Dracula (1992)

Tak tohle zpracování mě opravdu velmi zklamalo. Kulisy a kostýmy jsou samozřejmě skvělé a výtečné, nicméně příliš přeplácané a zbytečné. Coppola pojal Drakulu trošku jinak, řekla bych moderněji, ale dle mě to jen uškodilo. Lucy vypadala, jako by po celou dobu prožívala nepřetržitý orgasmus, a už sem se opravdu těšila, až jí useknou hlavu... Prostě mi tam tohle nesedlo, co na tom bylo hororové, když upíří kousnutí u všech vyvolávalo slast. A to jsem ještě nepřešla k Míně, která se zamiluje do Draculy, jenž se v pohodě promenáduje přes den po ulicích jako fešný mladík a Mína mu slibuje věčnou lásku...naprosto nechápu tak vysoké hodnocení filmu...skloubení hororu a romantiky by možná bylo možné, ale zde se to více než nepovedlo...chudák Stoker, charaktery všech postav zde byly tak překrouceny, že být režisérem, rozhodně si netroufnu uvést film jménem autora předlohy. 4/10

Společnost mrtvých básníků (1989)

Asi jsem už Robina Williamse a jeho dojemných rolí přesycena, doufám, že příště už mi ukáže, že umí zahrát i jiné charaktery...ale tato maličká osobní nesnášenlivost, která snad přejde, se na hodnocení příliš neobjeví. Uvažovala jsem hodně o třech hvězdách, děj je totiž poměrně jednoduchý a hlavně tak trapně dojemný. No ale koukat se na to dalo a v porovnání s jinými filmy je to teda lehčí nadprůměr :) 7/10

Dáma z Paříže (1923)

Neumím příliš posoudit herecké schopnosti Edny, ale jako herečku ji mám ráda. Docela mě mrzí, že nebyla obasazena do větší role i po němé filmové éře, zajímalo by mě, jak by se s tím vypořádala. Jinak film je to pěkný, ale občas jsem teda nechápala, proč Marie dělá to co dělá...kdybych se v obsahu zde nedozvěděla, že Jean spáchá sebevraždu, tak bych snad i očekávala, že budou nakonec spolu (řekla bych, že tento obsah, byť "oficiální", je docela nevhodný, člověk pak jen čeká, když už se Jean zabije). A konec flmu...ten byl prostě skvělý, působivý, dojemný... :) No a abych nezapomněla na Charliho, měl pravdu, takhle pěkně jsem ještě bednu odhazovat neviděla :D 9/10

Dracula (1958)

Prozatím druhé zpracování, které jsem viděla. To první s Belou mi přišlo spíše komické, narozdíl od něj toto zpracování dokonce sem tam nahánělo strach. Knihu jsem četla, ale příliš si ji už nepamatuji, přesto jsem si všimla, že děj zde byl hodně (vlastně téměř úplně) pozměněn, ale zvláštní je, že na kvalitu díla to nějak nezapůsobilo. Jen bych řekla, že stopáž je až příliš krátká, vše se dělo tak rychle, možná to mohlo být trošku sem tam prodloužené. No ale když srovnám, jak jsem již učinila na začátku, s verzí z roku 31, musím dát pět hvězd. Prostě nechápu, jak tohle zpracování může mít nižší hodnocení. Nevadí mi starší filmy, spíše naopak, ale Bela je prostě tak nezapomenutelně trapný, že nemůžu jinak :) A ještě k Christopherovi...zde byl ještě relativně "mladíček", zajímalo by mě, jak by zahrál Draculu dnes :) 9/10

Chaplin v kabaretu (1915)

Poněkud slabší kousek, ale přecejenom se zde najde mnoho vtipných okamžiků a i bez kostýmu tuláka se Charlie chytne. 7/10

Kód 46 (2003)

Trošku jiné sci-fi...žádné zvláštní efekty, pouze dva lidé se svými problémy. Svět je vykreslen poměrně realisticky, částečně odpudivě a nemyslím si, že by někdo v takovém systému chtěl žít...člověk si musí ověřovat genetickou výbavu někoho, do něhož se zamiloval. Dovolím si však říci, že přirovnání s Lost in translation mi nesedí, tento film s ním má společnou pouze jakousi melancholii a také poměrně pomalý děj. Hlavní postavy zde opravdu měli jakési problémy, kdežto v přirovnávaném filmu se akorát dva boháči nudili a byli strašně smutní z toho, že nemají co dělat a mají vše...no a ještě bych pochválila hudbu, která krásně dokreslila atmoféru. 9/10

Zkrocená hora (2005)

Kdyby šlo o "běžný" pár, asi by film měl úplně jiné hodnocení, ale přestože film plyne pomaloučku a v podstatě se nic moc neděje, nenudí. A dokonce jsem Jakeovi a Heathovi jejich lásku věřila :) 7/10

Zbytečná krutost (1984)

Brrr. Když ještě přihlédnu k tomu, že jde o první dílko Coenů, nemůžu jinak, než dát plný počet. Prostě umí :) 9/10

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Výborná scifárna, která dokáže člověka přimrazit k židli i přes rok svého vzniku. Jen jsem se bála, že Spielberg ufouny nakonec neukáže :) A zároveň jsem se bála, že mi budou připadat k smíchu...a ono ne :) 9/10

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Mnoho dokumentů jsem neviděla, ale tento přesto pokládám za jeden z nejkrásnějších. Tvůrci se snaží ukázat rozmanitost a krásu přírody a hlavně její schopnost přizpůsobit se...záběry jsou velmi kvalitní, stejně jako komentář, no prostě na tom asi nevidím žádnou chybu :) Kdybych si přírody nevážila i předtím, určitě bych s tím po shlédnutí začala. 10/10