Tajemství loňského léta 3 (2006)

Úvod filmu sa nám snaží nenápadne nahovoriť, že rybárovi došli príbuzní a tak nebude obťažovať Jeniffr Lowe-Hewittovú a Fredieho Prinza a konečne bude spočívať v pokoji. A tak nám scenáristi predhodili ďalších teenagerov, ďalšiu nešťastnú náhodu a ďalšie pochované tajomstvo. No a samozrejme ďalšieho podnikavca, ktorí sa cíti byť ukrivdený a vŕta sa v minulosti (a teenageroch). Škoda že je to takpovediac identická kópia jednotky (od rovnakej typológie postáv až po skoro totožné vraždy), bohužial veľmi nudná. Dej sa odvýja vo vyšľapaných kolajách, ktoré robia z každého diváka hotového Nostradama a na ktoré majú pokračovania úspešných filmov určené pre videodistribúciu takpovediac TRADEMARK (viď Nebezpečné hry 2 a 3). Výsledný dojem kazí aj hnusná videoklipová réžia, ktorá robí z vrážd skutočné utrpenie (myslím pre diváka). Ale jedno mu uprieť nemôžem. Skutočnú pointu - resp. odhalenie skutočného vraha. To je teda sila. Producenti mali tento film nazvať skôr Urban Legends 4 : I´ll allways know what you did last summer. Tým by zabili dve muchy jednou ranou. Ja len dúfam, že sa nesnažia vytvoriť ďalšiu hororovú sériu typu Piatok 13. To by len potom bola hrôza.

Talisman (1998)

Ďalší príspevok do žánru satanského hororu. Satan tu síce nie je, ale je tu temný anjel vytrhávajúci srdcia a snaha otvoriť pekelné brány pomocou magického talizmanu (ťažko originálna kombinácia pentagramu, prevráteného kríža a podobizne spomínaného anjela). Všetko sa to odohráva v školskom zariadení pre mladých delikventov pochádzajúcich zo zámožných rodín. Televízna réžia, triky odpovedajúce filmu možno 20-30 rokov staršiemu, ... našťastie to odsýpa, keďže filmík má slabých 70 minút...

Táta na plný úvazek (2004)

Melodramatická kravina v ktorej Ben Affleck nabúcha jednu portorikánsku kurvu, ktorá sa podozrivo podobá na inú portorikánsku kurvu menom Jennifer Lopez, ktorá nielenže nevie spievať, ale ani hrať. Našťastie tu neoxiduje dlho a je zastúpená podstatne pôvabnejšou Liv Tyler...Tradičné Smithovské propriety sú redukované na minimum (aj keď Smith je z dialógov cítiť a napríklad Benove etudy s Liv, ohľadne jej diplomovky sú geniálne) a vystriedali ich sentimentálne brutálnosti, pri ktorých si človek v tom lepšom prípade len zakrýva oči, no a v tom horšom rovno vygrciava svoje vnútornosti, pretože toto je fakt hnus. Chápem Smithovu snahu vymaniť sa zo svojej Jerseyovskej škatuľky, ale prečo to preboha spravil s niečím, čo je umelecky hodnotné asi ako gay porno :) Každý sa musí raz potknúť, to akceptujem.Len aby sa to nestalo zvykom. Každopádne Jersey Girl už navždy zostane v Smithovej filmografií vyčnievať ako jeden veľký omyl.

Tecuo II: Body Hammer (1992)

Oproti jednotke pribudla farba, dej a naopak ubudla zmätenosť, takže Tetsua II možno považovať za takmer normálny a určite ľahšie strávitelný film, než bol jeho predchodca. K zaujímavému vizuálnemu stvárneniu a originálnej (netvrdím že dobrej :o) ) réžíí, nám do uška hrá opäť techno-industriál (nie metal, ako píšu podaktorí). Dnes to bude za tri*.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles Forever (2009) (TV film)

Multikorytnačí crossover v ktorom sa stará (1987) a nová (2003) generácia korytnačiek (v tomto prípade rozumej korytnačky z dvoch rozdielnych dimenzií) postavia bok po boku ultimátnej hrozbe v podobe Utrom Shreddera, ktorý sa vo svojej zaslepenosti a snahe zničiť korytnačky raz a nadobro, vydáva do Prime dimenzie, aby odstránil problém priamo u zdroja. Že sa touto Prime Dimenziou rozumie svet rozpohybovaných obrázkov pôvodného komiksu Kevina Eastmana je už len takou pomyslenou čerešničkou na torte ;) Čiernobiele komiksy TMNT som kedysi hltal, rovnako ako starý 80-kový seriál. Nové korytnačky som po pár dieloch (prvý disk) radšej dropol, ale mám podozrenie, že aj na dobrodružstvá starého tímu by som sa dnes pozeral trochu inak. Každopádne Turtles Forever nenudia ani chvíľu (však trvajú len nejakých cca 75 minút ) a tie príjemné závany nostalgie stoja za to. Bavil som sa :)

Tekken (2010)

Síce sa v mytológií Tekkenu až tak veľmi nevyznám, ale tu mi niečo sakramentsky nesedelo. Dej na mňa pôsobil ako keby prešiel značnou lobotomizáciou a zostalo z neho len pár nedonosených klišé zošitých priam dožerava rozpálenou ihlou. Čo je ale smutnejšie, nevydarili sa ani súboje. Síce sa na ne nepozerá zle, ale videli sme to už aj oveľa lepšie. Pomyselným dnom je súboj dvoch modeliek (aké príhodné, že počítač vybral bojovníkovi nežného pohlavia ženský náprotivok), ktorý by sa nestratil v žiadnom céčkovom softporne vysielanom po polnoci na nove či markíze. Na adaptáciu hry takého kalibru dosť značný prešľap. Ale čo čakať od D2DVD béčka, že?

Temný obraz (2006)

Knižná predloha ma nijak nenadchla a myslím, že to bol jediný P.K.Dick, ktorého som nedočítal do konca. Čo sa týka filmového spracovania - dobrá forma, no obsahová stránka rovnako ako v prípade knihy - atmosferická nuda.

Teror na palubě (2009)

Popis deja mierne mimo, ale podstatu vystihuje - hadi v ponorke. Trashoidná zábava môže začať :) Ale nezačne, teda aspoň zhruba do poslednej 20 minútovky, kedy Luke Perry začne hadov nemilosrdne strieľať :) (pripomínam, že sme stále v ponorke!). Krivka zábavy stúpa prudko nahor a kulminuje záverečným súbojom s obrovským zmutovaným hadom, v ktorom dôjde mimo iného aj na mlátenie doskou na písanie po hadovej hlave :) Čerešničkou na torte je záverečný (predtitulkový) príkaz jedného pohlavára malému vojačikovi, aby bedňu s hadmi naložil do lietadla :)