• Krátkometrážní

Opičí muž (2024)

Čakal som 3,14čovinu a dostal som ešte väčšiu 3,14čovinu. Nechajte si tie hnusné indické sračky tam na tom preľudnenom poloostrove. Kým doteraz patrila India medzi dve krajiny, kam nechcem nikdy cestovať, tak teraz ma tam už nikdy nikto nedostane. Hnus, špina, bordel, tetované myši. Fuj!!! No a teraz idem do Penny, videl som v letáku zlacnenú ryžu. Kúpim si vrecko a budem doň mlátiť, kým sa zo mňa (a samozrejme aj z mojej rodiny) nestane kunkfu, tejkvondo, karate a ešte neviem aký super bojovník. A samozrejme na koniec sa nezabudnem pomodliť a poďakovať tomu môjmu Bohu, ako perfektne mi pomohol pozabíjať všetkých, ktorých nemám rád. Jedna hviezda za pár podarených zabití a perfektné prevtelenie Romana S. (aka Bíny) do Pitobashiho Tripathyho.

JAVARI (2023)

Filmársky to možno nie je žiadna bomba, páni sú možno trochu borci, ale na druhej strane povedzme si úprimne, koľkí z nás by sa na takú cestu vybrali? Ja tiež chodím veľakrát do destinácii, kde turistov nevideli, ale na toto by som sa asi nedal nahovoriť. Preto hodnotím maximálne a dávam dole klobúk pred odvahou vybrať sa do prdele sveta, pretože je na tejto planéte už iba málo miest, ktoré sú takto odrezané od toho zvyšku, kde si váľame zadky v komforte.

Když promluvila (2022)

Čakal som výraznú nudu, ale kupodivu to tak nebolo. Ani prehnaná stopáž neuškodila a celkom rýchlo to zbehlo. Príbeh ale nejde do hĺbky, a tak si divák prahnúci po ďalších info, musí posurfovať po nete a nájsť všetky okolnosti sám. Takže vo výsledku iba na 2 a pol hviezdy, čo vďaka tomu, že som sa nenudil zaokrúhľujem hore.

Seveřan (2022)

Pätnásťminútový príbeh natiahnutý na viac ako dve hodiny. Po polčase som sa už dosť vrtel v kresle. Natočené je to úžasne, ale v tom filme je toľko chýb, že vlastne celý film je jedna veľká chyba. Na mori búrka a vlajka na lodi si pokojne veje, dokonalé pery jednej z hlavných hrdiniek, dokonca som mal pocit, že sú narúžované, neuveriteľné faily v chovaní postáv, nad ktorými som sa musel len usmievať (viď komentár Alementina) a mnoho mnoho iných. Ďakujem ČSFD, že som tento film mohol vidieť na jej projekcii, pretože keby som za toto dal peniaze, dosť by som to ľutoval.

Smrt na Nilu (2022)

Úplne zbytočný remake. Neprináša nič nové z pôvodnej predlohy, iba nový, vymyslený príbeh o Piorotovi. Digitálne pozadie a efekty pekné, ale niekedy až veľmi prehnané, až to bije do očí.  Chápem, že niekto potrebuje žmýkať handru, kým prináša peniaze, ale to neznamená vždy, že je to lepšie ako pôvodné spracovanie. Videné na ČSFD projekci 10.2.2022 na Černém Mostě.

Stovky bobrů (2022)

Ten film nie je normálny! Ale povedzme si úprimne - kto z nás je? Všetci máme nejakú úchylku a poväčšina toto čítajúcich zrejme filmovú :-) Ale treba aj takéto filmy, nie len vymaľované komiksoidy. Nie každému sadne, u mňa bol tak na polovicu a napriek dĺžke (ubral by som 20 minút), som to vydržal. Pozdravujem heslom najväčšieho ochranára Františka Stromokocúra: Zabi bobra, zachrániš strom!

Ticho (2022)

Ak niekto hľadá ticho tak, že si pri túrach v horách strčí do uší slúchadla a počúva muziku alebo niečo iné, tak si žiadnu hviezdičku nezaslúži. Tá jedna je iba za nádherné zábery švajčiarskej prírody.

Známí neznámí (2021)

Bol by to super film, keby to nebol remake. A navyše úplne zbytočný, pretože k originálu nepridáva nič nové, svojské. Len kopíruje.

Černobyl (2020)

Ak toto mala byť ruská odpoveď na úspešnú minisériu, tak to sa teda vôbec nepodarilo! Za množstvo peňazí z toho vznikol iba ďalší SOVIETSKY film, kde sa takmer nič nedeje, prevládajú dlhé zádumčivé pohľady a ešte dlhšie rozhodovanie hlavných hrdinov, čo urobiť. Aj ako fiktívny príbeh to mohlo byť podstatne lepšie. No a množstvo vyslovených nezmyslov, ktoré sa tu vyskytujú (svetlo v podzemných chodbách ako za slnečného dňa na pláži v Soči, pobehovanie hlavného hrdinu po zóne ako keby bol na Červenom námestí...) zrážajú film do podpriemeru. Ak sa Vám ho podarí nájsť, pozrite si radšej Распад