Svět podle Prota (2001)

Příjemná záležitost, Kevin Spacey hrál úžasně, já bych mu i věřila, že je ufon :D 9/10

Ring (1998)

Nemám ráda horory a nemám ráda, když se bojím. A zde jsem ještě k tomu věděla, kdy se budu bát, takže jsem se bála už jen toho, že se budu bát. Trošku lepší než remake, který jsem viděla jako první, aspoň jsem nedostávala záchvat smíchu, když ta holka lezla z televize... 8/10

Lidské mládě (2003) (seriál)

Velmi zajímavý dokument o netradičních otázkách. Jediné, co mi trošku vadilo, byl fakt, že komentátoři většinou sami řekli, jak dítě na daný podnět reaguje, na obrazovce tato reakce nebyla mnohdy příliš zřetelná a dítě se tvářilo stále podobně a jednou "ztratilo zájem" a pak bylo "udivené a nechápalo co se děje". Ale docela jim věřím, určitě mají malé děti lépe prokouknuté než já...a tento pocit jsem neměla až tak často. Jinak velmi doporučuji, člověku to trošku změní myšlení a nedovedu si představit, že bych po takovém dokumentu vzala dítě a místo toho, abych se mu věnovala, ho posadila před televizi. 8/10

Drsňák (2001)

Nemůžu si pomoct, ale tento film mě opravdu nechytnul. Od Kima jsem už nějaké filmy viděla, většinou jsem je hodnotila poměrně kladně, ale teď už mi přijde, že je to furt to samé...to, že nechápu jejich chování, bych ještě překousla...ale prostě mi tento snímek přijde tak trochu o ničem. Je to pěkně natočené, hezky se nám Kim snaží vše ukázat, taky se mu podaří nás šokovat a znechutit...ale to samo o sobě nestačí...možná kdyby to byl první film, který bych od něj viděla, ale takhle...už by mohl přijít s něčím novým...kdyby to nebyl Kim, asi dám dvě hvězdy... 5/10

Mikrokosmos (1996)

Nevím přesně, jak tento film hodnotit, vyvolal ve mně rozporuplné pocity, ze začátku jsem měla pocit, že netuším co sleduji a že kdyby autoři přidali komentář, šlo by o velmi pěkný a jistě i zajímavý dokument. Ale postupně jsem se do filmu dostala i bez komentáře, i když mě často štvalo, že příliš netuším, co pozoruji. Ale naštěstí je biologie "můj obor", takže jsem se příliš neztrácela. Hudební doprovod je většinou velmi zdařilý a opravdu krásně vykresluje atmosféru. A obraz také stojí za to, autorům se podařilo tento maličký svět vykreslit jako by byl na úrovni našeho. No upřímně si myslím, že pro lidi, kteří nijak nemají biologii nebo přírodu v lásce a netuší, co se ve filmu děje, to bude nudná podívaná, dívat se 80 minut na krásné záběry přecejenom většinou omrzí. 7/10

Rudovous (1965)

Zvláštní...některý film má 80 minut a člověk stále kouká, kdy už skončí...Rudouvous má 180 minut a když tento čas uteče a film skončí, člověk by si přál, aby ještě nějaká ta hodinka zbývala...krásný příběh o obyčejných i výjimečných lidech...a hlavně o změně jednoho člověka, jenž pochopil tolik věcí, kolik mnoho lidí nestihne pochytit za celý svůj život. 10/10

Chaplin se žení (1915)

Opravdu typická groteska, ve které se spojuje mnoho nápadů, které chaplin již použil (V parku) nebo ještě někdy použije (Chaplin falešným hrabětem). Pro mě příjemná oddechová záležitost, která pobaví a potěší. 7/10

Nana (2005)

Příběh dvou dívek, kamarádek, které jsou naprosto odlišné, až na jméno.... Jejich charaktery mi přijdou trošku dohnány do extrému, ale vůbec v tom nevidím problém. Společně řeší své problémy, pomáhají si a prostě žijí :) Asi můj popis nezní příliš lákavě, nicméně jde o krásný film, po jehož zhlédnutí má člověk zvláštní pocit...hudba vcelku přijatelná, Nanina písnička se mi dokonce velmi líbila. Akorát nechápu, proč členové Trapnest, kteří zpívali pro mě příšernou hudbu, byli oblečeni jako nějací metalisti :D Do jejich hudby zapadala tak akorát jejich zpěvačka, no ale to je maličký detail, který rozhodně nezničí snímek, jakým Nana je. 9/10

Samuraj (1965)

Krásný film s mým oblíbeným hercem v hlavní roli. Mufine opět ztvárnil roli samuraje s výjimečnými schopnostmi, ale pohnutým osobním životem a osudem. Scény jsou velmi působivé, krásné prostředí, obzvláště to zasněžené. Prostě pastva pro oči i pro duši :) 9,5/10

Opilý anděl (1948)

Kurosawův významný počin, zde si asi poprvé oblíbil Mufineho a ani se mu nedivím. Své role se zhostil, jak je tomu zvykem ve všech filmech, které jsem s ním viděla, výborně. Mifunovi sednou takové výbušné "tvrďácké" role, sice ho mám raději v samurajských rolích, ale on asi dokáže zahrát vše. A Shimura také není pozadu. Film provází napjatá atmosféra, dvě hlavní postavy spolu určitým způsobem soucítí, Shimura se snaží Mifunemu pomoct, ale on, ač by rád, nedokáže přemoci svoji povahu a i přes snahu mnoha lidí kolem dopadá tak, jak dopadá. A divák celou dobu čeká a doufá, že to dobře dopadne :) Zajímala by mě rozšířená verze, původní délka mi přišla tak akorát, aby nenudila, ale možná by nebylo špatné ještě více nastínit charaktery hlavních postav. 9/10