Zločin v Polné (2016) (TV film)

Veliká škoda, že si tvůrci nedovolili nechat něco také na diváky a naservírovali nám vše až moc jednoznačně. Neříkám, že to tak nemohlo být (případ neznám - takže opravdu netuším), ale nemůžu se zbavit pocitu, že je to celé natočeno až příliš z jedné strany. Ale abych nebyl negativní, na to, že jde o TV film, koukatelné, dobře zahrané a po technické stránce na vás ani moc nedýchá TV "ošuntělost". 65%

Banshee (2013) (seriál)

1. série: Veliká škoda, že se autoři nechali unést do totální přepálenosti a místy až úsměvné nadpřirozenosti ústřední dvojice. Ana kosící jednoho Ukrajince po druhým, poté co s vymlátil místnost a ještě k tomu propíchl břicho jeden její další kámoš-Ukrajinec - něco za co se nemusí stydět ani Wonder Woman. Lucas jako správný macho, nejen že je (asi) nesmrtelný, ale jen tak mimochodem klátí ženský mrknutím oka, od Amišky až po vdovu po místním vidlákovi, kterého jen tak mimochodem zastřelil - yeah, right. A na druhé straně tam, kde se mělo jít více drsněji není nic - on nám jaksi nikdo ani neumře, nepočítám-li polovinu bezejmenných přistěhovalců z Ukrajiny. Jak jsem říkal na začátku, s trochou soudnosti a bez zbytečných obav pár postav poslat pod drn, to mohlo být o mnoho lepší. 60%

Spectre (2015)

Jednoznačně nejhorší Bond v podání Daniela Craiga, ne že by se sám Daniel nesnažil. Na míle daleko od Casino Royale, ale i horší než lehce nadprůměrný Quantum of Solace. Spectre nemá v podstatě jedinou zajímavou postavu - včetně záporáka (utírám slzu), ženské postavy naprosto zbytečné a nemá to ani žádný nosný příběh, příliš ukecané. Celkově to není úplný propadák, ale je to Bond, ke kterému se po prvním shlédnutí už nebudete vracet. 60%

Fantastická čtyřka (2015) odpad!

Autorům tohoto filmu bych chtěl v první řadě poděkovat, že se drží předlohy, tzn asi nejhloupějšího a nejméně zajímavého komiksu, se kterým jsem se setkal. Verze, kde sledujete partu až komicky šablonovitých mladých géniů žijicích v nějakám paralelním vesmíru (kde nikdo ještě v životě ani nepracoval, ale už umí třeba skládat sporťáky, vyrobit skafandry pro cestování do jiných dimenzí, či za mlada v garáži sestrojit bránu do jiné dimenze) tomu nasadila pomyslnou dadaistickou korunu. Filmy jako Daredevil, či Catwoman najednou zázrakem nachází svoje až doposud hodně skryté kvality. Nikdy jsem netušil, že postava typu Reeda Richardse se může "ujmout" mimo studia typu Brazzers apod. 5% - ale popravdě netuším za co.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Michael Mann má konečně svého nástupce! Člověk už pomalu začínal mít strach, že se takovýchto filmů už pomalu ani v kinech nedočká. Roger Deakins a jeho kamera si musí říct minimálně o nominaci na Oskara. Totální pecka, to diváky, kteří milují filmy jako Nelítostný souboj, naprostá povinnost jít do kina. Chrochtám blahem. 95%

Vražda (2007) (seriál)

Velice příjemné překvapení! Z nějakého podivného důvodu jsem se k tomuto seriálu dostal až přes obrazovky ČT (za což jim dávám kredit). Sára Lund opravdu zajímavá postava - občas mě štvala, ale většinou jí fandíte. Kriminální zápletka není od začátku předvídatelná, snaží se vyvarovat nelogičnostem a vcelku úspěšně drží diváka u obrazovky po celou dobu (což je u první - 20ti dílné série, docela obdivuhodný výkon). Kdyby nebylo poněkud slabší druhé série, neměl bych moc co vytknout. 85%

Purpurový vrch (2015)

