Bába z ledu (2017)

Dobrý český film. Ničím nenadchne, ale ani nezarmoutí.

Jmenuji se Johnny Cash (2015)

Velmi povedený kanadský dokument o nelehkém a nečernobílém osudu jednoho z nejlepších country zpěváků vůbec. V dokumentu byla řada velmi zajímavých historických videí, rozhovory s Johnyho dětmi i spolupracovníky. Zkrátka velmi povedená práce. Pokud se chcete něco dozvědět o americké hudbě, toto je úžasný zdroj poznání.

Anděl Páně 2 (2016)

Ani druhý díl nezklamal. Pěkný příběh, dobré herecké výkony a vtipné dialogy. Jen poslední čtvrtina filmu je už slabší (často se opakující stejné vtipy, zápletka příběhu je trochu umělá).

Saulův syn (2015)

Netradičně natočené osudy člena Sonderkommanda. Výborný výkon herce v titulní roli, skvěle zvládnutá kamera.

Spotlight (2015)

Bravurně vystavěný příběh dle skutečných událostí. Líbilo se mi, že herci hráli hodně civilně a nepřehrávali.

Ida (2013)

Film, který není prvoplánový. Má nádherně vykreslené hlavní postavy. Oceňuji jeho uměleckou úroveň (kamera, střih i hudba).

12 podmínek k dědictví (2006)

Moc pěkný příběh a scénář. Kvalitní jsou i herecké výkony - hlavně Drew Fuller a Bill Cobbs. Co filmu vytýkám je v některých pasážích, zejména na začátku, přílišná přepjatost, snaha vykreslit povahu hrdiny až v extrémně negativním světle s tím, že o to bude větší divácký zážitek po jeho obrácení. Toto se však nekoná a zbytečně to umenšuje dojem z jinak skvěle vystavěného filmu.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Pěkné finále s několika dějovými zvraty. Perfektní výkon Jennifer Lawrence, který ale byl v kontrastu s několika několika nevýraznými výkony jejích mužských kolegů. Celkově si to ale 4 hvězdy zaslouží.

Marťan (2015)

Film je to povedený, nečekejte od toho ale nějaký speciální zážitek. Klasický příběh stavěný dle Hollywoodského schématu. Opravdu povedený je herecký projev Damona. Příběh je silný a je dobře, že do něj nepletl ještě nějakou velkou romantiku, ta by tomu škodila. Suma sumárum - za mě 4 hvězdy.