• Krátkometrážní

JAVARI (2023)

Filmársky to možno nie je žiadna bomba, páni sú možno trochu borci, ale na druhej strane povedzme si úprimne, koľkí z nás by sa na takú cestu vybrali? Ja tiež chodím veľakrát do destinácii, kde turistov nevideli, ale na toto by som sa asi nedal nahovoriť. Preto hodnotím maximálne a dávam dole klobúk pred odvahou vybrať sa do prdele sveta, pretože je na tejto planéte už iba málo miest, ktoré sú takto odrezané od toho zvyšku, kde si váľame zadky v komforte.

Wolf Creek 2 (2013)

Ak som jednotke dal 4, tak tomuto musím napáliť plných 5*. Presne takto si totiž predstavujem horor. Žiadne nezmysly v podobe duchov, zombie a vymyslených netvorov. Žiadne nadprirodzené veci. Reálni ľudia, reálne veci, ktoré sa môžu stať. Toho by sme sa mali báť a nie vymyslených sračiek. Na konci som síce čakal, že sa to ešte rozbehne a vygraduje a mne nebudú stačiť hviezdičky, ale aj tak to stálo za to. Policajti a klokany to schytali riadne. Palec hore!

Metallica: Through the Never (2013)

Kroch, kroch.... Krochkám blahom. Nech si kdekto hovorí čo chce, toto bol zážitok. A užívali si to aj James s Larsom. Je vidieť, že ich hranie baví aj po toľkých (a v toľkých) rokoch. Kirk ako keby ani nestarol. Robert mi po odchode skvelého Jasona veľmi v kapele nesedel a nesedí doteraz, ale je to tiež pán muzikant. Basu ovláda skvele. Nemám rád videá z koncertov a vystúpení, ale toto bol nárez a super šou. Ja som absolvoval koncert v roku 1993 v Brne, ale to bola iba demoverzia tohto koncertu. Ak v budúcnosti bude niekde v mojej blízkosti koncert Metallicy, musím si to zopakovať Metallicááá, budem prvý dnu a posledný vonku, motherf.......! A verím tomu, že v taške bola duša Cliffa - Rest in Piece. Kroch, kroch...

When Metallica Ruled the World (2005)

Dokument rozpráva históriu Metallicy od ich začiatkov až po vydanie albumu St.Anger v roku 2003. Neznalým objasní hlavné míľniky skupiny, fanúšikom občerství pamäť a umožní zaspomínať na všetky tie roky strávené s touto metalovou legendou.

Nič nekrváca večne (2003)

12 rokov po vzniku tohto filmu nemám absolútne žiadny problém dať mu plný počet! A neveriacky sa pýtam: Kam sa podel Matej Hradský a jeho kamaráti? Je škoda, že v ďalšej filmovej práci nepokračovali. Od prvej minúty som neveriacky otváral oči a potom už aj s otvorenými ústami sledoval, čo že si to ty chlapci dovolili vyrobiť. Veď toto strčí do vrecka všetky projekty nezávislého aj závislého filmu, ktoré kedy boli na Slovensku po roku 1993 urobené. A možno aj pred tým. Je škoda, že tento film je pre slovenskú divácku verejnosť neznámy.

Angst, Piss & Drid (2012)

Fajnovosť. Len variť a stolovať by sa mal učiť u Hannibala L.

Vládce severu (1973)

V tomto prípade privieram oči nad pár železničnými chybami. Úžasný film z prostredia železnice v čase jej najväčšej slávy, keď ju ešte neutláčali gumokolesá. Nádhera...

Magic's Biggest Secrets Finally Revealed (2008) (seriál)

Kúzla ma vždy zaujímali, dokonca som v detstve mal obdobie, keď som nechcel byť ani rušňovodičom ani astronómom, ale práve kúzelníkom. Namyslím si, že kúzla sa takto devalvujú. Veľa prezentovaných kúziel sa dá naozaj predvádzať iba pred TV kamerami a navyše kúzelníci sú dosť šikovní a dokážu si vymyslieť ďalšie nové kúzla, aby nás dokázali ohurovať (oblbovať) i naďalej. :-)

Vlak do stanice Nebe (1972)

Nemôžem inak ako 5 hviezdičiek. Už len preto, že film zobrazuje jednu z lesných železničiek, ktorých bolo kedysi na Slovensku ako maku ale prežili iba dve. A jednu z nich na začiatku 70-tych rokov môžeme vidieť aj v tomto filme.

Sázka o život (2004) (TV film)

Nezmyslov tam bola až-až, ale mne sa tento film páčil. Billy bol vynikajúci, akcie dostatok, nuda nehrozila. Ako druhý dávam 5*.