Toro má svůj talent nezapře, Purpurový vrch je řemeslně skvěle zvládnutý film, přidejte k tomu ještě extraligové obsazení a měl by být úspěch jasný...bohužel to tak není. Purpurový vrch naneštěstí padá na samotném příběhu. Není to ani horror, ani červená knihovna ani nějaké skvělé konverzační drama, je to všechno dohromady a ve výsledku ani jedno z toho. Možná kdyby býval měl film o 30 minut méně, byl by výsledný pocit lepší. Nemohu si pomoci, odcházel jsem z kina s pocitem, že jsem právě sledoval skvělý, ale tak 25 let starý film, z dnešního pohledu poněkud prošlý. Tom Hiddleston a Jessica Chastain jen dokazují, že patří k dnešní herecké špičce. 65%

Terminator Genisys (2015)

Nejnovější Termouš určitě nezklamal, dvě hodiny vás víceméně drží u obrazovek. Bohužel čím více se nad dějem zamýšlíte, tím více se dostáváte na slabší a slabší led, takže lépe nemyslet a budete to mít jednodušší. Musím tvůrcům blahopřát, že se nebáli využít očividného - tzn pokročilejšího Arnieho věku a povedlo se jim pár scének, kdy se i pousmějete. V čem jsem měl naopak problém bylo obsazení Emilie Clarke, která mi k postavě Sarah Connor ale fakt nesedí, pár až stupidně přestřelených scén (vrtulníky proletující tu metr nad silnicí, tu centimetr nad vodní hladinou, tu kolmo vůči mrakodrapu - to už smrdí sérií F&F) a v neposlední řadě John Connor (jinak solidně zahraný Jasonen Clarkem) na styl ála Avengers, to už nemá s Terminátorem opravdu nic společného. Po pravdě čekal jsem horší film, než jsem nakonec viděl, solidní jednohubka, která bohužel postrádá jakoukoliv hloubku. 65%

Avengers: Age of Ultron (2015)

Druzí Avengers nám neustále nabobtnávají a hroutí se pod vlastní vahou, asi nejsilnější pocit z pokračovaní solidní a svým způsobem průlomové jedničky. Množství postav je zbytečně větší, z toho vyplývá pachuť, že vlastně nikdo nemá dostatek prostoru, aby jste si ho dostatečně užili. Samotný děj mi někdy nedává vůbec žádný smysl, popřípadě nenabízí žádně vysvětlení toho, co vlastně sledujete. Postrádám také onu odlehčenost postav z jedničky, občasné prohození nějaké té hlášky nestačí. Spoilers. Nejde mi do hlavy jak se z Ultronovi proměny stal Vision, potažmo proč se Vision chová tak jak se chová. Totální absence toho, kdo jsou oni "vylepšení", jak je Hydra vlastně byla schopna vytvořit , korunované tím, že mi není jasné co má ženská polovina z dvojčat vlastně za schopnosti - asi je to mix ovládání a čtení mysli, vidění do budoucna a schopnost házení čehosi červeného - wth??? Ke konci se objeví dokonce Fury, proč je jasné na konci - aby jen mimochodem přiletěl s obrovskou létající plošinou, které jsme v nějakém předchozím filmu od Marvelu už viděli zničené (ve kterém filmu to bylo, si asi dneska už nikdo nemůže pořádně pamatovat), ale Fury asi drží v ruce kouzelný klobouk, ze kterého asi tuto obrovskou vznášející se plošinu jednoduše vytáhl (jen tak mimochodem - SHIELD, pokud mě chápu správně, už toho času nefungoval, Fury má asi doma nějakou obrosvkou stodolu, nebo něco na ten způsob). X-men vládne komiksovému světu, pokud první díl Avengers nastínil, že by tomu mohlo být jinak, ten druhý celou Marvelovskou partu hodil na druhou, tak trochu houpačkářskou kolej. 55%

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Ethan Hunt v podání Toma Cruise stále baví a samotný Tom se drží stále ve skvělé formě. Ze začátku trochu slabší, ale postupem času film skvěle graduje a musím uznat, že jsem dlouho neviděl tak skvěle natočenou automobilovou (motocyklovou) honičku, absolutní vrchol celého filmu. Kdyby nebylo slabšího začátku a poněkud jalové hudby, dávám plný počet. James Bond má letos velice slušnou konkurenci :) 85%