Malý princ (2015)

Krásny film, ktorému sa podarilo zachovať magickosť a dvojzmyselnost z knihy, čoho som sa celkom obával. Na konci v kinosále neostalo ani jedno oko suché :)

Slovensko 2.0 (2014)

Keďže tento experiment nemá zmysel hodnotiť súhrnne, vyjadrím sa k jednotlivým minifilom: Pravidlá hry (r. Ondrej Rudavský) - 65% Pohreb prezidenta (r. Martin Šulík) - 20% Rupicapra (r. Viera Čákanyová) - 10% Bez vône (r. Zuzana Liová) - 70% Návraty/Returns (r. Mišo Suchý) - 65% Čestný občan (r. Juraj Herz) - 75% Pssst! (r. Miro Jelok) - 20% Jediná známa fotografia Boha (r. Peter Krištúfek) - 40% Discoboj (r. Iveta Grófová) - 5% Druhý pokus (r. Peter Kerekes) - 80% Celkovo teda slabých 45%. Vyzdvihnúť sa dá akurát tak úvodná animácia a lá Orwell, depresívna poviedka Bez vône, sebaironická poviedka od Herza, či záber na Kaliňáka v Druhom pokuse.

Co děláme v temnotách (2014)

Toto bolo naozaj niečo špeciálne. Na žiadnej komédii z posledného obdobia som sa takto nenasmial. Bravó!

Millerovi na tripu (2013)

Tejto priemerne zlej komédii by som dal normálne len dve hviezdičky, ale za ten podarený blooper na konci s Jennifer Aniston na konci jednu predsa len pridám.

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Síce sme sa na tomto filme ocitli úplnou náhodou vďaka výpadku prúdu v Huddersfieldskom kine, napriek slabšiemu začiatku sa film pekne rozbehol a mal kopu svetlých momentov. Nebol to síce animák roku, no aj tak jeho zhliadnutie odporúčam širokému publiku.

Rivalové (2013)

Príbeh obrovských rivalov - Nikiho Laudu a Jamesa Hunta, oboch pretekárov v F1 je natočený aj pre ľudí, ktorí nesledujú motorové športy a do deja vás vtiahne emocionálnymi momentami, vtipnými scénami a napínavými zábermi z pretekov. Scenár sa síce 100% nedrží historických faktov, obe hlavné postavy sú však vykreslené dosť podrobne a aj napriek tomu, že mi bol Chris Hemsworth doteraz vždy nesympatický (napr. v Avengers alebo Thorovi ), v tomto filme dokázal príjemne prekvapiť. Aj preto dávam filmu 90%, zaraďujem si ho medzi najlepšie tohtoročné filmy a rozhodne vám ho odporúčam pozrieť.

Nespoutaný Django (2012)

Kto má rád Tarantina bude tento film milovať, kto nie .. aspoň ocení skvelý výber hudby, naozaj vydarenú prestrelku v dome aj efektné zakončenie a keby nebolo pár hluchých miest niekde na začiatku tak je to naozaj epic film, škoda pár vecí, ale aj tak dávam ****, možno ešte 1 pridám po druhom zhliadnutí..

Pohoda (2011)

Dokument ukazujúci pravú pohodovú Pohodu, ktorý sa snáď ani nedal pokaziť akurát doviesť do dokonalosti (na tejto Pohode som bol ako dobrovoľník a musím povedať, že pár vecí mi tu chýbalo, aj keď chápem, že zachytiť sa nedalo všetko), čo sa tomuto nie úplne podarilo. Každopádne vzdávam úctu Michalovi a organizačnému tímu, na taký veľký festival tak málo problémov - paráda. Teším sa na ďalší ročník a ďalší skvelý dokument.