ a pruďas (2011)

Pro mě opravdu dobrý humor. Třískal jsem se v kině jako dlouho ne. Nečekal jsem od tohoto filmu nic závratného a splnil to, co jsem očekával - prasárny a pár opravdu dobrých vtipů. Konverzace by nicméně nemusely být až tolik improvizované. Kdyby třeba měli více času, vypiplali by je možná lépe, ale třeba to byl i jejich záměr to takto nechat. Hudba skvělá, triky také, no a ten zadeček mé oblíbené Natalie? Ouuu. Takže kdo má rád sprostý humor a nemá náladu na nějaký těžký film, tak je toto jasná volba. Jo a najdete tam i zvrhlou verzi mistra Yody!:D Dávám 4 hvězdy, jelikož to není film pro každého a má svá slabá místa. Pokud se Vám humor líbí, dejte si hvězdu navíc.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Film asi není pro starší publikum, ale já se bavil výborně. Zvláště hudba, vizuální stránka a střih záběrů, to byl nářez. Divím se, že za střih nebyla nominace, jelikož to se mi opravdu líbilo. Až na trošku slabší závěrečný souboj je to velice dobrý film. Humor, úsměv Mary Elizabeth Winstead a moula Michael Cera:) A proč nedávám 5 hvězd? Sám nevím, nějak mi k tomu ještě trochu chybí, ale rozhodně palec nahoru!

Kick-Ass (2010)

Společně se Scottem Pilgrimem záchrana celého léta. Opravdu jsem se bavil. Film myslím nemá slabá místa a Vaughn je opravdu dobrý režisér. Jen tak dál. Nicméně když jsem film viděl znovu, tak mě už tak neokouzlil, ale pořád se mi líbil. A Nicolas Cage konečně taky zahrál něco slušně:) No těším se na dvojku!