Hancock (2008)

Keď moja sestra a mama pozerali tento film prišiel som ku ním asi v polke a pozeral som ho s nimi a neskutočne ma zaujal(potom som si ho pravdaže pozrel celí). V prvom rade sa mi páčil humor ktorý bol vo filme na ktorom sa smejem ešte doteraz. Ale film bol hlavne zaujímavý svojím príbehom ktorý úplne v inom svetle stvárňuje superhrdinov.. Taktiež ma vo filme nesklamal Will ktorý skvele stvárňuje postavu opusteného superhrdinu ktorý je pre každého takzvaný "trotl". Výborné herecké nasadenia a musím pochváliť aj samotného Johna Powella ktorý zložil nádherný soundtrack :) Teším sa na pokračovanie tohto filmu a dúfam že bude ešte lepší lebo stále je na čom pracovať :)

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Prvú časť Pána Prsteňov som už videl v mnohých verziach. Či už známu paródiu Par Pařmenú, animovanú verziu, predĺženú verziu s originálnym znením a pravdaže dabovanú normálnu kinoverziu. Musím povedať že v tejto časti som mal zvlášť obľubu lebo bolo v nej najviac ukázané zo života Hobbitov a taktiež bola predovšetkým zameraná na Prsteň moci. Vždy sme boli napätý z častí kedy ich naháňali Nazgúlovia alebo iné tvory zo sveta zla ako ohyzdi. Veľmi zaujímavé myšlienky a taktiež podstata. Prvá dobrá Jacksonovka :)

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

No tak Pána Prsteňov druhú časť mam rád hlavne kvôli jej akčnejšiemu deju ako v predošlej časti (nieže by som chcel povedať že ta bola horšia). Bolo tam viac vojnových scén, a taktiež tam už konečne boli zobrazený Enti a Glum. Po pozretí predĺženej verzii sa mi zdalo že sú tie súboje aj trošku rozšírené čo je super. Táto časť je ako keby takým rozpätím deja predošlej časti. Čiže sa dá považovať za taký stredný doplnok medzí jednotkou a trojkou :)

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Pamätám si ako sme pozerali Pána Prsteňov ako deti. Vtedy sme to pozerali len preto že to bol film plný fantázie. Pozerali sme ho cez kazety a vždy sme čakali na novú a novú časť. No keď si už teraz pozriem Pána Prsteňov po neviem koľkých pozretí začínam prichádzať na príbeh toho filmu. Doma ma kopu Tolkienových kníh a sú to jediné knihy ktoré čítam s radosťou :) Dnes som dopozeral Pána Prsteňov predĺžené verzie a zostal som ohromený. Na jednu stranu som si hovoril veľmi veľa zaujímavých vecí v kinoverzií nebolo ale na druhú stranu si hovorím že je to asi tak lepšie lebo potom by nebolo nič prekvapivé na tom filme. Bolo to ako si pozrieť filmy ktoré som ešte nevidel. Hovoril som si že Pána Prsteňov som videl sto krát ale teraz príde niečo nové čo som na ňom nikdy nevidel. Bolo to trošku divné ale pritom aj vzrušujúce :) Keď som dopozeral tretiu časť Návrat Kráľa tak som si povedal že proste šupa. Proste podporujem Petera Jacksna ktorý ma skveli spôsob réžie ktorý je vidno aj vo filme o filmu, a dúfam že bude ešte nejaký príbeh. Na Hobbita už čakám dva roky a neviem sa dočkať na premiéru na ktorú asi pôjdem dva krát :) ...