• Krátkometrážní

Neklid (2011)

Filmov s podobnou tématikou tu už bolo mnoho,ale len málo je takých, ktoré by ma neznechutili svojou patetickosťou ako napr. Now is good. Tu vidno skúsenú režisérsku ruku, ktorá celý tento nenápadný filmik ukormidlovala správnym smerom. Prijemne melancholický, jemne morbídny,tragický, no stále pozitívny, o bojoch v ľudskej duši i v ľudskom tele, ktoré vyhrávame i prehrávame, so smiechom cez slzy, tak taký je dej tohto filmu.

Osmý den (1996)

Príbeh s dobrou myšlienkou a kvalitnými hereckými výkonmi avšak jeho príliš silená snaha o navodenie sentimentu u mňa pôsobila kontraproduktívne.

Magnolia (1999)

Príliš veľké očakávania, ktoré neboli celkom naplnené. Zlepenec príbehov s vynikajúcimi hereckými výkonmi.(sama sebe sa čudujem, že som vydržala pozerať 3 hodinový film s Tomom Cruisom a ani na sekundu mi nevadil, práve naopak), no s pointou, ktorá u mňa tentokrát na 100% nezaúčinkovala. Nie žeby to bolo zlé,ale na Crash alebo 21 gramov to u mňa nemá.

Válečný kůň (2011)

Akademici sa museli načisto zblázniť.Takúto gýčovinu nominovať na Oscara? Tomuto filmu som neuverila jedinú scénu. Väčšina dialógov ma otravovala svojou patetickosťou a mala som naozaj problém vydržať tie 2 a pol hodiny pri filme, ktorého záver bol jasný. U mňa žiadne napätie, žiadna emócia.Odpustite pán Spielberg ale v poslednom čase si po tejto stránke nerozumieme (Mníchov, Vojna svetov).Vyzdvihla by som jedine hudbu Johna Williamsa, ktorý jediný ma nesklamal.

Láska nebeská (2003)

Pre niekoho sú Vianoce POPELKA - pre mňa sú Vianoce LÁSKA NEBESKÁ

Jana Eyrová (2011)

K tomuto filmu som si sadla ako nepopísaný papier. Nečítala som knižnú predlohu, ani som nevidela žiadne z predchádzajúcich filmových spracovaní. Nemala som preto žiadne špeciálne očakávania. Možno práve preto ma tento film očaril. Prežívala som s Janou každú sekundu a z hĺbky srdca som jej priala aby našla svoj kúsok šťastia. Prostredie, v ktorom sa film odohrával dodávalo tú správnu pochmúrnu atmosféru a samotná Mia ma presvedčila, že nám rastie nová generácia sympatických a talentovaných herečiek. Teraz ma už len zaujíma,kedy sa natočí ďalšie spracovanie.

Hranice života (2005)

Keď som tento film pozerala prvýkrát, tak to si pomyslela,ze nič zmätenejšie som ešte nevidela. Takéto filmy mi ale nedajú spať, kým im neprídem na koreň. Po druhom zhliadnutí mi to všetko krásne zapadlo do seba.Každá scéna zrazu začala dávať zmysel. Každá povedaná veta, ktorá sa javila nezmyselná bola zrazu na tom správnom mieste. Výborný nápad, mrazivá atmosféra,skvelý Ryan Gosling. Možno po ďalšom zhliadnutí, to bude ešte o hviezdu viac.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Už som len čakala,kedy Rayn zahlási: "Přijmeš moji růži?". Hádzal pohľady a lá Honza Novotný :) Ktorá by odolala? (myslím Ryanovi nie Honzovi) Veľmi príjemná oddychovka s pár klišé scénami (najmä tá posledná), no s veľkou pridanou hodnotou vo forme Ryana Goslinga a Julianne Moore. Trochu mi vadilo herecké obsadenie Cala a tiež Jassicin stupídny pohľad a uhladzovanie si copa,ale tak asi to bol úmysel, aby pôsobila ako blbka :)