Princezna a písař (2014) (TV film)

Pohádka byla natočena velmi výpravně a zajímavě. Krásně podané je královské město. Herecé výkony jsou nadprůměrné, jen dialogy jsou někdy jaksi nedodělané... Pohádka kvalitně udělaná, nezklamala, ale na 5 hvězd to není.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film) odpad!

Ubohé, trapné, klišoidní. Humor bez nápadu a se skrytými politickými narážkami, které rozhodně děti nepochopí a dospělí chtějí o Vánocích klid... Odpad!

Koncert (2009)

Pokud máte vztah k vážné hudbě, zejména Čajkovskému a věříte, že se přes tuto hudbu dají sdělit věci, které jsou jinak nesdělitelné - je tento film Váš. Bonusem jsou pak komediální vložky a narážky na ruskou, židovskou, komunistickou a francouzskou povahu. Tyto narážky nejsou dle mého názoru urážlivé - využívají stereotypů, které ale také samy karikují. Film má úžasný rytmus a spád. Vynikají především herecké výkony Alexeje Guskova a Mélanie Laurent. Za toto vše, bezkonkurenčně 5 hvězd.

Babovřesky (2013) odpad!

Totální ubohost. Snad horší než začátky 90. let. Kýč, pitomé a stále se opakující 3 vtipy a hlavně celkově divná atmosféra hlouposti a přízemnosti. Strašný zážitek.

Hořící keř (2013) (TV film)

Velmi dobře zpracované téma, které si to zasloužilo již dlouho. Režisérka Holland dobře vybrala dějovou linii po upálení. Ukazuje přesně a bez přikrášlování různé charaktery od čecháčkovství až po opravdové hrdiny. Líbí se mi, že seriál není dělán tím českým melancholicko-komediálně-smutným vyprávěním. Herci také přesně naplňují potřeby, které postavy, jež hrají potřebují. Vyzdvihl bych zejména kvalitní herecký výkon Táni Pauhofové a Jaroslavy Pokorné. Seriál po zásluze patří k tomu nejlepšímu, co jsem v posledních letech viděl.

Legenda o "1900" (1998)

Celková stavba filmu byla velmi kvalitně zpracovaná. Dějové linie byly dobře rozeznatelné - divák se mohl dobře orientovat v ději i samotných scénách. Kvalitní byly herecké výkony dvou hlavních aktérů - jejich podání bylo přiměřené a nepřepjaté. Celková atmosféra = 1 Proto plné hodnocení.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Líbí se mi výprava i scénáristická linka. Zápletky jsou také velmi povedené. Jedinou věc bych vytknul: příliš mnoho erotiky a nahoty, která kazí dojem.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Nádherný film. Sentimentalita vůbec neškodí. Opravdu se moc povedl, škoda, že jsem jej neviděl ve 3D, ale i tak to byl zážitek. Oskary nedostal jen tak, plně si je zaslouží.

Alois Nebel (2011)

Nádherně vypracovaná atmosféra filmu. Děj je velmi jednoduchý, ale není to u tohoto filmu na škodu. Je více umělečtěji proveden, což já osobně velmi hodnotím. Proto plný počet. Hvězdička navíc je skladba Půlnoční s Vaškem Neckářem - ta je bombová!

Smrtící temnota (2005) odpad!

Hodně nepovedený film, zápletka jednoduchá - rozehraný příběh nedohrán, konec nedořešen - jen morbidita, krev a násilí... Ztráta času.